Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Od jakiej temperatury mówimy o gorączce?

Polecane posty

Gość gość

Chodzi mi o małe dziecko, w 1 roku życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
37,5 -38,2 °C - stan podgorączkowy 38,0-38,5 °C - gorączka nieznaczna 38,5-39,5 °C - gorączka umiarkowana 39,5-40,5 °C - gorączka znaczna 40,5-41,0 °C - gorączka wysoka >41 °C - gorączka nadmierna (zagrażająca życiu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Temperatura ciała zdrowego niemowlaka waha się od 36,6 do 37,5ºC. Jest to spowodowane niedojrzałością układu termoregulacji oraz zmienną aktywnością hormonów w ciągu całej doby – rano zwykle temperatura jest niższa o ok. pół stopnia niż wieczorem. Układ termoregulacji nie potrafi jeszcze sprawnie ochładzać organizmu w miarę potrzeby, dlatego zdarza się, że zdrowe dziecko ma wyższą temperaturę, np. po dłuższym płaczu lub śnie. O gorączce dziecka mówimy dopiero wtedy, gdy ciepłota ciała przekroczy 38ºC, a gdy wynosi 37,5–38ºC – jest to stan podgorączkowy. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obie odpowiedzi, to wklejone cytaty z innych stron. Autorce nie chciało się poszukać samodzielnie!!! Nieładnie!! Leń patentowany!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba

Nie miałem do tej pory bezdotykowego termometru więc trudno mi się jednoznacznie wypowiadać, ale faktycznie ten co mam obecnie Fast Temp, polecony w aptece spełnia moje oczekiwania, pomiary robi się nim szybko, obsługa nie jest problemowa, każdy powinien sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×