Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamuśśśka

OPADAJĄCA GŁÓWKA W FOTELIKU SAMOCHODOWYM

Polecane posty

Gość mamuśśśka

synek dostał na roczek fotelik samochodowy od chrzestnej. jest fajny ale teraz dostrzegam jeden problem mianowicie dziecku podczas jazdy opada główka kiedy zaśnie, wkłądka nie pomaga a typowego "rogala " nie chce zaraz go wyrzuca... nie wiem co robić, widzialam ze sa takie foteliki z taka "poduchą" z przodu(taka jakby tacka/stoliczek, miekki, na ktorym dziecko w zasadzie mogloby polozyc glowke i nie opadalaby tak bardzo..czy to mozna dokupic do kazdego fotelika? jak fachowo sie to nazywa...nie wiem czy nie szukac innego fotelika... prosze o rady. dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamanna
właśnie miałam zakładać taki temat, też mam dziecko któremu opada głowka podczas snu w foteliku i nie wiem co robić, rogalik pod szyje nie pomaga, mała wścieka się i tez ląduje on pod siedzeniem. cz możecie cos poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja moj fotelik na czas snu wyciagam do przodu i mu glowka nie spada do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup fotelik, ktory ma funkcje rozkladania, Wtedy dziecfko jest w pozycji połlezacej, glowa opada do tyłu nie do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśśśka
no wlasnie ja nie mam tej funkcji pochylenia nad czym ubolewam, nie kupowałam synowi fotelika, dostal od chrzestnej i mam problem.fotelik używam od 2-3 mcy dopiero... może jest sposób żeby dokupić do niego taka podstawke????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w czym ci to przeszkadza że dziecku głowa opada? ja też jak zasnę w aucie to mi głowa opada i nie mam żadnej podstawki, co prawda mam już starsze dzieci bo mają 6 i 9 lat ale jak śpią też im głowy lecą w prawo i lewo nie wiem w czym masz problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
posłuchaj, zadzown do chrzestje i powiedz JEj jaki jest problem. Moze uda sie jeszcze oddac ten fotelik i wybrac inny Dziecku bardzo niewygodnie w takiej pozycji. Ja duzo podrozuje z dziecmi i wybudzaja mi sie jak glowa tak lezy bezwładnie. Warto kupic inny fotelik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam maxi cosi opal I tez mojemu dziecku opada glowka.Ma 6m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśśśka
no wlasnie on już jest w uzyciu, wiec po ptokach.co wiecje kupiony w anglii wiec ciężko będzie z oddaniem... :( :( zaluje ze sama go nie kupiłam.mowilam żeby był z ta regulacja pochyłu ale chyba o tym zapomniala a ja w 1 chwili nie zwrocilam uwagi na to... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśśśka
dlatego wlasnie się zastanawiam bo tez mi się wydaje ze ten z pochyłem na długo nie wystarczy...na razie rogal masakra... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 18 kg to do 3-4 lat powinno wystarczyć, a jeżeli nie to są foteliki do 25 kg. Jeżeli Twój fotel nie ma możliwości rozłożenia do snu to przypuszczam ze jest to fotelik w przedziale 9-36 kg a to są nieodpowiednie foteliki dla takich maluchów. Powinnaś wymienić ten fotel lub kupić nowy. Najbezpieczniej tyłem do kierunku jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ta poduszka o której mówisz to tzw ochrona tułowia i foteliki te są niebezpieczne. Większość firm od tego odchodzi, bo dziecko nie jest przypinane pasami, tylko tą poducha i w razie wypadku to dziecko może wylecieć z fotela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśśśka
Lois wlasnie myslalam ze to jest przypinane jakos, na pewno bym się nie zdecydowala żeby dziecko wcale nie było przypięte, masakra. ale to jako dodatek chciałam potraktować...kupie chyba używany z mozliwoscia regulacji a tamten zostawię na potem :) dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny tak jak wczesniej wspomnialam mam maxi cos opal.Ten fotelik ma opcje w pollezaca I sie rozklada dla wiekszych dzieci tez.Jest od 0+ I pomimo tego mojemu glowa opada.Fotelik musi chyba byc calkowicie na lezaco by glowa nie opadala.Z reszta jaki fotelik nie mialam zawsze byl problem.Tylko te foteliki do 13kg sa ok ale z nich dziecko bardzo sybko wyrasta I moje dziecko jak juz mialo 7kg (4m) plus ubranie zimowe I fotelik byl zamaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Używany fotelik? Nie powinno kupowac się używanego fotelika samochodowego bo: 1/ nie wiadomo czy nie brał udziału w wypadku 2/ fotelik ma swoją datę ważności mniej więcej 6 lat i po tym okresie powinien znaleźć się na śmietniku 3/fotelik z piwnicy może być przeżarty przez robactwo, może wdać się pleśń i taki fotelik również się nie nadaje do użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
bez przesady z tą datą ważności niby co ma ulec zużyciu przez 6 lat? z takim podejściem każdy fotelik 9-36kg nie miałby racji bytu bo przeznaczony jest na co najmniej 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lois nie przesadzaj, a z tymi robakami to już poleciałas, nie każdy trzyma w piwnicy swój fotelik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
nie każdy ma robaki w piwnicy:) ja niedawno sprzedałam nasz fotelik, owszem trzymałam go pod schodami ale bez robaków itp.. wątpię by metalowa konstrukcja ucierpiała jakkolwiek po 6 latach zwłaszcza że używany był łącznie jakieś 3-4 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Was moje drogie! Jeżeli miałybyście ochotę poczytać o wszystkim co nas, kobiet dotyczy - problemach kobiecych, ciąży porodzie i naszych dzieciach zapraszam na http://dumnamama.pl Jest to portal, który współtworzony jest z Wami - kobietami abyście mogły czytać to, co Was interesuje! Serdecznie zapraszam i życzę dużo, dużo zdrówka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśśśka
czyli wychodzi na to ze mam się az tak nie przejmować ta opadajaca glowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radze sie przejac.glowka takiego dziecka jest ciezka i nawet przy g***townym hamowaniu glowka g***townie poleci do przodu i moze byc tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzam z tą datą ważności. Każdy fotelik powinien mieć oznaczenie kiedy został wyprodukowany. Materiały się starzeją i niszczeją, to takie dziwne dla was? Fotelik 6 letni nie nadaje się do jazdy bo podczas wypadku może być bardziej zagrożeniem dla dziecka np gdy rozleci się na pół podczas wypadku. Ale aby zdawać sobie z tego sprawę trzeba myśleć. A większość z was wychodzi z założenia ze po co wydawać kasę skoro można zaoszczędzić? Nawet jeśli fotelik kosztuje 1500 zl to jest to wydatek na kilka lat czyli jakieś 30 zl na miesiąc. Jak was nie stać aby wyłożyć tyle kasy na raz to można wziąć na raty. Ale trzeba chcieć dbać o bezpieczeństwo dziecka a nie mieć w******* bo za dużo kosztuje. Dziecko kosztuje dużo nie od dziś to wiadomo, grunt to wiedzieć na czym naprawdę można oszczędzić bez uszczerbku zdrowotnego. A na pewno nie jest to fotelik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na wozku i szmatach mozna zaoszczedzic a nie na foteliku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na wózku też nie można oszczędzic bo musi byc lekki, zwrotny i wygodny, łatwy do złozenia, zajmujący mało miejsca itd.. no i trwały... na szmatach też nie warto oszczedzać bo co mi z tanije skoro sie rozciagnie skurczy po 1 praniu, wniosek na niczym nie warto oszczędzać a nie majac kasy co? nie miec dzieci :( ale trzeba miec rozsądek i oszczedzac z rozsadkiem a kupno zwyczajnego uzywanego fotelika jest jak najbardziej rozsadne, sorry ale przez 6 lat metalowy stelaż nie rozpadnie się, gdyby tak było to auta kilkuletnie szły by na złom a jeżdzą i po 30 i po 50lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie wiesz jak wygląda fotelik od środka. Metalu tam jest niewiele większość to plastik i styropian. A to się zużywa z biegiem lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiolinkaaaa
twierdze ze przesadzacie i po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu ze tu wszyscy wyżej sraja niż du/py maja... przejrzałam wczoraj z ciekawości ofert używanych fotelików na allegro...i co? doszłam do wniosku ze ludzie wożą dzieci w takich fotelikach ze glowa boli...standrad masakryczny foteliki -większość-rodem z lat 90tych, i jakos dzieci zyja i maja się dobrze, a prawda jest taka ze razie naprawdę groźnego wypadku fotelik nie pomoze.!!! wiadomo ze nie ma co oszczedzac ale nie ma tez co przesadzac, kiedyś dzieci nie jezdzily w fotelikach wcale i zyly, do dziś na wsiach jezdza z tylu nawet pasami nie przypięte-oczywiście potępiam to ale nie lubię wymyślania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiolinkaaaa
jakos dziwnie tu na forum wszyscy maja wszystko z najwyższej polki a na allegro takie dziadostwo ze nie ma w czym wybrać gdyby chcieć kupic, to obraz społeczeństwa jakie foteliki kupuja, a wiec jakim cudem wy wszystkie takie bogaczki jesteście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem jest wlasnie taki ze tutaj większość z was ma foteliki po 200 zl wiec wiadomo skąd badziewie na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na allegro są takie foteliki. Wystarczy poszukać. Są dwa używane Besafe izi combi x3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhh
Bo wiekszosc ludzi albo zostawia fotelik dla kolejnego dziecka albo oddaje rodzinie lub znajomym.a wystawiaja tylko baby ktore maja badziewne i mysla ze sa super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×