Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Owczy ser dla 20 miesięcznego dziecko

Polecane posty

Gość gość

Myślicie że może je jeść zamiast krowich? Mój syn chce jeść tylko owcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego nie? Mój jadł chętnie, jak miał okazję pił też kozie mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desterka
Wiem, ze mleko kozie i ser kozi można podawac juz od 8go miesiaca życia w niewielkich ilościach. Ja synkowi kozi ser dałam Chavroux taki jogurtowy w piramidce. Ale było to konsultowane z lekarzem, więc przy okazji kontroli podpytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może i krowi i kozi i owczy i bawoli. Wszystko może w tym wieku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morganna
Nie wiem jak owczy, bo nie podawałam ale podawałam synkowi po 6 miesiącu życia ser kozi za zgodą pediatry. Do dziś lubi ten serek. Kupowaliśmy mu Chavroux twarogowy w piramidce. Teraz jest starszy, więc czasami też zjada ten pleśniowy w rolce. Ale kozi ser jest bardzo zdrowy, więc od siebie dla dziecka polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirq
Na pewno nie zaszkodzi, bo polecany jest nawet przy nietolerancji laktozy i alergiach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salamndrka
Ser kozi zawiera dużo białka, cynku, kwasu foliowego, witamin z grupy B i A. Ale też ogrom mikroelementów jak wapń, potas, fosfor czy magnez. Na pewno taki ser maluchowi nie zaszkodzi. Mnie lekarz powiedział, że zarówno sery kozi jak i owcze można zacząć podawać w odpowiednim czasie rozbudowywania diety o produkty z nabiału. Owczych nigdy nie dawałam, za to ten chavroux kozi podawałam i sama też go bardzo lubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iłąka
A co ze smakiem? Owcze i kozie sery są specyficzne, dzieci Wam nie marudzą? Chcą je jeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten kozi o którym piszecie jets super! Moje dzieciaki jedzą ze smakiem, tak naprawdę zrezygnowaliśmy z innych serów już. Nie wiem skąd się biorą bajki o tym zapachu kozich serów.. Może jak się kupuje jakieś tanie i o byle jakim składzie to wtedy brzydko pachną.. Ten ma normalny serowy zapach :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie te sery Chavroux są delikatne i nie mają tego specyficznego smaku i zapachu, przynajmniej nie takie intensywne. Dlatego dzieci je lubią. Nie wiem czy już widziałyście, jest teraz nowy smak z figą. Moja córka go uwielbia i ciągle namawia mnie na naleśniki z serem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iłąka
Zaufałam Wam i kupiłam, jeden zwykły twarogowy i drugi z figą, na wypadek gdyby ten pierwszy okazał się nie do przełknięcia dla dzieci. Ale jednak oba nam posmakowały, zastanawiam się tylko do czego można by ich używać, nie tylko do kanapek i nalesników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria1980
Sposobów na wykorzystanie koziego sera jest całe mnóstwo. Pierwsze co przychodzi mi do głowy to strona chavroux.pl istna skarbnica przepisów, ciekawych i dość prostych. Polecam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afarga
Na stronie przepisów nie brak, ale nie wszystko może być dla takiego malucha jak 20 miesięczny maluch. Kozi ser ten twarogowy Chavroux mój młody je łyżeczką, albo na kanapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz używać naprawdę do wszystkiego. Do sałatek, do pizzy, do zapiekanek :-) Ja tak naprawdę zaczęłam nim zastępować żółty ser w niemal każdej potrawie. Na stronie http://chavroux.pl/sery-chavroux/ znajdziesz też dużo ciekawych przepisów, choć ja wolę sama wymyślać. Po prostu lubię kombinować w kuchni z nowymi smakami po swojemu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×