Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

pierwsza wizyta u ginekologa odnośnie ciąży

Polecane posty

Gość gość

Jak zacząć? W ogóle jakie pytania zadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie. Podejrzewam ciaze bo test wyszedl pozytywny. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jesteś w ciąży, czy ją planujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak prywatnie to pewnie USG zrobią, badanie na fotelu, skierowanie na badania, zmierzą, zważą, zapytają o choroby, leki jakie bierzesz itd. Pytaj o wszystko co cię niepokoi, co masz jeść, w jakich wypadkach kontaktować się z lekarzem, czy daje swój numer telefonu, jakie witaminy brać i czy w ogóle, kiedy następna wizyta i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok dziekuje :) a i jestem w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też się zastanawiałam nad tym od czego zacząć, ale lekarze zawsze pytają o om więc jak powiesz datę to od razu będzie wiadomo z czym przyszłas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I pamiętaj datę ostatniej miesiączki, bo to bardzo ważne. Może od razu wypiszą ci kartę ciąży (miej ją zawsze przy sobie, bo nigdy nie wiadomo), a może wypiszą na nieco późniejszym etapie (to też się zdarza, bo np. stwierdzą, że jest pęcherzyk, ale jeszcze nie ma zarodka i najlepiej przyjść później). Ja poszłam w 6 tygodniu, lekarz zrobił USG i stwierdził, że mam przyjść za tydzień, bo zarodka nie widzi. Tydzień później wszystko ok i dopiero wtedy skierowanie na badania i badanie na fotelu. Nie spieszyłabym się z wizytą przed 6-7 tygodniem, bo wtedy jeszcze niewiele widać, ale jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eh u mnie juz bedzie pewnie ok drugi miesiąc ale poki co czekam bo nie ma ginekologa do ktorego chce koniecznie:( ale czuje sie dobrze tylko mam mdłosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pójdziesz państwowo to wiele zależy od lekarza, ale najczęściej nie licz na połowę tego co zrobi lekarz prywatnie. Ja w ciąży państwowo poszłam raz po skierowanie na badania, żeby je zrobić na NFZ (jak chodzisz prywatnie to za wszystkie badania i tak musisz płacić, a jest tego sporo, szczególnie na samym początku) i o USG przez 11 tygodniem mogłam pomarzyć. Tylko badanie na fotelu i wielka łaska, że dostanę skierowanie na podstawową morfologię, mocz i takie tam (za bardziej skomplikowane i tak płaciłam, bo lekarze państwowi uważają je za fanaberię i mają limity)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiek ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, więc tak plus dwa tygodnie od daty zapłodnienia. Nie wiem czy nadal jest tak, że aby dostać becikowe to trzeba odwiedzić lekarza przed 10 tygodniem, przynajmniej kiedyś tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kwas foliowy brałaś przed ciążą? To bardzo ważne przed ciążą i do 12 tygodnia (a w ciąży głównie przez pierwsze 4 kiedy kobieta jeszcze nie wie, że jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak a propo ja tez sie wybieram i nie wiem czy ginowi mówic o grzybicy pochwy? troche sie wstydzę. i jeszcze mam pytanie jesli najpierw jest badanie na fotelu a potem przesiadka na lozko i usg to zakladacie majtki czy lezycie bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyno ile masz lat, że pytania zadajesz ? Idziesz na pierwszą wizyte dopiero w ciąży? Jasne, że musisz powiedzieć o grzybicy, chociaż pewnie lekarz zauważy, każda infekcja jest niebezpieczna w ciąży. Co za problem założyć tunike, żeby nie paradowac z gołymi pośladkami? Jak zamierzasz sciagac te majtki na fotelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W porządnych, w większości prywatnych, gabinetach w przebieralniach są takie jednorazowe "spódniczki" (najczęściej zielone), które zakładasz przed wejściem na fotel i USG, a potem wyrzucasz do kosza.. Lekarz sam zauważy nieprawidłową wydzielinę, ale nic się nie stanie jak sama o tym powiesz. W ciąży nie można zwlekać z jej wyleczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eh nie zrozumialyscie. czy na lozku podczas usg musze bez majtek skoro tunika mi nic nie da, bo musze ja podniesc by odslonic brzuch. po prostu czy bezposrednio po badaniu na fotelu wskakujecie bez majtek na lozko czy ubieracie je. zakladajac ze nie ma takich jednorazowych spodniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt ci w tak wczesnej ciąży nie będzie robił usg przez brzuch;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie że jesteś bez majtek przechodząc z fotela na kozetkę, spódniczki jednorazowe powinny być standardem. Jeżeli to wczesna ciąża to lekarz może zrobić tylko USG, a badanie na fotelu na innej wizycie, to zależy. We wczesnej ciąży USG jest transwaginalne, dopiero po 12 tygodniu przez brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja płacę za wizytę 200-240 zł i spódniczki nie ma co za problem ubrać sukienkę czy tunikę? Do ok 12-14 tc usg jest przez pochwę, dopiero później przez brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wy macie z tą sukienką czy tuniką ehh ciągle nie pojmujecie, ze chodzi mi o to, czy mogę sobie załozyc juz majtki po przejsciu z fotela na łozko. przeciez juz na łozku badanie jest przez brzuch wiec dlaczego bez majtek? tunikę tak czy siak będe miec ale nie chodzi o samo przejscie a lezenie na łozku bez majtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież lekarz wszystko ci powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zobaczyłam dwie kreski, umówiłam się do ginekologa jak najszybciej żeby potwierdzić:) Przyszłam, mówię dzień dobry:) Pan doktor dzień dobry, co Panią do mnie sprowadza:) ja na to, zrobiłam test, wyszedł pozytywnie, przyszłam potwierdzić:) na co Pan doktor a to jak są dwie kreski to badamy:) też miałam grzybice, borykałam się z problemami długo, nie brałam kwasu ani innych witamin, nie planowałam ciąży. Zdjęłam majtki:) usiadłam na fotelu do badania, Pan doktor powiedział że mam grzybicę, musimy wyleczyć. Po czym położyłam się do badania usg, oczywiście bez majtek, możesz zapytać doktora czy ubrac już bieliznę ale na pewno Ci powie jeszcze nie (nie czuj się skrępowana, on widzi dziennie tyle kobiecych wdzięków, że jedna w ta czy w tamtą nie zrobi na nim wrażenia, ani żadne pytanie też nie) usg oczywiście dopochwowe więc musisz być bez bielizny. Doktor oceni wiek płodu i nie pamiętam już co tam było więcej na pierwszej wizycie. Wypisał mi książeczkę ciąży, dostałam skierowanie na badania moczu krwi i wiele innych, nie pamiętam dokładnie już jakie, robiłam wymaz z pochwy na pewno, badania na różyczkę i inne choroby (wszystko w diagnostyce koszt jakieś 200zł) no i datę kolejnej wizyty już z wynikami badań. oczywiście recepta na witaminy, leki na grzybice i chyba tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
01.52 Po co masz zakładać te majtki? Przebieralnia jest najczęściej osobno, przy lekarzu chcesz je zakładać? U mnie odległość między fotelem a kozetką do USG to dwa kroki, żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
01.52 Badanie USG na łóżku na tak wczesnym etapie ciąży jest przez pochwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja weszłam i mówię: - Doktorze chyba zaciążyłam? A doktor: - Rozbieramy się i na fotelik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile ty masz lat?? i ty chesz zostac matka? zdajesz sie byc bardzo niedojrzala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wy macie z tą sukienką czy tuniką ehh ciągle nie pojmujecie, ze chodzi mi o to, czy mogę sobie załozyc juz majtki po przejsciu z fotela na łozko. przeciez juz na łozku badanie jest przez brzuch wiec dlaczego bez majtek? tunikę tak czy siak będe miec ale nie chodzi o samo przejscie a lezenie na łozku bez majtek x Badanie USG na początku ciąży jest przez pochwę nie przez brzuch - czego tu nie rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje osobie z 10.20 spokojna rzeczowa wypowiedz bez jadu:) ok teraz rozumiem, ze badanie dopochwowe jest na lozku, myslalam, ze na fotelu, a potem lozko i przez brzuch stąd moj dylemat odnosnie majtek eh dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktos mi tutaj powie czy jesli pojde na pierwsza wizyte prywatnie to juz na drugą mogę prosic na kasę chorych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli po badaniu na fotelu lekarz badalby Cie na lozku to tak, mozesz zalozyc majtki. nie musisz gola przed nim lezec. ja np kiedy bylam na pierwszej w ciaży wizycie to po zejsciu z fotela zdjelam tez gore bo mialam badanie piersi, oczywiscie uprzednio zalozylam majtki i spodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16.30 Jak prywatny lekarz wypisze ci kartę ciąży to możesz ją kontynuować na kasę chorych u innego lekarza, to nie powinien być problem. Jak nie wypisze karty, bo stwierdzi, że za wcześnie to zwyczajnie idziesz państwowo i tam mogą ci założyć taką kartę, masz prawo a nawet obowiązek mieć kartę zawsze przy sobie w razie nagłych wypadków, lekarz nie powinien jej przetrzymywać u siebie, twoim prawem jest mieć do niej wgląd, poprosić o jej wydanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×