Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anastasja89

Plamienie implamntacyjne(ciąża) czy miesiączka?

Polecane posty

Gość anastasja89

Zacznę od początku.. Zawsze miałam w miare regularne cykle (28-30dni), od jakiegos pół roku sie rozregulowałam czasami mam cykl 35dniowy a czasami 26dniowy . Ostatnio współżyłam z narzeczonym, liczyłam na wszelkie sposoby dni płodne no w wychodziło ze 2 maja miałam dni płodne. Po 7 dniach od stosunku miałam jednodniowe plamienie, sluz z domieszka krwi. Jednak nie bolały mnie piersi, boli mnie podbrzusze. Wczoraj plamienie sie powiekszyło, mam wydzieline jak podczas okresu tylko ze z domieszka śluzu. Własnie sie zastanawiam czy to jest jakieś zagnieżdzenie zarodka czy zwykła miesiaczka??? Co prawda nie zdziwiłabym się gdyby to był okres bo mam ostatnio bardzo nieregularny i mam czasami tydzien przed lub po prawidłowym terminie. Co to może być???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastasja89
bardzo prosze o odpowiedzi, martwie się ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość datia
Przyczyną plamień w połowie cyklu może być owulacja; świadczy to wówczas o prawidłowym jajeczkowaniu. Jednakże przyczyn może być więcej, np. nadżerka szyjki macicy, torbiele jajników, zapalenie narządu rodnego, choroby przysadki, tarczycy, nowotwory. Jeżeli miesiączki występują regularnie a plamienia pojawiają się w połowie cyklu, to nie należy się tym przejmować i szukać przyczyny. Cykl liczymy od pierwszego dnia krwawienia, nie brudzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastasja89
datia- czyli to moze być ciąża biorąc po uwagę, że współżyłam w czasie dni płodnych czy nie koniecznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość datia
może lecz nie musi jeśli znasz dokładnie date owulacji(jajeczkowania) to jeśli plamienie występowało minimum 5 dni od owulacji mogło to byc plamienia Implantacyjne czyli zagnieżanie się zarodka ale równiez plamienie poowulacyjne czyli że owulacja przebiegła poprawnie, jeśli niedkonca masz regularne cykle jak piszesz trudno bez monitoringu cyklu bądz testerów owulacyjnych okreslic Twoja owulacje wiec na dobrą sprawę mogło to palmienie miec wiele podloży. poczekaj 7 dni od krwawienie czy plamienie i zrób test ciazowy. zawsze po 24 h od zagnieżdzenia zaczyna organizm wydzielać hormon beta HCG . głowa do góry i nie martw sie jestem w podobnej sytuacji tez miałąm plamienie 5 dni od owulacji z tym że ja mam cykle regularne to umiem powiedziec kiedy wypada mi owulacja. teraz doszły straszne bole pleców z nasileniem na lewą stronę. ale czekam do środy i zastesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość datia
jeśli wspolżyje sie w dni płodne zawsze jest szansa że to ciąża, ale jak mówie lepiej odczekać a może to tylko fałszywy alarm.?to zależy jak chcesz zeby było? ja np staram sie od 7 miesiecy o dzidzie i byłam w siódmym niebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastasja89
ja chyba zrobie dzis test... najwyzej go powtórze za kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość datia
jak uważasz a ile dni temu było to krwawienie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastasja89
plamienie miałam w srode i czwartek, a od piatklu do dzisiaj mam taki jakby okres tylko ze nie leci mi duzo tej wydzieliny ale są małe skrzepy krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość datia
to dostałas okres a plamienie przez te dwa dni znaczylo o tym ze jest spadek progesterony przed miesiaczka ja tez dwa dni przed okresem zazwyczaj mam takie plamienie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastasja89
czyli nie ma ciąży? ogolnie dni płodne rozpoznaje po sluzie... w dniu stuosunku było wyglotno a sluz był lepki tylko ze zwykle to trwało 2-3 dni a w tym miesiacy jeden dzien a opozniej sluzu nie było i pojawiło sie plemienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość datia
Moim zadaniem to nie ciaza ale po tym krwawieniu zrob test i bedziesz miała jasnosć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×