Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ccarmen

problemy ze stolcem w ciąży?

Polecane posty

Gość ccarmen

Witam! Prosze pomózcie mi jak poradzic sobie z 5 dniowymi zaparciami w ciąży.Jest tragedia kiedy juz po 4 lub 5 dniach ide do toalety przezywam katusze:( czy któras tak miała jak sobie z tym radzic juz jem śliwki suszone ,pije wode i dalej to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diwka
sprubuj COLON C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Polecam maślankę i jogurty :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na sniadanie...
na śniadanie jabłko surowe ze skórką popić szklanka wody z sokiem cytrynowym i płatki owsiane , duzo wody trzeba pić mało słodyczy-czekolady.Ja też takie zaparcia miałam w ciąży i to pomogło.i buraczki czerwone też reguluja prace jelit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccarmen
myszka24 a ten winogron to w całosci razem z pestkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam ispagul
ispagul do kupienia w każdej aptece kosztuje ok. 9zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara 82
z suwaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccarmen
dzieki za informacje napewno skorzystam ,bo juz nie daje rady tak cierpie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
figi tez sa dobre albo sliwki suszone czasem musze czopki glicerynowe... chcetnie poczytam jakies inne sposoby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Jezu, jak mozna przez 5 dni nie byc w WC, ja jak juz 1 dzień nie idę to czuję się fatalnie, polecam czopki glicerynowe albo siemię lniane popic woda na noc, jeść duzo owoców, zwłaszcza jabłek, wyrzucic białe pieczywo z jadłospisu a zastapic je pełnoziarnistym ciemnym pieczywem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to współczuje.Powinnaś zacząć od diety,jak piszą dziewczyny,ewentualnie dopomóc sobie czopkami glicerynowymi lub tabletkami ziołowymi,są takie dla kobiet w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedz dużo produktów które zawierających błonnik.Warzywa,owoce,pieczywo pełnoziarniste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koperkowa
A mi plozna zalecila pic 1 do 2 szklanek dziennie herbate z kopru wloskiego Efekt- super, zero problemow a tez mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beja
Dobrze działa LACTULOSUM - do nabycia w aptece bez recepty. Jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.Dodatkowo czopki glicerynowe i właściwa dieta np otręby,morele i śliwki suszone,owoce i warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beja
LACTULOSUM - najlepiej wypić ( syrop) na pusty żołądek na minimum 30 ( a nawet 40 ) minut przed śniadaniem - daje bardzo dobre efekty.Początek może być nieco trudniejszy - WIATRY!!! Po kilku dniach syrop reguluje wydalanie i wiatry ustępują , pomimo picia syropu. Nie warto przestawać , a jedynie zmniejszyć dawkę jeśli organizm zaczyna prawidłowo działać. W moim przypadku początkowa dawka była dość wysoka 2- łyżki stołowe przed trzema głównymi posiłkami. Efekt był wspaniały - po 2- dniach. Obecnie piję przed śniadaniem 2 - ŁYŻKI, przed obiadem 1- ŁYŻKĘ. POWODZENIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
w takich ekstremalnych sytuacjach w aptece można dostać czopki. Na odwrocie jest właśnie napisane, ze dla kobiet w ciąży, karmiących, dla kobiet przed porodem. Bezpieczne, które nie wchłaniają sie do przewodu. Wypróżnienie nastepuje po 15-30 min. Nie mam przy sobie pudełeczka, chyba na "e" trzyliterowa nazwa, niebieskie pudełeczko. Postaram sie podać nazwe wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccarmen
witam!Beja----> własnie jestem na etapie picia LACTULOSUM rano na czczo go pije jedna łyżke , mam mniejsze zaparcia lepiej sie wypróżniam (juz tak nie umieram) ale to moze przez posiłki troche je zmieniłam duzo jem winogrona,chleb tylko ciemny pełnoziarnisty ale wiadomo jak to jest w ciązy musze cos zjesc jak mam na to smaka nie potrafie sobie odmówic....ale dalej mam dosc częste wiatry o okropnym zapachu :( i z tym nie wiem jak sobie poradzic??? reklamowali w telewizji Colon C podobno usprawnia prace jelit moze on mi pomoze na te okropne gazy i nie wiem czy go mozna brac w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli wszystkie rady nie pomoga to jest zloty srodek na zaparcia i reguluje prace jelit oczyszcz ze zloigow3 itp i jest to siemie lniane miesza je sie z woda , jogurtem sokiem i wypija raz dziennie to super pomaga mi podawali to w szpitalu po porodzie a teraz caly czas to pije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy Ty przypadkiem nie bierzesz żelaza, albo preparatów z żelazem? bo to również może być przyczyną. nie dość, że bardzo po żelazie jest niedobrze i ma się nudności, to jeszcze i zaparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrób sobie rano koktail z owoców. A problemów z zaparciami mieć nie będziesz. Rozmiksuj blenderem owoce , które lubisz. Ja robię zazwyczaj banan , kiwi , jabłko, pomarańczę. Gdy gęste dolewam wody i wypijam. Co prawda nie jestem w ciąży choć bardzo chciałabym być ale zmieniając swój styl odżywiania zaczynając od soku a potem dopiero kanapka pozbyłam się wszelkich zaparć. Mimo wszystko żadnych lekarstw w ciąży bym nie brała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccarmen
domenika dzieki napewno zrobie sobie taki koktail z owoców,choc tak juz wczesniej pisałam juz mam troche mniejsze problemy z zaparciami z tym co było w pierwszych 3 miesiacach ciąży i nie brałam żadnych lekarstw bo sie bałam jedynie ten syrop LACTULOSUM dalej go pije po jednej łyzce rano teraz mecza mnie te wzdecia i okropne gazy :( i z tym nie wiem jak sobie poradzic?? dzieki za pomoc i życze Ci aby spełniło sie twoje marzenie o malenstwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to pomaga
Może jest tu ktoś jeszcze, kto stosował w ciąży Lactulosum? Czy to mi pomoże ? Czopki glicerynowe już nie działają, po 4 wkładam i nic, piję siemię i śliwki, jem po 4 jabłka dziennie i dalej nic, wypróżniam się z wielkim bólem raz na 10 dni i tylko mały bobek udaje mi się wycisnąć :( jestem w 8mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scholastka21
mnie strasznie zatkało po porodzie, normalnie prawie tydzień bez wypróżnienia, chodzić już nie mogłam tak bolało, ale na szczęście moja kochana położna zrobiła mi lewatywę, niestety nie pamiętam nazwy, ale wiem ze do kupienia w aptece za ok 7zł i bardzo mi to pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 35 tyg. ciąży i też mam problem z zaparciami i to strasznymi... Lekarz przepisał mi Lactulosum. Po nim jednak dostałam mega rozwolnienia. Zadziałało w drugą stronę... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamiast Lactulosum polecam Laximama lub tańszy odpowiednik ale mniej smaczny Ispagul - preparaty oparte na łusce babki lancetowatej. U mnie nic nie działało a po lactulosum strasznie bolał mnie brzuch. Po laxi mama jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trabant102
W ciąży stosowałam czopki eva/qu. Dostałam je od gina. Nie przeczyszczają czyli nie odwadniają organizmu. Szybko działają, sa zupełnie bezpieczne dla dziecka bo nie wchłaniają się do krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem wielką fanką tych czopków, dowiedziałam się o nich już po ciąży, czego bardzo żałuję, bo pewnie znacznie ułatwiłyby mi życie w jej trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czym te czopki różnią się od tych glicerynowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×