Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Skolioza u dziecka

Polecane posty

Gość gość

Syn ma 6 lat i początki skoliozy.Czy na to są jakieś ćwiczenia w domu czy tylko rehabilitacja u specjalisty? co na początek? gdzie się udać? do ortopedy?fizjoterapeuty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina

Moja córka ma problem z plecami. Na początku myślałam, że się tylko garbi i cały czas ją poprawiałam. W końcu trafiłam do lekarza, który kazał zrobić zdjęcie kręgosłupa z kątami skrzywienia i okazało się, że dziecko ma skoliozę, a nie tylko garbi się. I znów wiele osób mówiło o pływaniu, ćwiczeniach korekcyjnych i chodziła faktycznie i na basen i na te ćwiczenia w grupie, bo na takie dostała skierowanie, ale po roku okazało się, że to nic nie daje, a na zdjęciu kontrolnym wyszło jeszcze gorzej. Zaczęłam szukać czegoś innego i trafiłam stronę rehabilitacje.org i na Zachodnią, tam przesympatyczna Pani zaproponowała ćwiczenia na pressio i córka zaczęła to. Teraz po kolejnych miesiącach ćwiczeń na zdjęciu okazało się, że jest lepiej, zmniejszyło się skrzywienie. Więc w końcu znalazłam metodę na problem mojego dziecka. U nas działa i jestem pełna nadziei, że będzie tylko lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×