Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Agagataka

Sukienki, czy alby co wolicie?

Polecane posty

Gość Agagataka

Witam, chciałabym się dowiedzieć ile jest zwolenniczek sukienek, a ile alb. Ja jak większość kobiet około 30, do komunii szłam w sukience. Owszem była skromna, ale dla mnie najpiękniejsza. I tak myślała każda dziewczynka. Nie obchodziło nas , jaką ma koleżanka, dla nas ta nasza była najpiękniejsza i czułyśmy się jak małe księżniczki. Teraz w większości kościołów są alby, by nie było rewii mody. Mam wobec tych strojów mieszane uczucia. Po pierwsze różnica w strojach. Ne wiem jak jest teraz ale u nas były różne sukieneczki i nikt się z nikogo nie śmiał. Po drugie to są małe kobietki i lubią się wystroić. Owszem sakrament jest najważniejszy, ale tak samo jest ze ślubem. W obydwu przypadkach strój nie jest najważniejszy a panny młode się stroją. Czy dlatego, że te dziewczynki mają 9 lat to nie mają prawa by chcieć ładnie wyglądać. Zawsze się słyszy, że przyjdzie czas na strojenie. A ja uważam, że zawsze dziewczykna/ kobieta może się stroić ale w sposób odpowiedni do wieku. Jak np. nastolatce zabroni się nawet delikatnego makijażu i ubiera się ją w wory pokutne, to potem widzimy takie "damy" spuszczone z łańcucha, co mają 20 lat i się malować ani stroju dobrać do okazji nie potrafią. Co najważnejsze da mnie. Wiem, że alby teraz często mają kształt sukienki. Efekt psuje to SZKARADZIEŃSTWO W POSTACI HOSTII. Najlepszym rozwiązaniem byłyby takie same, skromne sukieneczki ale BEZ HOSTII. Aco wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie byłam zwolenniczką alb, ale jak ostatnio naoglądałam się szkaradnych, bombiastych, tiulowych sukienek komunijnych, tak stwierdzam że moje córki wolę posłać w albach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
scarlett nie obraź się, ale widzę, że jeśli nie wory pokutne" to tiulowe, bufiaste wielkie suknie. A między tymi rozwiązaniami jest bardzo dobry środek. Spójrz na to: http://www.britain.com.pl/Sukienka-komunijna-jak-alba.php Sama taka sukieneczka + biała angorka na guziczki + dobierany warkocz z wplecioną wstążką lub kwiatkami i każda dziewczynka wygląda skromnie i ślicznie zarazem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślę, że równowaga jest najważniejsza. Nie można z dziecka robić bezy ale te alby z plastiku to jakaś porażka, a już najlepsze, że chłopcy w tym chodzą jakby garniturek to takie strojenie było :o no śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również nie jestem zwolenniczka alb,fakt wszyscy wygladaja podobnie nie różnia się ( ten bogaty a ta biedna) ale jakos przekonania nie mam , ja mysle ze jak corka pojdzie do komunii to kupie jej skromna ale sukienke , jest tyle do wyboru.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem w tym, że nie każda matka zna umiar. Ta sukienka z linka jest ładna i skromna, ale widziałam tez bezowe koszmarki a nawet sukienki z gołymi plecami. :o Mnie tez sie alby nie podobają, u mnie w kościele jest kompromis - wszystkie dziewczynki maja skromne, takie same sukienki. Wyglądają ładnie, ale bez rewii mody a z drugiej strony nie tak zgrzebnie jak w typowych albach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja niestety nie mam córki i nie będę miała możliwości strojenia jej :( ale zauważyłam,że coraz częściej zdarza się,że dziewczynki mają ubrane alby,jednak ich krój jest inny niż w standardowych albach,które były kilka lat temu.niby alba,jednak krój sprawia,że nabierają wyglądu sukienki.do tego często dziewczynki maja halkę z kołem(jak w przypadku sukni ślubnej),co jeszcze bardziej nadaje jej "cech" sukienki.jak dla mnie super! do tego ładnie uczesane włosy,piękny wianek.....ach!dlaczego nie mam córki? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagataka
Wszystko pięknie, ale moim daniem nawet najpiękniejszy krój alby psuje hostia na piersiach :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też wolę sukienki, a te złote hostie, serca, sznury wyglądają brzydko. Na dodatek z daleka widać, które dziecko ma tańszą, a które droższą albę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w parafii chłopcy idą normalnie w garniturach, a dziewczynki w równych sukienkach nie albach. Są to skromne sukienki na halce, rozkloszowane w literkę A, bez ozdób, nie są błyszczące, mają koronkowy kołnierzyk i wykończenie rękawów, na piersi hostia, a do tego bolerko z rękawem w dzwon. Rodzice te sukienki sobie odsprzedają lub oddają już od paru lat, a jak ktoś chce nową to zamawia u katechetki. Uważam, że to jest najrozsądniejsze wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do postu powyżej. A groziły jakieś konsekwencje jak jakaś matka hostię odpruła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaaa hostia psuje :o a w ogóle to płaski obcas psuje i brak makijażu też :o co do sznurów, serc się zgodzę ale hostia? Może w ogóle Jezus wam psuje stylóweczkę w tym dniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam samych chłopaków,ale dla nich alby też mi się nie podobają!!! naprawdę wolałabym ubrac syna w garnitur!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisząc alba miałam na myśli taką właśnie skromną sukienkę bez żadnych pierdółek typu tiule, cekiny itd. Fajne rozwiązanie jest u gościa z 10:44, a jeśli ktoś już koniecznie chce wystroić w tiule swoją księżniczkę, to po mszy ma pole do popisu :P Odnośnie hostii, to może być, ale nie musi, nie przeszkadza mi, zwłaszcza że przecież jest symbolem tego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdanie hostia nie psuje "wizerunku" alby/sukienki... o ile nie jest jakaś wielka na całą klatkę piersiową! mała,skromna-dla mnie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o 10.51 wadomo, że symbol, ale obiektywnie komuś może się nie podobać. Jak widzę taką albę jak ta: http://polki.pl/we-dwoje/p/s/41/9/1/90729/s/1_alba.jpg, to myślę jaka piękna sukienka bez tego haftu i może się kiedyś jeszcze przydać. np. moja córka miała podobną sukienkę jak ta z linka wcześniej. Tego samego roku w sierpniu był druchenką na ślubie swojej chrzestnej. Szła przed młodą z małym bukiecikiem właśnie w tej sukience

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
druHenką!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko szło do komunii w skromnej sukience liturgicznej, jak najbardziej z hostią, która w niczym nie przeszkadzała. Firma szyjąca sukienki oferowała 3 proste modele, bardzo ładne i odpowiednie do okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaaa hostia psuje pechowiec.gif a w ogóle to płaski obcas psuje i brak makijażu też pechowiec.gif co do sznurów, serc się zgodzę ale hostia? Może w ogóle Jezus wam psuje stylóweczkę w tym dniu? x Dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś do postu powyżej. A groziły jakieś konsekwencje jak jakaś matka hostię odpruła? xxx nie, bo nikt na taki debilny pomysł nie wpadł :o nikt nawet o tym nie pomyślał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ms matteriiial
Czemu akurat deblny? Każdy ma inny gust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro hostia nie przeszkadza, to czemu ie ma jej na sukniach ślubnych? Ślub kościelny to też sakrament

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro hostia nie przeszkadza, to czemu ie ma jej na sukniach ślubnych? Ślub kościelny to też sakrament x Sakrament polegający na czym? Czym jest pierwsza komunia? Co symbolizują litery "IHS"? Teraz juz jasne, dlaczego na sukienkach/ albach umieszcza się hostię? Żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma jej na sukniach ślubnych, bo to symbol tego, że pierwszy raz przyjmuje się hostię. Przy ślubnych sukniach są za to wianki czy welony i biel jako symbol czystości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matko takie katoliczki jesteście, dzieci chrzcicie, do komunii posyłacie, a nie wiecie na czym sakramenty polegają :o dziwi was hostia na sukience komunijnej i zastanawiacie się dlaczego nie ma jej na sukniach ślubnych i jeszcze gadacie o "guście" w kwestii umieszczenia hostii na sukience ja prdl! kto tu siedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Długi czas dziewczynki szły do komunii bez naszytej hostii i nikomu to nie przeszkadzało. A welony z mody wychodzą, teraz to taki trochę synonim kiczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie705
Ja lubię sukienki i tuniki zawsze mogę ubrać jakieś rajstopy lub na gołe nogi. Wiele takich fajnych sezonowych znajduje na: http://byinsomnia.com/kategoria/sukienki-i-tuniki . W jednym miejscu dosyć spory wybór o różnym stylu i kroju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli albo wierzę i podoba mi się cały ten kicz (hostie, plastikowe kwiaty, obrazy jak u babci, kolorowe chorągiewki przy kżyrzach) albo nie jestem katoliczką.: O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie się kompletnie mnie podobają jednakowe mundurki :( Moja córka jest trochę grubsza i w takiej "odcinanej" sukience z szarfą wygląda okropnie, więc chyba się zbuntuję. A jak dla mne Hostia na piersiach to kicz. A mam ją miec bo komuś się podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×