Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Tragiczny stan moich stóp

Polecane posty

Gość gość

Zrobiło się ciepło ubrałam sobie sandałki na podwórko z dzieckiem. Stan stop jest tak tragiczny ze wstyd ubierać odkryte buty. Pięty mam doslownie jak noże ostre mozna sie skaleczyc i twarde jak skała . Kupiłam skarpetki zluszczajace w aptece zastosowalam je . Nogi bez cienia zmian. Moczę je po godzinie trę pumpeksem . Ludzie nic nie pomaga ta skóra dinozaura jest nie do zdarcia coś strasznego ? Macie jakieś pomysły co zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te skarpetki złuszczające (marion czy jakoś tak)) nie powodują natychmiastowego złuszczenia, chyba dopiero około 5-7 dni skóra się złuszcza. Z dnia na dzień też ciężko będzie ,,naprawić'' stopy. Mocz je w ciepłej wodzie z solą, potem peeling tarką do stóp, następnie porządny krem. Scholl ma dobre kremy, ale krem do rąk neutrogeny (ten skoncentrowany) też robi dobrą robotę. Nakładaj grubą warstwę wmasowując w stopy, szczególnie te najgorsze miejsca i pozostaw nadmiar, załóż bawełniane skarpetki i grzej nogi- pod kołdrą albo kocykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Iść do kosmetyczki na pedicure albo najlepiej do podologa.... skalpela wszystko Ci ładnie zeskrobie , wyszlifuje i będzie git. Całe lato będziesz miała spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo robisz duży błąd. Najpierw się ściera, a później dopiero mocy, a nie na odwrót, bo ścieranie na mokro powoduje uszkodzenie i większe narastanie zrogowacen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po pumeksie zawsze krem bo pumeks najbardziej niszczy y wysusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zastosowałam skarpetki ale spowrotem mi się zrobiły takie same brzydkie bo nie chciało mi się nawilżać. A w ciąży mam strasznie suchą skórę. Spróbuj po namoczeniu i starciu naskórka mocno je nawilżać np. Tłustym kremem albo oliwką. Wtedy skóra nie będzie sucha i nie będzie sucha i nie będzie się niszczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie radzicie, żeby wymoczyla i starla, bo tak się właśnie uszkadza skórę. Najpierw ścieranie, później moczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Regenerum do piet. rezultaty są naprawdę niesamowite i to w krótkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz kupic w aptece krem z 30 proc.mocznikiem i smarowac kilka razy dziennie...Ale najlepiej idz do kosm niech ci porzadnie zrobi stopy a pozniej nakladaj ten krem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Njalepiej i najprościej iść do kosmetyczki. Ja co prawda bardziej chobbystycznie uczęszczałam do szkoły kosmetycznej ale tam na praktykach (zresztą na praktykach w salonie również) moczenie stóp było zwsze na początku. Kup sobie frezarkę scholl albo nawet zwykłą tarkę (ale nie metalowa) trzyj kilka minut jedną stopę tak aby naskórek już nie spadał aż ta. Najpierw gruboziarnistą stroną a potem drobnozaiarnistą. Kremy scholl jak ktoś też pisał. Tych skarpet to się nawet nie poleca bo mają zbyt silne działanie i to tym można sobie krzywdę zrobić. Masz zaniedbane stopy jeden pedicur nie załawi sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chobbystycznie, lol :D Jakim trzeba być nieoczytanym kiepem, żeby nawet wyrazu "hobby", które pojawia się dosłownie wszędzie nie móc poprawnie napisać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba było dbać cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam papierem ściernym zetrzeć, najpierw gradacja 80, potem 150 i np 1000 na koniec. Tylko trzeba uważać żeby nie przetrzeć się do krwi. Potem moczenie i używanie regularnie kremu z 30 procent mocznika ( w Rossmanie Lirene ma za okolo 15 zl albo w aptece) Potem trzeba raz w tygodniu wymoczyć w wodzie z soda i ewentualnie jakis bardzo delikatny pumeks i krem znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po tych skarpetach na efekt czekalam ponad 3 tygodnie. Za jakis czas z powrotem skora zrobila sie ostra. Teraz mam pilnik ten na baterie scholl ,krem z apteki cerkoderm i jakos walcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nic nie robie ze stopami oprocz mycia obicnania paznokcii.A mam w dobrym stanie.Piety ok.Skora delikatna mieciutka. a maz non stop twarde piety ohydnie to wyglada.A bardziej o stopy dba niz ja. i gdzie tu logika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, to nie powód do załamki! Tez mialam ten sam klopot, zaczelam uzywac odpowiednich kremow, pocierac skore pumeksem a na pedicure wybralam sie do www.maniq.pl Moze ciezko w to uwierzyc, jednak po tej "kuracji" moje stopy naprawde wygladaja super. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup sobie płyn zmiękczający naskórek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najwiecej smarowac. Dobry jest krem scholla, ale tez jakikolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pumeks HAMMAM Ok 6 ZŁ + KREM ZIAJA z 15% MOCZNIKIEM ok 9 zł/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecę masażer do stóp https://www.youtube.com/watch?v=zeqpbD9v4Zw Do tego sól, sa takie co ten pumex obraca elektrycznie, lepiej sobie kup botti mimo że jestem mężczyzną też sobie kupiłem, w pracy buciorach non stop 8 godzin nie mają wywietrzników, i pomaga i do tego relax. Nie mam grubego naskórka u stóp odparzyn i tak dalej, ładne skora jak pupa niemowlęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przesadzacie z tymi stopami dawniej ludzie chodzili bez tego dbania i zginął ktoś? ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie jeżeli ścieranie to tylko delikatne i tylko zgodnie z kierunkiem linii papilarnych, bo później ta skora odrasta mocniej i robi się błędne koło. Idź najlepiej do podologa(nie kosmetyczki) i zrobi ci porządnie pedicure.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pumeks, tarka ceramiczna, krem, moczyc w wodzie, od chodzenia w odkrytych butach, balerinach itp. od piasku, chodzenia na boso, sprobuj krem do stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie sprawdza sie elektryczny zestaw do manicure/pedicure Beurer. Te wszystkie skarpetki, reczne pumeksy i tarki nie nadaja sie do niczego :O Zdzieram piety (i nie tylko piety, wszedzie gdzie twarde) NA SUCHO, pozniej prysznic, krem regeneracyjny na cale stopy (gruba wartwa tam gdzie najwiecej potrzeba, akurat mam Scholl ale kazdy tlusty krem sie nadaje) i bawelniane skarpetki na cala noc Taki seans robie raz w mieciacu, jak trzeba to powtarzam po 2 dniach i stopki mam jak marzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy problemach ze stopami to tylko do podologa jak dla mnie, samodzielne działania nie dadzą za wiele, a dobry gabinet potrafi zdziałać cuda, mnie w http://podologic.org/ pomogli wygrać z pękającą boleśnie skórą pięt i żałuję tylko że wcześniej szukałam wsparcia u zwykłego dermatologa który nic nie pomógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja stosuję do moczenia stóp wodę z solą -wlewam płyn do płukania jamy ustnej Listerin i trochę żelu lub płynu do kapieli. Po moczeniu wcieram krem tłusty jaki mam pod ręką . Pomaga , spróbujcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×