Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wyjazd nad morze w marcu

Polecane posty

Gość gość

Mój 5 letni syn jest bardzo chorowity.w zeszłym roku mimo że nie chodził do przedszkola większość zimy przesiedzial w domu. Ciągle nawracające infekcje górnych dróg oddechowych. W tym roku od września dopadło juz go zapalenie gardła u 2 razy zapalenie krtani. Lekarz zalecił wyjazd nad morze. Bardzo o syna dbam urozmaicona dieta częste spacery odpowiednią temp w domu. Ale mimo to i tak choruje. Planujemy pon koniec marca jechać na 2 tyg nad morze. Jak uważacie pomoże to coś ? A w sierpniu chcielibyśmy powtórzyć wyjazd. Mamy w domu jeszcze 2 miesięczne dziecko. Czy nie jest za małe bym brała go nad morze. Tam straszne wiatry i martwię się żeby ku się tam jeszcze maleństwo nie pochorowalo. Doradźcie mi co do tego wyjazdu i co zabrać co będzie niezbędne. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja znajoma była w zeszłym 3oku w maju nad morzem to poszła do lumeksu kupić zimowe kurtki i czapki, bo głowy chciało urwać.. aTwój syn nie ma alergi nacoś? Mój miał np na mleko i dlatego chorował, mimo że testy wychodziły dobrze, a po odstawieniu mleka jest zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem jak sie ma morze do chorob, jestem z trojmiasta, jako dziecko bylam chora non-stop (2-15lat), ciagle albo na jakims antybiotyku, albo bralam cos do ssania, juz mnie nawet wycinaniem migdalkow straszyli. jakos potem samo przeszlo. wydaje mi sie ze wyjazd nie ma sensu - w marcu jest jeszcze bardzo zimno i wietrznie, woda wrecz lodowata wiec ciezko nawet reke zamoczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A sprawdzałaś czy syn nie ma robali... to częsty winowajca infekcji u dzieci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież ona nie jedzie się tam kąpać, chodzi o jod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nad morzem klimat jest najbardzej korsystny pod koniec lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jezdza co roku w zimie. Syn i tak nie lapal infekcji jakos czesto. Teraz sa sporadyczne. Mi to nic nie pomaga bo nadal choruje. Ale mimo to jezdze. nie wiem dlaczego ktos pisze o tym ze najkorzystniej jechac pod konoec lata skoro najwieksze strezenie jodu jest od pazdziernika do konca marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i nie wiem gdzie jedziecie, ale w większych miejscowościach knajpy są otwarte. Fakt nie wszystkie ale spokojnie można coś zjeść. I ani syn ani my się nie nudzimy, ale co kto lubi. Ja przykładowo nienawidzę Bałtyku latem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie, ze nie jada sie tam kapac, ale chyba skoro sa z daleka to dziecko pewnie chcialoby chociaz pochodzic brzegiem plazy albo pokarmic mewy. kiedy jest bardzo zimno i wietrznie raczej sie tego nie da zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przesadzaj, bo spacerowac brzegiem morza jak najbarrziej można o kazdej porze roku, wystarczy sie odpowiednio ubrać. W ubiegłym roku byłam na przełomie marca/kwietnia, swiecilo piękne slonce i owszem, wiał wiatr ale spacerowalam praktycznie całymi dniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie, ze nie jada sie tam kapac, ale chyba skoro sa z daleka to dziecko pewnie chcialoby chociaz pochodzic brzegiem plazy albo pokarmic mewy. kiedy jest bardzo zimno i wietrznie raczej sie tego nie da zrobic. x Jeżdżę rok w rok w styczniu/lutym i głównie spacerujemy po plaży. Bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli już zdecydujecie się na wyjazd. Odpowiednie ubranie. Najlepiej zakupić odzież typowo narciarską. Jest to spory koszt. Przynajmniej dla dziecka. Można też kupić używane. Chodzi o spodnie i kurtkę. Mieszkam nad morzem ( Norwegia) tutaj dzieciaki biegają po plaży w zimie w kombinezonach. Utrzymują ciepło i zapewniają odpowiednie filtrację powietrza, żeby nie przegrzać organizmu. Na pewno wyjazd nad morze to nie to samo co codzienne spacery. Co do niemowlaka. Jeżeli był porządnie hartowany od urodzenia można zabrać. Ale logistycznie ciężko będzie to rozegrać. Niemowlakowi raczej ten wyjazd może bardziej zaszkodzić. Jeżeli pogoda będzie wietrzna, a to bardzo prawdopodobne, czas sztormów, ciężko będzie wyjść nawet do centrum z maluchem. Wtedy jeden z rodziców będzie musiał zostać z dzieckiem w hotelu. Ja nie zdecydowałabym się na wyjazd. Czy syn miał inhalacje? pomagały coś? Można pomyśleć o jakimś sanatorium. Jakiś bliższy ośrodek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżdżę o dawna w zimie nad morze - syn miał 3 miesiące jak byliśmy pierwszy raz z nim. Z takim dzieckiem jest najłatwiej bo w gondoli raczej nie zmarznie. Odzież niekoniecznie musi być narciarska, ale w takiej najlepiej spacerowac. Ja przykładowo zawsze chodzę w jeansach i długiej kurtce (styczeń 2015 - ostatni raz). Nie zamarzlam, nie siedzieliśmy w hotelu, nie wynudziliśmy się i nikt nie zachorował (córka 4 miesiace) i żyjemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pochodz z małym do groty solnej, super uodparnia i nie trzeba wyjeżdzać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwazam ze powinniście wyjechac. Zmiana klimatu i nadmorskie powietrze może bardzo dobrze zadziałać na dziecko. Najwazniejsze tylko żeby podroz minela w komforcie, nie polecam publicznego transportu, w pociagach czy busach jest mnóstwo wirusow, szczególnie w okresie przeziębień. Jeśli nie macie swojego auta polecam http://www.wypozyczalnia.transpost.com.pl/, nie naliczaja limitu kilometrow wiec możecie pojechac gdzie tylko sobie zamarzycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak jedziecie nad morze, to mogę Wam polecić bardzo fajną lokalizację, niedaleko Kołobrzegu jest położony hotel http://www.hotelsenator.pl/ jest otoczony lasami, jest tam bardzo pięknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jako dziecko bardzo często chorowałam i rodzice często wywozili mnie nad morze. Ten klimat najbardziej mi służył. fajnie by było aby przynajmniej raz w roku udało się z dzieckiem pojechać do sanatorium- tutaj możesz wybrać odpowiednie http://esanatoria.eu/ takie pobyty są zbawienne dla organizmy i bardzo poprawiają samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę,że świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu nad morzem są rejsy. Za niewielkie pieniądze można się fajnie zabawić. W tym roku będę w Kołobrzegu,więc na pewno znów wybiorę się z http://www.kolobrzeg-wedkarstwo.pl Na poprzednim rejsie było super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem znad morza........ nie polecam jeździć listopad-kwiecień, zimno, łeb urywa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pewnie w majówkę wybiorę się do Sopotu, będzie już ciepło, myślę o jakimś fajnym noclegu blisko morza np. apartament http://www.victus-sopot.pl/ chociaż ja uważam, że morze o każdej porze roku jest piękne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jade na wakacje do Sopotu, będziemy zatrzymywac się w hotelu http://bayjonnhotel.pl/, jaka dodatkowo atrakcje pobytu wykupilam sobie Pakiet Kosmetyczny także czeka mnie odrobina luksusu, już nie mogę się doczekac! ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo lubię przyjeżdżać do Aquapark Reda. Szkoda że nie mam za wiele czasu, ale co jakiś weekend robimy sobie rodzinną eskapadę do Redy. Jest gdzie pływać, jest na czym zjeżdżać. Możne też sobie smacznie zjeść w restauracji niedaleko pirackiej zatoki. Także każdy znajdzie jakieś zajęcie dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem jak najbardziej za wyjazdem. Uwielbiam wyjeżdżać nad morze, a ilekroć mam iść to po prostu rezerwuję sobie miejscówkę tutaj http://www.balticinn.pl/ i świetnie zawsze się tam czuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz jest najwięcej jodu nad morzem Pamiętam jak mój szef mi kiedyś opowiadał że jego sześcioletni syn nagle zaczął tracić słuch w jednym uchu, w szpitalu nie pomogli leki mu żadne nie pomogły w końcu któryś z lekarzy zalecił dwutygodniowy pobyt nad morzem, był kwiecień, jego żona pojechała z dzieckiem na 15 dni nad morze i jak ręką odjął!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też planuje jakiś wyjazd teraz w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam na tanie wróżby i rytuały magiczne w promocyjnej cenie. Mój e-mail nadijalau@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też uwielbiam wyjazdy nad morze poza sezonem. Bardzo fajny klimat, ładne widoki i niskie ceny. Ja na przełomie marca i kwietnia jadę do www.tawernapodwodnikiem.pl w Niechorzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także uwielbiam jeździć nad nasze morze o każdej porze roku. W marcu ubiegłego roku zatrzymałam się w www.polonia.ta.pl w miejscowości Rewal. Bardzo ładne miejsce położone blisko morza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×