Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zachłyśnięcie a zapalenie płuc

Polecane posty

Gość gość

wczoraj się zachłysnęłam wodą,nie mocno. Ale od razu dopadł mnie kaszel i tak pokasłuje do dziś ... zaraz płuca wypluje. Czy możliwe bym miała zapalenie płuc? mam isc do lekarza? wzięłam flegamine na noc wezmę sinecod, mam w domu nebbud i mogłabym zrobić sobie inhalacje ale czy pomoże? jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pomoże nikt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozliwe, ale przy zapaleniu wysoka goraczka i poty sa. idz do lekarza niech cie oslucha. moim zdaniem woda dostala sie do pluc i podraznia powodujac kaszel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zachlystowe zapalenie pluc. Moja córka to przeszla. Idź szybko do lekarza póki się jeszcze bardziej nie rozwinie. A goraczki nie musi być, moja mała nie miala goraczki tylko straszny kaszel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jadę na dyżur, napiszę potem co i jak.Gorączki nie mam ale się pocę :( a jeszcze jedno: dziewczyny czy to zaraźliwe? mam dwójkę dzieci w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zachlystowe nie jest zarazliwe, bo nie jest spowodowanie przez bakterie czy wirusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem już. Byłam na dyżurze , co prawda płuca czyste ale lekko wchodzi na oskrzela, dostałam antybiotyk i zastrzyk. Kazała koniecznie w piątek do rodzinnego iść. Powiedziała że jeśli to od zachłyśnięcia to zapalenie płuc i tak się rozwinie mimo brania antybiotyku. Nie wiem co o tym myśleć...czy od zachłyśnięcia też może wejść początkowo na oskrzela? Przypominam ,że przed zachłyśnięciem nic a nic mi nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj maly mial zapalenie oskrzeli po zachlysnieciu lekarz od razu nas uprzedzil ze jest duze prawdopodobienstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też dostał antybiotyk na te oskrzela? jak szybko pomógł? i czy dostał zapalenie płuc czy nie? autorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt nic już nie napisze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasem takie zapalenie pluc rozwija sie bezobjawowo. Wodac je tylko na rtg. Mialas robiony rentgen czy tylko Cie osluchali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojej córki jakieś 2 godziny po zachlysnieciu lekarka slyszala szmer na oskrzelach. Dostalismy skierowanie do szpitala na rtg i morfologie. Zanim przyjal nas jakikolwiek lekarz minelo 6 godzin od zachlysniecia. Na rtg wyszly juz zmiany na pluchach. Zostawili ja w szpitalu i przez 10 dni była na antybiotyku. Pewnie autorko dostalas Dexaven w zastrzyku zeby zapobiec obturacji oskrzeli. A antybiotyk może zadziałać lub nie zalezy czy zeszlo juz na płuca czy nie ale to nie zawsze lekarz rozpozna bez rtg. Oby u Ciebie skonczylo się tylko na oskrzelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
autorko a jak się zachłysnęłas? pytam no tak zeby wiedziec na co uwazac... czy podczas poicia czy kapieli?hm no niewiem nigdy się nie zachłysnełam ale skoro to się tak przytrafia to mzoe trzeba zwiekszyc czujnosc. ja to zawsze jak ktores moje dzieciątko np podczas jedzenia zakaszle,no albo podczas zabawy,nie tak slina poleci... zawsze natychmiast stawiam je w pozycji pionowej odwróconej czyli nogami do góry,i klepię w plecki , tak uczono na pierwszej pomocy (choc nie był to kurs tylko taki bardziej pokaz podczas festynu rodzinnego). raz miala cukierek w buzi i to niestety wcisniety przez dziewczynke rozdającą te cukierki,to był moment,nie zauwazylam dopiero jak był w buzi,bo nigdy bym nie pozwolila zeby miala landrynke w buzi,byla wtedy mniejsza no i zaczela kaszlec,ja patrze a w buzi nie ma nic,czyli ta landrynka musiaa się głebiej przesynac, w panice od razu wzielam ją nogami do góry,trochę plakala przestraszyla się ale cukierek wyleciał dosłownie z gardla. niewiem co by było gdybym tego nie zrobila i wole nie wiedziec... i mysle ze ten sposob jest dobry bo juz z kilku zrodeł to słyszałam aTY co zrobilas jak się ratowalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byłam badana tylko osłuchowo, długo mnie badała i słuchała i nic na płucach nie było to było po 24 godzinach od zachłyśnięcia. Jedno oskrzeleteż czyste a na drugim mówiła że jakby lekko coś było. Jak się ratowałam? tzn no próbowałam to wykrztusić i ten kaszel został :( całyczas pokasłuje może trochę jakby mniej. Wczoraj oprócz zastrzyku jednorazowego dostałam antybiotyk unidox solutab i lek w tabletkach theospirex plus polfergan na noc. Kazała mi iść jutrona kontrol do rodzinnego. dziś dzwoniłam i okazało się że ma urlop i będzie w poniedziałek dopiero i nie wiem czy mogę czekaćdo poniedziałku jak gorzej nie jest czy jutro znowu pchac się na dyżur :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zachłysnęłam się pijąc wodę i to nie mocno, tak delikatnie , po prostu jakiś pech chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
antybiotyk działa po dobie najwcześniej i dlatego może rozwinać się zapalenie płuc ale nie zawsze moje dziecko miało poważne przejście z krtanią, takie tam zła intubacja i po tym ogromne szanse na zapalenie płuc dostało przez 2 niecałe doby antybiotyk osłonowo i o dziwo zapalenie się nie rozwinęło także spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i raczej masz bardzo podrażnioną krtań, a nie zapalenie oskrzeli czy płuc, a pocisz się ze strachu i paniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no też mam nadzieję że tak będzie, nie czuję się całkiem dobrze. Jak dłużej pokaszle to mi ciężko na piersiach (wczoraj też tak miałam i nic nie wykazało to pewnie od wysiłku przy kaszlu) . Ten kaszel mi się trochę odrywa więc chyba dobrze. Ale rzadziej kaszle chyba niż wczoraj, wzięłam dopiero 2tabletki antybiotyku, wczoraj wieczorem i dziś rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
postaraj się czymś nawilżac gardło i nie myśleć o sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlaczego podrażniona krtań? i od tego kaszel? właśnie pytała mnie (bo mówiła że na płucach nic nie ma , na oskrzelach też nie, jakby się uparł to może na jednym coś tam lekko) czy kaszel nie zaczyna się drapaniem w gardle.... a ja sama nie wiem, może lekko ale raczej nie, po prostu mam taki odruch kaszlu i czasami coś się oderwie, a jak dużo się na kaszlę to na piersi ciężkoale tochyba normalne przy kaszlu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podrażniona po wczorajszym kaszlu dot. odkrztuszenia bardziej spodziewaj się zapalenia krtani niż płuc, dlatego nawilżaj to gardło, możesz tez zrobić sobie inhalacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czym nawilżyć te gardło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz co w aptece zapytaj o syrop nawilżający gardło i krtań, możesz wypic też mleko z masłem na ciepło nie gorąco i bez miodu, bo miód odkaża, ale i podrażnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak msza nebulizator to jest 3% sól fizjologiczna i tym 3 razy dziennie się inhaluj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o nazywa się nebu dose, w niebieskim opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nacl to jest ta sól?mam coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
już znalazłam że to sól, zaraz sobie zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czizas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
autorko a moze wez zrob jakies usg albo rtg jak tam "coś " czujesz ze masz. kurcze,pijąc wode... teraz bede bardziej uwazac; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×