Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość okruszkaaaa

uporczywy kamień nazębny

Polecane posty

Gość okruszkaaaa

kochani co polecacie do walki z kamieniem nazębnym który narasta u mnie dość szybko mimo częstych wizyt u dentysty sama już nie wiem jak sobie z nim radzić może macie jakieś domowe sposoby skuteczne w walce z kamieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crayons
Mniej kawy i herbaty. Czeste mycie zebow i stosowanie plynow do plukania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruszkaaaa
dzięki za rady tylko że ja nie palę a kawę piję bardzo rzadko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warto spróbować
na stałe płukać wieczorem zęby lekko ciepłym naparem z szałwii (torebka na szklankę zaparzyć i zostawić do ostygnięcia) Na rezultaty trzeba trochę poczekać ale warto bo szałwia ma działanie odkażające i świetnie dezynfekuje dziąsła, szybciej goją się małe ranki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no więc
Wprawdzie nigdy nie miałam tego kamienia, ale trochę czytałam na ten temat, kiedy moja mama zaczęła mieć z nim duży problem, po radioterapii. Chyba dbasz odpowiednio o higienę, przynajmniej takie sprawiasz wrażenie ;) więc może trzeba przyczyny poszukać gdzieś indziej Uporczywy kamień nazębny może być związany np. z: - jakąś przewlekłą chorobą wewnętrzną, np. cukrzycą - pracą slinianek - chodzi o skład mineralny śliny - wadą zgryzu - niewłasciwą dietą - produkty " cywilizacyjne " czyli bardzo przetworzone i rafinowane ( konserwy, maka, cukier, czipsy itp. ) Jest ponoć skuteczna pasta na to, Colgate Total, zawiera Triclosan który zapobiega osadzaniu kamienia: http://www.colgate.pl/app/Colgate/PL/OC/Products/ColgateTotal12/Article4.cvsp jest też w aptece widziałam guma do żucia enzymatyczna, ale nie pamiętam niestety jej nazwy, pamietam tylko że nie była taka tania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inkac
też zauważyłam u siebie ten problem i z obserwacji wywnioskowałam,że nie ma to u mnie związku z higieną, bo nosiłam aparat stały i mam teraz na tym punkcie fioła. No a kamień się pojawia już po ok. 6 mies. od usuwania. Dziąsła zaczynają łatwo krwawić. Noszę teraz aparat retencyjny na noc i to upośledza(jak zauważyłam) połykanie i wytwarzanie śliny w nocy. Doszłam do wniosku, że to sedno sprawy i poczytałam o kamieniu pod tym kątem i okazało się,że skład mineralny śliny to indywidualna sprawa i może sprawiać nasilone odkładanie się kamienia nazębnego. Noszę się z zamiarem zakupienia tabletek, które zmieniają skład śliny na tyle, że się zmniejsza przypadłość, o której piszę. Kosztują ok 60zł/60tabl. Nazwy nie podam, bo jest kilka i chyba należałoby skonsultować ze stomatologiem albo chociaż ze zwykłym lekarzem. Pozdrawiami mam nadzieję, że nakierowałam na właściwy trop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghfdgdfgd
a u mnie bylo tak, czyscilam czyscilam i ciagle wracal. Ostatnio zmienilam paste i szczoteczke - na elektryczna. Problemu narazie nie ma. A ostatnio czyscilam pol roku temu, gdzie normalnie wracal po 2 miesiachac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkkkdghhhj
ja pomimo ze nie pale, stosuje paste dla palaczy pearl drops i jak dla mnie dziala rewelacyjnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×