Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wergilia

DJ vs zespół - co wybrać?

Polecane posty

Gość wergilia

po przesłuchaniu nagrań zespołów, które wydawały nam się najlepsze chyba zwątpiliśmy. na zespół mamy przygotowane max 6tys. i jakoś za tą cenę nie jesteśmy w stanie znaleźć nikogo, kto dawałby radę w całym repertuarze. niestety niektóre piosenki zespoły wykonują bardzo dobrze a niektóre sama lepiej bym wykonała. dlatego zaczęliśmy zastanawiać się nad DJem, który puszczałby muzykę przez cały wieczór. wtedy przynajmniej mielibyśmy gwarancję, że nie będzie żadnych "wyjców". a Wy jak myślicie, jakie są zalety i wady jednej i drugiej opcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika126
Szczerze to na wesele bardziej odpowiedni wydaje mi się zespół, ale to rzecz gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie nie wyobrażam wesela bez zespołu, ale każdy ma swoje zdanie. Może poszukajcie jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika126
wergilia - jaki macie repertuar, że zespoły nie dają rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lux de Lux
ja jestem za zespołem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wergilia
chcemy piosenki polskie, trochę z przestrzeni lat, trochę nowości, tak samo z repertuarem zagranicznym. towarzystwo będzie wiekowo mieszane z lekką przewagą osób młodszych. jak mówiliśmy o repertuarze, to wszystkie zespoły deklarowały się, że to dla nich nie problem, poradzą sobie spokojnie. tym czasem mam wrażenie, że owszem, maja swój sztandarowy repertuar ale z piosenek zagranicznych to leżą. a ja my nie chcemy wycia na naszym weselu tak samo, jak nie chcemy jedynie polskich piosenek. dlatego powoli przychylam się ku opcji DJa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z jakich okolic jesteście, że zespoły sobie nie radzą z piosenkami zagranicznymi? Mój narzeczony, który gra w zespole, to nawet im się po włosku piosenki zdarzają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fluffypuffy
Biorę DJ-a bo: jest tańszy gra non stop repertuar chcielibyśmy zagraniczny i polski, a temu nie podoła żaden zespół poza tym prowadzi zabawy, ma fajny sprzęt (jakkolwiek to nie zabrzmi), który uzupełni oprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wergilia
jestem z Warszawy wiesz, piosenki to moga sie zdarzac nawet po japonsku tylko chodzi o jakosc ich wykonania. jak do tej pory w momencie, kiedy zepsoly otwieraly usta do piosenek po angielsku to rece i nogi nam opadaly a jest to dla nas wazne, bo rodzina narzeczonego nie jest z Polski. cos czuje, ze jednak nie ma zepsolu, ktory podola wielogatunkowej i roznojezykowej muzyce na weselu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my dja mamy
bo chcemy przeboje z lat 80 tych i 90tych dlatego robimy djowi liste tego co chcemy i to nam zagra. żaden zespół by temu nie sprostał raczej, a wiadomo zespoły tez są takie ze coś chcesz to usłyszysz - tego niie gramy, tego tez nie... e tam wolę dja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to niestety nie pomogę, nie moje okolice. Powiem tylko tyle, że grali wesele polsko - włoskie i się sprawdzili :) Znam zespoły, które dobrze śpiewają po angielsku - głównie składające się z młodych ludzi, słyszałam też takie, że uszy opadają. No cóż, proponuję jeszcze poszukać, ale jak nic Wam nie będzie odpowiadało to faktycznie może lepszy będzie dj. My dja mamy - przypomniało mi się pamiętne wesele u mojego kuzyna, mieli jakiegoś starszego dja, jeśli ktoś do niego poszedł i poprosił o daną piosenkę to mógł usłyszeć "Państwo Młodzi przygotowali mi listę utworów i zabronili puszczać czegokolwiek innego, co na niej nie ma". Pierwszy i jedyny raz spotkałam się z taką sytuacją i nie była ona fajna. Ja rozumiem, że dj może nie mieć danej piosenki przy sobie, ale były to tak znane utwory, że byłoby to aż dziwne. W przypadku zespołu, jeśli wcześniej podasz im listę, co chcesz mieć to oni Ci to przygotują, natomiast jeśli ktoś podejdzie w trakcie to może być, jak djem - mogą nie mieć przygotowanego danego utworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fluffypuffy
to faktycznie jakiś starszy DJ. My z naszym ustalamy, co chcemy, ale z zastrzeżeniem (i sam to zaproponował), że goście mogą sobie zamawiać piosenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my dja mamy
suszona róza - my też mamy to na względzie więc oczywiście tez przeboje nie stanowią 100% utworów, ułożyliśmy tez liste tzw szlagierów zeby zaspokoić potrzeby tradycjonalistów, pytalismy tez naszych gości co do specjalnych zyczen odnośnie piosenek, moja babcia chce dumke na dwa serca więc będzie, ktoś tam Grechutę więc też się pojawi i wiesz pare jeszcze pobożnych życzeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale przecież nie możesz przepytać wszystkich gości, jakie chcą piosenki, więc polecam to rozwiązanie, że goście mogą sobie piosenki zamówić. Nie wiem na pewno, czy to była wina dja, czy nie raczej Pani Młodej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my dja mamy
oczywiście masz rację, nie pisałam jednak ze jakieś tam zakazy wprowadzamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my dja mamy
co do zespołu, to kiedys z moim niedoszłym pierwszym narzeczonym wybralismy zespół Robsong - jest bardzo doby i ma super opinie, to tak dla autorki jesli jednak zespołu bedzie szukac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my dja mamy
co do zespołu, to kiedys z moim niedoszłym pierwszym narzeczonym wybralismy zespół Robsong - jest bardzo doby i ma super opinie, to tak dla autorki jesli jednak zespołu bedzie szukac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djraff.pl
Zapraszam na www.djwesele.blogspot.com oraz na www.djraff.pl dj na wesele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko zespół
każdy DJ to oszustwo i fiutokaskaderka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak chcesz ale....ja
Muzyki mogę posłuchac w radio a wesele to tylko z zespołem u nas tylko raz był Dj wiecej gosci siedziało za stołem niz sie bawiło nie mówiąc juz o starszych ,w koncu wesele to nie dyskoteka a zaden dj nie odda klimatu wesela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaprawiony
Lepszy dobry DJ niż byle jaki zespół - do tego tańszy i nie fałszuje. Dobry zespól jest na ogół lepszy, ale jak DJ jest kumaty to się ludzie będą swietnie bawić widziałem to już wiele razy więc mogę obiektywnie powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamerka.s.
A mnie nikt nie przekona do Dja. Juz widziałem wiele razy. Nawet w programie "Dzień Dobry tvn "znawcy i prezenterzy mówili o tym ,ze Dj puszcza muzykę dla siebie a zespół dla gosci, wiec nie ma o czy gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaprawiony
ile widziałaś wesel w życiu? Ty kilka lub kilkanaście ja kilkaset, dobry DJ jest wiele więcej wart niż byle jaka kapela, ale dobry a nie koleś z osiedla obok, co posiadł był wiedzę o winampie. Aha i nie jestem dj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamerka.s.
Od 1981 roku w branzy, więc nie wmawij mi chłopcze ile widziałwm wesel .Twój wynik w porównaniu z moim jest mizerny.Pewnie jestes dj, ale nie bede dyskutował nie moja branża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wergilia Jest wiele DOBRYCH zespołów, dla których języki obce to chleb powszedni. Japoński również :P Obawiam się jednak, że nie są one na każda kieszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociczka
Na duże wesele to digej nie bardzo pasuje,na małe to może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdjewu
my mielimy dja, ktory kiedys byl czlonkiem zepsolu, mielismy wiec polaczenie jesnego i drugiego. gral na instrumentach, spiewal...wszystkim sie podobalo. ludzie beali od nas namiary na goscia, bo tak swietnie poprowadzil impraze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×