Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KwiatWiśni

Kreatywna fotografia ślubna! Polecam!

Polecane posty

Gość KwiatWiśni

Polecam gorąco fotografa Rafała Łakomego. Robi naprawdę cudowne:D!!!!!! zdjęcia ślubne. Sami zobaczcie www.fotografiakreatywna.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ma wolny termin
5 wrzesnia? i ciekawe ile bierze za podstawowy pakiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgav28Pozn.
Następny fotograf który szuka darmowej reklamy. Zresztą totalny fotograf amator. Stronką nawet nawet bardzo ładna choć pomysł graficzny i przeglądarka ściągnięta od innych. Oferta ilościowa zdjęć jest wręcz śmieszna- widocznie pan profesjonalista nie ma zbyt wiele pomysłów na zdjęcia. Zdjęcia w portfolio żenujące, i strasznie kiczowate. Żadnych własnych pomysłów tylko podpatrywanie innych stron i to też kiczowatych. Jak widzę na stronach fotografów pary fotografowane od tyłu, same ręce, obrączki, i skaczące do góry w plenerze młode pary to aż zbiera się mi na wymioty. Czemu na stronie panie profesjonalisto umieściłeś tak mało zdjęć poszczególnych młodych par? Raczej to nie wpływa na twoją wiarygodność pomysłów i umiejętności. Czemu strona nie zawiera NIP i Regonu- czy następna osoba zarabiająca na czarno. Gdzie są inspektorzy urzędu skarbowego? A podobno nasze Państwo nie ma na nic kasy..... Czemu prawdziwi profesjonaliści nie robią z tym porządku tylko narzekają że pracujący na czarno nie pozwalają im inwestować w sprzęt i umiejętności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do olgav
A od kiedy to jest obowiazek umieszczania na stronie NIP czy Regonu? Uwazaj na slowa, bo to co robisz to jest normalne pomowienie, a w internecie anonimowy nie jestes... Mozesz sobie mowic co chcesz o zdjeciach, gust kazdy ma swoj, ale jak schodzisz na uczciwosc to wkraczasz na teren gdzie sam mozesz byc pociagniety. Zapamietaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie sie podobaja
nie wszystkie, bo niektore naprawde do dupy ale sa ladne momenty złapane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze i ta fotografia jest kreatywna, ma dobre pomysly, a nawet wyrzuca smieci i tanczy walca, fajnie jednak byloby, gdyby to byla fotografia DOBRA, a przynajmniej POPRAWNA, a nie GNIOTY. Niestety, nie kazdego uzytkownika aparatu fotograficznego mozna nazwac fotografem - ten Pan z pewnoscia nim nie jest. Dawno nie widzialam tak kiepskich fotografii slubnych, a wykonanych przez osoby mieniace sie fotografami, chyba takiej zenady nie widziala, w ogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażżynka
ludzie, dajcie trochę na luz. Jak na ten przykład chlopina zaczyna dopiero - to przeciez nie bedzie od razu mistrzem. Jeden te foty uzna za beznadziejne, innemu sie spodobają. Nawet jak to jest reklama, a pewnie jest - a niech się zareklamuje. Przeciez nikt nie zmusza, zeby akurat z jego usług korzystac Ja osobiscie juz gorsze zdjecia widziałam, wiec nie wydziwiajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mężatkaaaa
te zdjęcia są jeszcze piękne, w porównaniu do moich ślubnych. Za zwykły reportaż 60 czy 70 zdjęć zapłaciłam 1400 złotych, i to bez pleneru. Wybrałam podobno najlepszego fotografa w mieście, u którego zdjęcia na wystawie wyglądały nawet zachęcająco, bawił się kolorami, coś ,,uwypuklił, coś rozmył, nie znam się na tym, ale moje zdjęcia i innych małżeństw, które to ostatnio się u niego fotografowały są wykonane na żenująco niskim poziomie. Jestem wściekła, bo zdjęcia wykonywane przez moich znajomych czy rodzinę, zwykłymi cyfrówkami są o 100 % ładniejsze! więc apeluje - zainwestujcie kasę w lepszy aparat, zamiast dawać zarabiać w większości pseudofotografom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy to przez to tło, ale mi się bardzo cięzko te zdjęcia ogląda, niektóre są ładne ale jakoś punkt skupienia jest w każdym przypadku rozproszony, nie wiaodmo co jets na pierwszym planie, co na drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co nieco....
Zgadzam się że zdjęcia na stronie to podpatrywanie innych fotografów ale tego nie możną zabronić. Jeden robi to lepiej a inny gorzej. Nasz reklamujący się fotograf robi to beznadziejnie. Wszystkie zdjęcia taki jak napisała to sękata mają coś takiego ze naprawdę ciężko się je ogląda. Co do umieszczania NIPU i REGONU to jednak olgav ma w tym sporo racji. Strona która promuje i sprzedaje usługi jest stroną firmową a nie komercyjną. Na stronie firmowej tak samo jak na pieczątce firmowej wymagane jest umieszczenie NIPu. Co do REGONu to nie jestem pewna czy aktualnie i on musi być umieszczony. Jednak jesli REGON nie jest wymagany a właściciel strony go poda to tylko uwiarygodni swoją działalność. Są w internecie darmowe strony z wyszukiwarkami nr REGONu gdzie wpisując regon możemy się upewnić że firma działa legalnie. Jest to ważne w wypadku gdy usługodawca nie wywiąże się z umowy. Legalną firmę można podać do sądu a jeśli podamy firmę działającą na ,,czarno" sami możemy mieć problemy jako współwinni. Każdy powinien poprosić o rachunek a usługodawca powinien go wystawić. Nie tak dawno temu spytałam się fotografa czy wystawi mi rachunek za zdjęcia a on powiedział że tak ale wystawi go videowiec z którym współpracuje. Wyczułam przekręt i zrezygnowałam z usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w nawiązaniu do fotograf
.....odpowiadającemu do olgav Szanowny panie prawdopodobnie który jesteś założycielem tego reklamującego się tematu olgav wcale nikogo nie pomówiła tylko napisała to co widać a raczej czego nie widać na reklamującej się stronie. NIP jest wymagany na stronach które świadczą usługi itp. a taki jest cel tej strony. Jeśli nie ma NIP to strona reklamuje usługi na czarno i każdy możne pisać takie wnioski. Wystarczy umieścić NIP i ewentualnie nie wymagany REGON i nie ma tematu. Tylko strona na tym zyska ale jeśli nie ma podanego NIP jak najbardziej ktoś z urzędu powinien to wyjaśnić. Przez ponad rok brałem udział w forum dla fotografów ślubnych i w dolnośląskim forum ślubnym. Dzięki uczestniczeniu w tych forach dwa razy byłem sprawdzany przez Urząd Skarbowy. Ja też nie miałem umieszczonego na stronie NIP. Teraz jestem mądrzejszy ale nerwów które straciłem nie zapomnę. JAK NAJBARDZIEJ JESTEM ZA ŚCIGANIEM WSZYSTKICH FOTOGRAFÓW WYKONUJĄCYCH USŁUGI NA LEWO bo już zbyt wielu znanych i cenionych fachowców musiało przez tych ,,lewych" zrezygnować ze swojej działalności. To dzięki tym lewym poziom usług coraz bardzie spada i nie tylko tracą na tym usługodawcy ale i młode pary. To tyle co miałem do powiedzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kica26
Rety te zdjęcia na tej stronie są straszne!!!!!!!!!!!! Bardziej pasują do szkolnej wycieczki niż na fotografię ślubna. Zastanawiam się co to znaczy kreatywna fotografia. Czy jest to fotografia w której nie wiadomo o co fotografowi chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzik z ulicy
można prosić o podstawę prawną obowiązku umieszczania tych danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AndziaGd26
Jeśli ktoś umieszcza w internecie swoją stronę za pomocą której świadczy się usługi to ta strona jest strona firmową. Strona firmowa musi posiadać NIP Od tego roku nie jest wymagane umieszczanie REGONu. Co pewien czas urzędy skarbowe co pewien czas sprawdzają i weryfikują strony firmowe czy posiadają NIP. Znam osobiście przypadek fotografa z Gdyni który nie posiadał na stronie numeru NIP i został wezwany Urzędu Skarbowego. Nie była to przyjemna rozmowa i sporo kosztowała. Spora część stron usługodawców jest nielegalna i usługi za ich pomocą świadczone są poza urzędem skarbowym. http://www.eprawnicy.pl/opinie-ekspertow/wlasny-biznes-w-sieci/menu-id-192.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AndziaGd26
Przepraszam ale w moim tekście wyszło masło maślane. Tak jest jak klika się podczas przerwy śniadaniowej w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do andziagd
Czlowieku, ale ten artykul jest na zupelnie inny temat - na swiadczenie uslug W SIECI i zawieranie UMOW NA ODLEGLOSC, czyli glownie o sklepach internetowych! Poki nie masz na stronie opcji "kup teraz" na usluge, nie masz wymogu umieszczania takich danych. Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem... Oczywiscie numer NIP na stronie moze sie przydac, ale nie ma takiego OBOWIZAKU, zeby go umieszczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cichy i spokojny
Gościu chyba z choinki się urwałeś. jak najbardziej wymagany jest NIP. Jak będę miał chwilę wolnego czasu to podam nr Monitora Rządowego. Chyba w maju były jakieś zmiany dotyczące umieszczania regonu na pieczątkach i stronach internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzik z ulicy
ludzik eeee to nie tak. w skrócie pisząc ten obowiązek umieszczania danych dotyczy instytucji typu bank, kantor, fundusz itp. Nie ma słowa o firmach fotograficznych czy w ogóle usługowych. Andzia i ty też źle interpretujesz ten tekst z linka. Tam wyraźnie pisze o prowadzeniu sprzedaży poprzez internet ! Nijak się to ma do strony gdzie się reklamuje fotograf. Taka strona nie ma formularza kup/sprzedaj, nie ma wystawionych towarów na sprzedaż. Reasumując gdyby fotograf prowadził sprzedaż swoich usług na zasadzie: pakiet nr 1 - cena kup teraz 1000 zł, pakiet nr 2 - cena kup teraz 2000 zł itd. to pewnie musi umieścić pełen swoje dane np NIP ale jeśli strona jest o charakterze REKLAMOWYM !! a nie sprzedaży to nie ma takich obowiązków. W przeciwnym wypadku każda reklama w tv, radio czy w gazecie musiałaby zawierać te dane a przecież tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cichy i spokojny
Ludziku masz sporo w tym co piszesz racji. Reklama w TVP jest regulowana innymi przepisami prawnymi. Jeśli chodzi o strony fotografów na których są podane ceny, i świadczone usługi to jest to strona firmowa. Jeśli fotograf umieszcza stronę aby zaprezentować swoja twórczość bez świadczenia usług to nie jest to strona firmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tupiąca nogą
Celinko czy pojęcie kreatywne znaczy ładne? Z wielkim trudem obejrzałam kilka zdjęć na tej stronie i muszę powiedzieć że te zdjęcia są takie jak szybkość i działanie tej strony. O gustach nie powinno się dyskutować i pewnie znajda się tacy którym ta fotografia przypadnie do gustu. Ja wolę nie kreatywne zdjęcia na których jest śmiech, szczęście i lekkość. Jak czytam że fotograf ma wszelkie zezwolenia do fotografowania w kościołach to mnie szlak trafia. Czemu nie wymieniają tych zezwoleń nie robią skanów i wręcz nie chcą ich pokazywać. Z głupiego świstka o uczestniczeniu w seminarium o zachowywaniu się w kościele podczas wykonywania zdjęć robią niesamowitej wagi zezwolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ancur
Rzeczywiście, bardzo ładne zdjęcia:) Takie właśnie powinny by pamiątki z wesela. Niektóre były troszkę przekombinowane, ale ogólnie - bardzo ładne:) Ja mam zamiar skomponować ze ślubnych zdjęć foto-książkę:) mam ogólny zarys stworzony. Wydaje mi się, że to o wiele lepsza forma, niż tradycyjny album - właśnie dlatego, że jest tradycyjny, a okazja wymaga czegoś niepowszedniego;) Zresztą znalazłam ciekawe projekty na superfoto.pl i całkowicie będą odpowiadały moim wyobrażeniom - skromne, ale profesjonalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tupiąca nogą
ancur 🖐️ Po co znowu reklamujesz wszędzie superfoto.pl Widać jakoś nie idą te fotoksiążki jeśli wszędzie się na siłę wciska tą reklamę i obdzwania fotografów posiadających w internecie swoje strony. Żadna fotoksiążka nie zastąpi zdjęć wklejonych w ładny gustowny album. Fotoksiążka to w większości wiele zdjęć pomniejszonych do formatu 9x13 i jeszcze mniejszych formatów. Wiele zdjęć jest na jednej stronie. Czy to ma tak ładnie gustownie wyglądać? To w pewnym sensie mamienie ludzi i nic więcej. Mam znajomego kolegę który jest fotografem i nie ma prawie zamówień na tego typu usługę. Co tydzień natomiast dostaje telefony od firm proponujących mu współpracę w wykonywaniu fotoksiążek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ust. 2-5.
1. Usługodawca podaje, w sposób wyraźny, jednoznaczny i bezpośrednio dostępny poprzez system teleinformatyczny, którym posługuje się usługobiorca, informacje podstawowe określone w ust. 2-5. 2. Usługodawca podaje: 1) adresy elektroniczne, 2) imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę lub firmę oraz siedzibę i adres. 3. Jeżeli usługodawcą jest przedsiębiorca, podaje on również informacje dotyczące właściwego zezwolenia i organu zezwalającego, w razie gdy świadczenie usługi wymaga, na podstawie odrębnych przepisów, takiego zezwolenia. 4. Przepis ust. 3 nie narusza obowiązku określonego w art. 21 pkt 2 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U. Nr 173, poz. 1807). 5. Jeżeli usługodawcą jest osoba fizyczna, której prawo do wykonywania zawodu jest uzależnione od spełnienia określonych w odrębnych ustawach wymagań, podaje również: 1) w przypadku ustanowienia pełnomocnika, jego imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo jego nazwę lub firmę oraz siedzibę i adres, 2) samorząd zawodowy, do którego należy, 3) tytuł zawodowy, którego używa oraz państwo, w którym został on przyznany, 4) numer w rejestrze publicznym, do którego jest wpisany wraz ze wskazaniem nazwy rejestru i organu prowadzącego rejestr, 5) informację o istnieniu właściwych dla danego zawodu zasad etyki zawodowej oraz o sposobie dostępu do tych zasad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy to ma cos wpolnego z Amber Gold?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja sama mam znajomego fotografa weszłam na jego stronę chcąc zobaczyć galerie zdjęć... a tam nie ma nic takiego więc zapytałam się dlaczego na co on odpowiedział że jeżeli ma się jakieś pomysły to trzeba unikać umieszczania ich w internecie bo zaraz ktoś może też zacząć robić takie zdjęcia i pomysł przestaje być oryginalny.... może dlatego strony fotografów często wydają się być takie same..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahahaha to podstawowa teoria fotoziutków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×