Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wkraczamwżycie

Pomoc księgowa i młodsza księgowa ile na początek i obowiązki

Polecane posty

Gość wkraczamwżycie

Witam, w październiku skończyłam studia na kierunku finanse i rachunkowość (stacjonarnie). Od tego czasu szukam pracy związanej z ukończonym przeze mnie kierunkiem. Zostałam zaproszona na rozmowę do biura rachunkowego. Zgłosiłam się jako osoba chętna do pracy na stanowisko pomocy księgowej lub młodszego księgowego, w celu nabycia doświadczenia praktycznego i z późniejszą ewentualną możliwością objęcia samodzielnego stanowiska. (nie było ogłoszenia, po prostu wysyłałam CV do biur rachunkowych w okolicy) Teraz o mnie. Mam magistra z finansów i rachunkowości (spec. Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw) 25 lat doświadczenie małe: 6 tygodni praktyki w banku (WBK Poznań) 10 miesięcy na stanowisku pracownika administracyjnego w firmie spedycyjnej (Poznań) (m.in. obsługa poczty, telefonów, prace biurowe, sprawdzanie faktur kosztowych pod względem merytorycznym, wpisywanie ich do bazy w excelu, przygotowywanie dokumentów do księgowości i kontakt z księgowością- zewnętrznej firmy, zarządzanie kasą firmową - robienie raportów kasowych i rozliczanie delegacji i zaliczek) Tak więc z typowo księgowego doświadczenia mam tylko robienie raportów kasowych, rozliczanie delegacji i zaliczek i szykowanie dokumentów do księgowości i kontakt telefoniczny i mailowy z księgowością - wg mnie nie dużo. Natomiast ogólnie doświadczenie w jakiejkolwiek pracy to 11,5 miesiąca czyli prawie rok. Jak to się ma do pracy w biurze rachunkowym jako pomoc księgowa czy młodsza księgowa (czyli osoba która ma wiedzę teoretyczną ze studiów, ale praktycznej wiedzy niewiele więc trzeba trochę pokazać co i jak na początku, niemniej szybko się uczę :) ) Na rozmowie zapewne padnie pytanie o oczekiwania finansowe. Z różnych stron w internecie dowiedziałam się tylko tyle, że osoby takie zarabiają od najniższej aż do 4000 netto.... Więc rozbieżność duża , a nie powiem, że chce na początek 4 000 zł :P i to netto Tak więc jakie widełki powinnam podać aby nie było za mało ("nie ceni się") ani za dużo ("zaczyna prace i chce kokosów"). Myślałam nad podaniem na początek 1500-1700zł NETTO. Czy nie za dużo/za mało? Znajomy zaraz po studiach (też praktycznie bez kierunkowego wykształcenia) dostał trochę ponad 1700 netto. Dodam, że miejsce pracy to Poznań a więc duże miasto, a biuro rachunkowe "klasyczne" (max kilka-kilkanaście pracowników), nie jakaś duża korporacja. A może ktoś z własnego doświadczenia wie ile się zarabia na początku w takim biurze? A oprócz wynagrodzenia początkowego, jakie mogę dostać obowiązki na początek ? Na pewno nie dostane od razu pełnej księgowości tylko coś prostszego :) Byle nie układanie papierów w segregatorze :) wole coś "wklepywać" do programu albo zacząć od prostszych księgowych zajęć.... PS. Liczę na normalne odpowiedzi, a nie osób, które zaśmiecają forum postami typu "nie trzeba było studiować" itp. Proste pytanie - konkretna odpowiedź - tego oczekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na początek jako pomoc księgowa na pewno nie dostaniesz więcej niż 3 tys. brutto, bo tak naprawdę dużo nauki przed Tobą, a 1 umowa to pewnie na okres próbny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znalazłam wczoraj ofertę pracy w Warszawie, pomoc księgowa bez doświadczenia. Wysłałam maila, a oni odpisali mi, że: proponują 6 m-cy stażu za ok. 600 zł netto, a potem przez kolejne 6 m-cy za ok. 1200 zł netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkraczamwzycie
Szkoda,że nie dowiedziałam się jakich zarobków oczekiwać z moim doświadczeniem i wykształceniem... Jutro pierwsza rozmowa kwalifikacyjna i nie chciała bym aby ze mnie zrezygnowali bo podam za wysokie oczekiwane wynagrodzenie, z drugiej strony jednak nie chciała bym pracować za 1200 czy 1300 zł czyli za najniższą.... Jakie Wy podalibyście oczekiwane wynagrodzenie jeśli mielibyście doświadczenie i wykształcenie jak opisane w pierwszym poście (na stanowisko pomocy księgowej / młodszej księgowej w biurze rachunkowym) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mulica co dobrze nie zna ortografii (by z czasownikami pisze oddzielnie... wielka pani magister hahaha) a wyżej sra jak doopę ma i ceni się, że hoho. Ty nawet na 1000zł nie zasługujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisałam Ci, o tych 600 zł i 1200 zł, byś zobaczyła, że na duże pieniądze na początku nie masz co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma co się wyśmiewać, że pisze z błędami, to jej sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pracowałam w b.r. pół roku jako samodzielna księg. Zarabiałam trochę powyżej najniższego. osoby bez doświadczenia nie mogły liczyć na więcej niż najniższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkraczamwzycie
Nie napisałam, że chcę 4 tys., tylko że takie są statystyki, a to różnica :) Wiem, że na dużo nie mogę liczyć ale chciała bym chociaż to 1400-1600 netto na początek... To chyba nie są jakieś nierealne kokosy... PS. Błędy każdemu mogą się zdarzyć, jeśli pisze się szybko :) Nie sądzę aby każdy był taki idealny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia_Ce
Sprawdzone biuro rachunkowe to http://www.bkliczydlo.pl/ mimo, iż prowadzę małą działalność to jednak sporo tu roboty papierkowej, a niestety nie mam to tego głowy. Z współpracy na razie jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdzone biuro rachunkowe to http://www.bkliczydlo.pl/ mimo, iż prowadzę małą działalność to jednak sporo tu roboty papierkowej, a niestety nie mam to tego głowy. Z współpracy na razie jestem zadowolona x temat forum jest inny, nie jakie biuro polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za beznadziejne reklamy, nic nie mające wspólnego z tematem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gebpes
To zależy gdzie i co potrafisz. Na początek nie licz na więcej niż 1500 zł. Kiedy będziesz samodzielną księgowa, to wtedy możesz liczyć na dwa razy więcej. Jako główna księgowa - nawet kilkanaście tysięcy, wiele zależy od danej firmy. Takie kwoty przynajmniej słyszałam od dziewczyn, idę na rozmowę - http://taxcare.pl/oddzialy-miasto/opole/ Ale czy to prawdziwe kwoty to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Interesuje mnie mozliwosc pracy w ksiegowosci w Polsce, Od 10 lat jestem w Uk tutaj skonczylam studia o kierunku Finance and Accounting. Studia zwalniaja mnie z czesci egzaminow ACCA. Mam nie caly rok doswiadczenia na stanowisku asystenta ksiegowej lub jak ktos woli mlodszego ksiegowego. Oczywiscie znajomosc angielskiego na poziomie zaawansowanym plus znajomosc pakietow Office, Excel i SAP. Od pewnego czasu zastanawiam sie nad powrotem do Polski. Intersuje mnie jedynie kwestia znalezienia pracy z moimi kwalifikacjami, jak pracodawcy patrza na studia za granica, czy latwo z takim doswiadczeniem (8 mc) znalesc prace na poczatku jako mlodszy ksiegowy. Czy ktos mogl by mi odpowiedziec na te pytania, wszelkie wskazowki bede bezcenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×