Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość potrzebuuuującaa

scenki sprzedażowe-techniki sprzedaży

Polecane posty

Gość potrzebuuuującaa

Witam Proszę o pomoc z zakresu scenek sprzedażowych. Mam za tydzień rozmowę na stanowisko konsultanta/doradcy, które jest ściśle związane ze sprzedażą. Niestety nie mam żadnego doświadczenia na stanowisku sprzedawcy/doradcy. To moje pierwsze starania o pracę. Podpowiedzcie jak odegrać scenkę sprzedażową np. telefonu. Co w ogóle powiedzieć, od czego zacząć lub na czym się skupić? Szukałam info w internecie, ale nic przydatnego nie znalazłam na temat technik sprzedaży. Proszę pomóżcie!! Może ktoś z Was miał podobny problem. Jak sprzedaliście np.telefon? Od czego zacząc, na co zwrócić uwagę, jak zakończyć? Ojojoj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To tylko Ja Jestem
Najlepiej wyjść od potrzeb klienta, tzn. musisz potencjalnego klienta zapytać czego potrzebuje,jesli np. telefonu to zapytaj jakie parametry powinien spełniać taki telefon, w jakich granicach cenowych itd. Pomoże Ci wyobrażenie sobie siebie podczas zakupów, pomyśl jakie sama jako klient zadałabys pytania... Wiem ,że masz mało czasu na przygotowanie, ale szczerze Ci polecam książkę pt. "Handlowanie to gra " autorstwa Wojciecha Hamana i Jerzego Guta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To tylko Ja Jestem
Acha...jeśli praca dotyczy branży na której póki co sie nie znasz...nie stresuj się. Scenka sprzedażowa wcale nie musi dotyczyć tej branży, ma tylko pokazać jaie masz predyspozycje na sprzedawcę. Możesz więc sama zasugerować co w trakcie scenki chcesz "sprzedać". Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuuuuuuuuująca
super, bardzo dziękuję, na pewno będę się starała dotrzec do tej książki :-) A może ktoś jeszcze coś mi podpowie.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez chce wiedziec
tez chce wiedziec, jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem zaza
jestem zainteresowana ta tematyką, ponieważ także (o ile dobrze pójdzie) czekaja mnie rozmowy o pracę z odgrywaniem scenek, zapewne sprzedażowych.jak zaczynacie rozmowe proponująca jakiś produkt? proszę o wszelkie wskazówki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarrrrr
1. określ potrzeby klienta, -zadawaj pytana otwarte, -reaguj na zapytana( zawsze możesz coś zmyślić ) 2. przedstaw kilka możliwości , wariantów( daj mu wybór 3. zachęć do korzystania z usług firmy w przyszłości badz miła na rozmowach możesz się nie znać na towarze więc wartości merytoryczne nie są ważne, bądź otwarta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość handlowiec
Stosowanie technik sprzedaży to kwestia treningu, jednak ważne jest też indywidualne podejście do klienta i wyczucie jego potrzeb, wiec sama znajomość technik to za mało, trzeba ćwiczyć. Można czytać książki na temat sprzedaży, jednak nie zastąpi to solidnego szkolenia, gdzie można zapytać trenera o nurtujące nas pytania. Tutaj jest przykład takiego szkolenia http://www.asmaximum.com/projekty-szkoleniowe-sprzedaz-i-negocjacje.html , program bardzo dobrze przygotowany - są zagadnienia z obsługi klienta i telemarketing, więc w zasadzie to co dominuje obecnie w ogłoszeniach o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie czeka rozmowa
kwalifikacyjna na stanowisko telemarketera i nie mam zielonego pojecia czego się spodziewać , unicall tak się nazywa firma wiecie cos o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie czeka rozmowa
i jak udało ci się sprzedać ołówek? jak to zrobiłaś ? chodzi co mówiłaś na scence?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sprawdź techniki sprzedaży
Są w Internecie miejsca będące takimi samorodkami wiedzy na temat sprzedaży, praktyk handlowych itp. Jednym z takich miejsc jest http://wiedzawfirmie.pl/techniki-sprzedazy/ gdzie wprost są opisane techniki sprzedaży. Zajrzyj w to miejsce lub odwiedź dobrą księgarnię. Scenki rodzajowe dotyczące stosowania technik sprzedaży handlowiec - klient. No cóż, te co można znaleźć już są mało aktualne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Każdy klient chce czuć się wyjątkowy. Powinieneś zatem zadbać o to, by Twoi klienci wiedzieli, jak wiele dla Ciebie znaczą. Klienci pójdą tam, gdzie czują się mile widziani, i będą wracać, tam gdzie zostali docenieni. " Jerry R. Wilson "Pozyskiwanie nowych klientów" Ta fantastyczna książka, która pomoże Ci zdobyć klientów dostępna jest w naszym sklepie http://sklepmlb.com/48-pozyskiwanie-nowych-klientow-151-blyskotliwych-rozwiaza.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również jestem zdania, że najlepiej sprawdzają się szkolenia sprzedażowe. Byłam na kilku sesjach prowadzonych przez www.integra-consulting.pl i bardzo dobrze wspominam spędzony tam czas. Miła atmosfera, sympatyczni ludzie, ale przede wszystkim bardzo dużo się nauczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapadakiel
Oj, to trudny temat, ale jednocześnie bardzo ciekawy, zobacz to - http://gaum.pl/szkolenie-otwarte/skuteczna-sprzedaz-perswazyjne-techniki-sprzedazy/ Przechodziłem przez takie szkolenie - mnóstwo zagadnień do omówienia, ale mimo wszystko - podczas kilku godzin nauki zdobywasz czyjeś wieloletnie doświadczenie i po prostu nie tracisz na to czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gastelek
Ok, ale jak wygląda dokładnie to szkolenie? Czego można się na nim nauczyć? Czy ono rozwija? Czy jest praktyczne? Coś takiego by mnie interesowało. Możesz dać jakiś namiar na pracownika, który mógłby to dosyć dokładnie opisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martekos
Jeśli pracujesz w handlu to zrób sobie przy okazji szkolenie z negocjacji, właśnie w tej samej firmie. W Gaum masz wybitnego trenera z tego zakresu. Zapoznaj się z programem szkolenia - zakładam, że powinno ci się udać wiele z tego wynieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pracuje właściwie całe życie w handlu, ale musze powiedzieć, ze dopiero porządne szkolenia sprzedażowe i szkolenia z negocjacji nauczyły mnie właściwego podejścia do klienta. Jeśli chcecie rozwijać się w tej branży to warto brać udział w dobrych szkoleniach z obsługi klienta i negocjacji takich np. jak organizuje ta firma http://www.exbis.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marsetta
Dokładnie dobre szkolenia sprzedażowe mogą wiele zmienić, ja proponuję zapoznać się ze szkoleniami oferowanymi przez Grupę-Kreatywną. Teraz sama planuję skorzystać z oferty szkoleń w Gliwicach - http://grupa-kreatywna.pl/szkolenia-gliwice/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feleton
Jeśli chodzi o kwestie sprzedażowe, to warto zainwestować w szkolenia - czy to dla siebie, czy pracownika ;) Ja korzystałem z grupy kreatywnej i polecam: http://grupa-kreatywna.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam skorzystać z okazji, kiedy to pierwszy raz od 1996 roku Neuroedukacja robi otwarte szkolenie Sales Navigator. Polecany szczególnie tym wszystkich, którzy profesjonalnie zajmują się sprzedażą: Account Managerów i Sales Managerów. Szkolenie jest bardzo zaawansowane, bazuje na 25-letnim doświadczeniu i prowadzone jest przez ostatnie 25 lat dla wielkich korporacji w Polsce i w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Pierwszy moduł już 12-13 września. Tutaj znajdziesz więcej szczegółów i możesz się tam też zapisać http://navigator.nfactor.pl Pozdrawiam, Kinga Łakomska PM Neuroedukacja.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zajrzyj tutaj, może się przyda: www.sebby.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaPoznań
Tak jak piszą przedmówcy - najlepiej będzie jak zapiszesz się na szkolenie. Osobiście polecam szkolenie z negocjacji, organizowane przez negocjatora z www.negocjator.warszawa.pl - spora część kursu to właśnie takie scenki, ćwiczenia, można przećwiczyć swoje umiejętności, poznać błędy i je wyeliminować :0 U mnie się sprawdziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta Chmielewska
Uczestniczyłam w jednym ze szkoleń prowadzonych przez Pana Wiktora Wojciechowskiego w Lublinie. Polecam współpracę z tym Panem wszystkim, którzy chcą uzyskać fachową wiedzę z zakresu psychologii sprzedaży, obsługi klienta. Szkolenie było bardzo ciekawe, jednocześnie merytoryczne. To profesjonalista i dobry menedżer ! Pozdrawiam, Marta Chmielewska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli chodzi o szkolenie w sprzedaży, czy telefonicznie czy bezpośrednio, ja sie szkoliłam w baccata.com.pl i polecam. Najpierw jak pracowałam na tel - efekty skoczyły, był awans, wiec i na Ii szkolenie sie wybrałam. i było warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maliwina
Pracuje właściwie całe życie w handlu, ale muszę powiedzieć, ze dopiero porządne szkolenia sprzedażowe i szkolenia z negocjacji nauczyły mnie właściwego podejścia do klienta. Polecam firmę z którą współpracuje w zakresie podnoszenia kwalifikacji członków mojego zespołu Dworaczyński Consulting http://dworaczynskiconsulting.pl/trainings,3.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×