Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasiula_240

Typ umowy inny

Polecane posty

Gość kasiula_240

Zawsze zastanawia mnie jak w ogłoszeniu o pracę pisze: typ umowy inny. Czyli NIE umowa o pracę, zlecenie, dzieło, samozatrudnienie. Miałam 2 razy sytuację, że oferta mnie zainteresowała i próbowałam uzyskać informację odnośnie umowy ale bez odzewu. Dla mnie taka informacja jest ważna i nie rozumiem po co robić z tego tajemnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracodawcy tak piszą aby zadzwonił zainteresowany,a nóź widelec moźe zgodzi sie na inną umowe niź na pełny etat. Mi to ręce opadają chcą aby brać nadgodziny a rejestrują na 1/2 lub 3/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu chodzi o to, ze jest brak umowy! Na okreslenie ilosci godzin jest inna rubryka pt. "typ pracy" czyli pełny etat, niepełny, dodatkowa/sezonowa. Jak w ogłoszeniu jest INNY to prawdopodobnie pracodawca chce zarudnic na czarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego miałby to robić? Pozbywać się dobrowolnie ochrony uokik które czeka na donosy i gwarantuje anonimowość skarżypytom opowiadającym o zmowie cenowej. Jeszcze raz podkreślam że nie interesuje ich twoja tożsamość ważne pa kary bo państwo traci na większych podatkach. Tak w radiu mówili. Co do umów to nie mogą stanowić prawa co ciekawe prawie każda umowa z dostawca usług telekom. W tym internetowych stanowi sobie prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto ochroni cię gdy pracodawca zatrudni cię na czarno? No kto? I przed kim? I co ukradna ci z zusu? Kiedy nie odprowadzi składek na twą emeryturę? I czy to moralne. Te pytania nie dają mi spać w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komuchy oslubią cię z głową czasem nawet dadzą zarobić ale długo cieszyć się tym nie będziesz. Złodzieje niezrzeszeni to inna bajka mają swoją rolę do odegrania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój znajomy kolega pracuje w firmie remontowo-budowlanej. Codziennie nadgodziny(w remontach częste zjawisko praca powyźej 8 godz) i został zajerestrowany na 3/4 etatu. Zarabia więcej niź srednia krajowa,pracując po 8 godz,a zajerestrowany nie od tego co zarabia lecz od najniźszej krajowej i 3/4 etatu. Duuźa część pracodawców to oszuści widzący tylko swój interes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedzmy człowiek do ręki dostaje 2.5, 3 tysie a zajerestrowany na etat,bądz niecały. Kombinują jak tu zaoszczędzić. Puźniej jakieś chorobowe i z l4 weź zobacz ile mniej. Powinno być tak ile zarabiaymy tyle odprowadzają składek do zus. A w Pl kombinacje na najniźszą albo pół etatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakiś czas temu przyjmując sie do pracy ustaliłem po miesiącu rejestracja. Wspomniany miesiąc mija mówie kiedy badania,umowa,a szef mi na to czy ty napewno chcesz rejestracji bo to tamto. Rece mi opadły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej szukać pracy przez sprawdzone portale, gdzie są publikowane uczciwe oferty pracy. Przykładowo ja korzystam od niedawna z tej strony http://warminsko-mazurskie-praca.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Taka jest prawda, że jeśli już od początku pracodawca coś kręci, to współpraca raczej nie będzie owocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frejsak
warto zadbać o formę umowy, co w niej jest itd. Ja podpisałam teraz umowę przez aplikację Spinker, skorzystałam z gotowego wzoru opracowanego przez prawników, wygodnie na telefonie i teraz mam wszystko w archiwum aplikacji. Dobrze skonstruowana umowa zabezpiecza twój interes i śpisz spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tak piszę to musi być coś nie halo. Zresztą ja tak zostałem wykiwany, pracodawca obiecanki cacanki, ze umowę mi da, jeszcze miał problem że chcę mieć ubezpieczenie ZUS, nie dość że tyrałem jak dziki wół, przychodząc padałem na łóżko, i zasypiałem by potem zaiwaniać o 5 rano by zdążyć na 6, świątek piątek, zima nie zima, czy śnieżyca czy nie, zapłata od ręki ale co z tego skoro umowy brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kielczanin

Rozumiem pracodawców ze chca zaoszczedzic na podatkach (zwlaszcza ze w pl sa jedne z najwyzszych w regionie). Jednak z drugiej strony gdy pisze w ogłoszeniu typ umowy: inny, wynagrodzenie 4-8 tys. a jednoczesnie w tresci ogloszenia zaznacza , ze ie ma górnej granicy wynagrodzenia.To nasuwaja sie 2 pytaia,niespójności. Skoro nie ma górnej granicy zarobków to skad 8 tys w rubryce wyagrodzenie, typ umowy inny (ok ale jaki?! bo nie widze w tym ani gwarancji wynagrodzenia ani zasad wynagrodzenia, nie mowiac juz o tym by byly one przejrzyste)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×