Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zgnilec

PULSOMETR do biegania, ma ktos????

Polecane posty

Gość zgnilec

Przymierzam sie do kupna pulsometru. Używa ktoś z Was tego? Nie mam wygórowanych wymagań, ma mierzyć tętno i pokazywać spalane kalorie. Tyle, że wolałabym zeby nie miał paska na klatkę piersiową, widziałam że są takie tylko na rękę (na pewno wiele wygodniejsze). Ale nie wiem wtedy, jak wygląda sprawa dokładności pomiaru. Niech sie wypowie ktoś, kto ma pulsometr, obojętnie jaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgnilec
appppppppppppppppp, co jest, wszyscy poszli biegac? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bym taki tani kupiła:classic_cool: moze ma ktos do odsprzedania?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgnilec
ej, na allegro i w sklepach internetowych widziałam. A ja powiedzmy tak do 200 złotych, prezent dla faceta. Dlatego tez nie chcę tego pasa, bo pewnie bedzie marudził, ze niewygodnie :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj tam aj tam nie gadajcie
Ja mam pulsometr Timex, ale z pasem i wcale nie jest niewygodnie, w ogole go nie czuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *liliann
Ja mam Xonix. A czy jest dobry to nie wiem :) Ale noszę go też jako zegarek. Koszt 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co ci dokładny pomiar
przecież jak idzie się biegać, jeździć chodzić czy co tam, to mierzy się mniej więcej czy puls jest w danym przedziale. Ja czasami się zatrzymuję i mierze sobie puls przez 10 s i wyliczam mniej więcej. Taki pulsometr na rękę będzie najlepszy i najwygodniejszy. Dokładność pomiaru chyba byłaby istotna jakby twój facet miał jakiś stan przedzawałowy (odpukuję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to tvn to można być pewnym
po przeczytaniu kilku opracowań na temat rzetelności pomiaru pulsometrem zrezygnowałem z kupna, ale ja potrzebowałem mieć bardzo dokładne parametry wydolnościowe, może do takiego zwykłego biegania to jest ok jak ktoś ma kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgnilec
Zamówiłam! ten: http://www.megamedia.pl/pulsometr-beurer-pm-25.php , jednak z paskiem na klatkę piersiową (wyczytałam ze jest dokladniejszy). Mam nadzieje ze bedzie dobrym prezentem :) Srednia cena to 150 zł, wiec szału pewnie nie ma, ale chyba nienajgorszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta258
hej ja osobiście używam pulsometru TIMEX - jestem bardzo zadowolona. Producent daje 3 letnią gwarancję na produkt. Pozdrawiam i polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biegggg
a ja mam i poradzcie- gdy wyliczylam sobie strefe fut burning- ok. 70% Hrmax - to niemal musze isc, bo zaraz wskakuje na wyzsze obroty. Czy to spalanie oznacza, ze sie biega tak wolno, ze mozna zasnac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta258
należy biegać w zależności od celu, w zależności czy chcesz schudnąć czy poprawić kondycję czy tylko dla zdrowia? Jeśli chcesz schudnąć to należy biegać w przedziale 60-75% HRmax. HRmax wynosi 220-wiek. Przy założeniu że osoba trenująca ma 30 lat i chce schudnąć to liczymy: 0,6*190 = 114 i 0,75*190 = 142. Osoba taka powinna wtedy biegać utrzymując swoje tętno pomiędzy 114 a 140 uderzeń na minutę. Jeśli natomiast chce się poprawić znacząco kondycję to wtedy ustalamy wyższe tempo i biegamy w zakresie 75-90% HRmax. Tak mi wcześniej koś poradził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta258
zgadzam się- timex to pulsometry godne polecenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biegggg
dziekuje za odpowiedz zatem w moim przypadku to musi byc szybki marsz, bo zaczynajac biec moze dlatego, ze tego tluszczu chyba nie mam duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta258
Jak nie masz za dużo tłuszczyku to szybko się z nim uporasz:) Dobry pulsometr Ci w tym pomoże bo pozwoli utrzymać odpowiednie tępo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam biegam i używam pulsometru od kilku lat pulsometr polecam dla osób ,które już trenują i mają zamiar trenować według mnie tylko z paskiem na klatkę piersiową aby mieć pełny obraz treningu a dla osób odchudzających się dokładne mierzenie spalanych kalorii ja mam zwykły tani do 100 zł funkcje we wszystkich zegarkach sportowych są zbliżone i dokładność jest zbliżona pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta258
Jakiego pulsometru używasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwiguu
ja Używam tego modelu - http://trenujmadrze.pl/produkt/ironman-race-trainer-pro- . Świetny układ przycisków, a to jest bardzo ważne podczas biegu - po prostu wszystko jest zrobione intuicyjnie. Dodatkowo ma ciekawy sposób zapięcia, dzięki temu rozwiązaniu można sczytywać dane bez obracania ręki. Świetna sprawa, polecam każdemu. Aaaa i co najważniejsze, ten pulsometr ma elastyczną opaskę co podnosi komfort użytkowania - inne zegarki tego nie mają. POLECAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Ja używam od 3 lat LIFETEC MD15215 I nie mam zamiaru zmieniać bo trasy biegu mam wymierzone rowerem więc z GPS nie kupuje z GPS garminy są nie dokładne więc nie da się biegać dokładnie TEMPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta258
Co do tego Lidlowskiego nie jest zły. Ale jeżeli już inwestować to w coś konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porcupineee
Jak coś konkretnego i jesteście gotowi przeznaczyć na to większą sumkę, to polecam zapoznać się z ofertą TIMEX: http://trenujmadrze.pl/modele te produkty na pewno was nie zawiodą, w końcu to renomowana firma, będąca od 150 lat na rynku. Czasem warto troche dołożyć i mieć coś naprawdę porządnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta258
Kolega ma pulsometr firmy Timex, i jest z niego zadowolony. Nie wiem jaki model- jak chcecie to podpytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja też od siebie zalecam pulsometry marki Timex. Oferują po prostu solidny, dobry sprzęt. Tak jak to ktoś podawał: trenujmadrze.pl - pomocne w wyborze konkretnego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwaBis
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nieprawidłowy trening może wpływać równie szkodliwie na organizm jak jego brak. A cele treningowe łatwiej zrealizować z użyciem pulsometrów. Warto zerknąć w wiedzę fachową, by uniknąć błedów -http://trenujmadrze.pl/trening-a-puls/najczestsze-bledy-w-treningu Pozdrawiam, Ewa Bis eRzecznik pulsometrów Timex Ironman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherrycherry
Na disport.pl sa fajne pulsometry na reke. Jest duży wybór w dość dużym przedziale cenowym. Polecam ten sklep :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zytaaaaaa
Zgadzam się z przedmówczynią. Też za namową znajomej trafiłam na disport.pl . Jestem zadowolona z obsługi i z czystym sumieniem polecam każdemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×