Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Perfumowana rączka

Mój 2-latek bije gdy czegoś mu się zabrania

Polecane posty

Gość Perfumowana rączka

Macie jakieś rady jak temu zaradzić? Tłumaczymy dziecku, że tak nie wolno. Nikt go nie bije, ani z rodziny, ani z dzieci. Nie ogląda bajek z agresją. A mimo, to często (kilka razy dziennie) moje dziecko bije mnie, męża lub babcię, gdy czegoś się zabrania, nie pozwala lub aktualnie nie rozmawia się z innym członkiem rodziny. - upominałam dziecko, że tak nie wolno - ignorowałam dziecko po uderzeniu, ale to działało na krótką metę - zabroniłam piosek w internecie jako karę (młode lubi youtuba i piosenki) - to działa najbardziej..... Czy ktos ma podobny problem? http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4993787

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co? Nie wiem jak Ci poradzić. Ja jestem tego zdania, że dziecko przemocy samo sie nie nauczy, jak i wychowania. Musiało gdzies podpatrzeć, choćby na filmie, ktory z mężem oglądałaś, może na spacerze dziecko uderzylo kogos. Dzieci są spostrzegawcze i rzadko słuchają, ale za to naśladują innych. trzeba mu dawać przykład. Jak uderzy, spróbuj się popłakać, lub udawać robiąc minę jak bys płakała, przy tym odgłosy, i twarz zakryś dłoniami jak byś na pradwe plakala. Może serduszko mu się ruszy. Kary niektore nic nie dają tylko pobudzają bunt u malucha. Moja kiedyś biła, teraz sama dzieciom w szkole zwraca uwage ze bić niewolno, a ma dopiero 4 latka. Moze taki okres, ale trzeba jak najszybciej z tego wyleczyc, bo to nic dobrego co dziecko robi czyli bije. Uwazam, ze powinnas sprobowac metody pobudzenia serduszka małego Szkrabka, moze mu sie przykro zrobi i zrozumie ze krzywdzi innych, bo bije poki co nikomu krzywda sie nie dzieje, a dziecko uwaza ze nic zlego nie robi a rodzice se mowic moga dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×