Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość stefan17

bóle

Polecane posty

Gość stefan17

Witam.Mam pytanko pytanko. Chodzę siku co 30 min. Czuję parcie na pęcherz, podobno może to być od kręgosłupa. Wynik tomografu odc. lędźw. Na poziomie L3-L4 uwypuklenia krążka mk powodujące dyskretny ucisk na worek oponowy. Podobna zmiana na wys. L4-L5. Na poziomie L5-S1 osteofity na krawędziach trzonów powodujące zmniejszenie otworu mk po stronie prawej z niewielkim uciskiem na nerw rdzeniowy. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe stawow mk. Drobne zwapnienbia w rzucie wiązadła podłużnego na wys. L3-L4 i L4-L5. Odc. szyjny zniesiona lordoza. Odc. piersiowy MRI: Pogłebiona kyfoza piersiowa. Nieznaczne sklinowacenie trzonów kręgów Th5-Th6-Th7. Nierówności blaszek granicznych h trzonów kręgów w części środkowej i dolnej odc. piersiowego z obecnością guzków Schmorla. Na poziomach Th2- Th3,Th3-Th4,Th5-Th6 widoczne centralne wypukliny krążków mk uciskające worek oponowy, zwężające przestrzeń płynową przrdrdzeniową, nie powodujące widocznego ucisku, odkształcenia i przemieszczenia rdzenia kręgowego. Wyostrzenia na tylnych krawędziach trzonów kręgów Th6-Th7,Th7-Th8,Th-8-Th9,Th10-Th11. Na poziomie th12-L1 niewielka centralna wypuklina krążka mk, z lewostronną lateralizacją uciskającą worek oponowy. Drobne torbiele pochewek nerwowych widoczne na poziomie th1-Th2 obustronnie o wielkości 5 mm. Nie przyznano mi świadczenia rehabilitacyjnego. Odwołałam się czekam na odpowiedź. Niewiem czy było warto, ale ból kręgosłupa jest nieustający.Drętwieją mi ręce i nogi w nocy. Boli mnie lewa stopa, ból wędruje po całej stopie i promieniuje do małego palca i po zewnętrznej po łydce do uda. Szczególnie boli po nocy lub dłuższym bezruchu. Mam słabe czucie, jakby odrętwienie w paluchcach dużych w stopach. Neurolog powiedział, że kręgosłupów nie przeszczepiają. Chodzę na rehabilitację. co mam jeszcze zrobić, gdzie się udać.Mam 43 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×