Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rybka76

Czyszczenie macicy, polip albo mięśniak.

Polecane posty

Plamiłam, lekarz po zrobieniu usg stwierdził, że mam mięśniaka albo polipa i możliwe że z tego powodu plamię. Skierował mnie do szpitala na zabieg, jeśli to bedzie polip to go wytną, a jesli mięśniak to nie. I wyślą do badania. Dodam tylko że, w lipcu tego roku wyciągnęłam spiralę, którą miałam rok, założoną po porodzie, wyciągnełam ją bo, cały czas plamiłam, a lekarz faszerował mnie tabsami i mówił że może przejdzie, ale po roku czasu sam stwierdził że to nie ma sensu i wyciągnął ją. Boję sie strasznie, zabieg mam we wtorek, czy któraś z Was miała podobną sytuację. Nachodzą mnie myśli że może skonsultować to jeszcze z innym lekarzem, że może wcale nie jest potrzebny zabieg. Proszę napiszcie coś, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głowa do góry
Nie obawiaj się, czyszczenie macicy wykonują po zastosowaniu narkozy. Na drugi dzień jak wszystko jest ok. wyjdziesz do domu. Po tygodniu wynik. Ja po takim zabiegu mam spokój z plamieniem. Ale przed zabiegiem skonsultuj jeszcze poziom hormonów, bo one są tez odpowiedzialne za różne odchyły od normy. Może wystarczy ustabilizowac hormony. Wiem , że to trudne, ale jesli znajdziesz naprawde dobrego lekarza, który zna się na tym, to może obyłoby się bez tego zabiegu . Pozdrawiam i nie martw się, ja tez to przeszłam. I wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łyżeczkowanie
ja też miałam z powodu plamienia pomiędzy okresami. W wyniku histo-pato okazało się , że to polip. Mój lekarz stwierdził, że bardzo dużo kobiet ma coś takiego. Powiedział, że to przy łyżeczkowaniu się razem zeskrobało i inny zabieg nie jest konieczny.Ja po łyżeczkowaniu wyszłam tego samego dnia. Rano miałam robiony zabieg pod króciótką narkozą, a że było wszystko ok po południu już byłam w domciu.{Po zabiegu można odczuwać taki niewielki dyskomfort ale nie ból. No i kilka dni nie dżwigać nic zbytnio ciężkiego. Będzie dobrze. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boję się strasznie tej narkozy, że sie nie obudzę :(( Jakie jest samopoczucie po tej narkozie, czy ma sie mdłości, zawroty głowy, wymioty itp. Jak szybko dochodzi sie do siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma się czego
bać. Strach ma wielkie oczy. Jak się położyłam na samolt to mi tak nogi drżały, że nie mogłam tego powstrzymać. Na początku myślałam , że nie dam się im uspać. Potem naszło mnie , że mnie nie obudzą. Ale jestem.Taka narkoza trwa kilkanaście minut. Nie wiesz kiedy Ci się film urywa. Potem już leżysz na sali i jest ok. Ja nie miałam objawów ubocznych. Natomiast inne pacjentki miały zawroty głowy inne wymiotowały.A ja nic. Zależy to od organizmu więc nic nie bierz do głowy.Zobaczysz , że po zabiegu stwierdzisz , że strach był niepotrzebny. Pozdrawiam!!! A kiedy masz mieć zabieg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi i pocieszenie. Zabieg mam w ten wtorek, bardziej sie boję tego że sie nie obudzę niż samego zabiegu, a potem jeszcze czekanie na te wyniki, też strach. Mam nadzieje że bedzie dobrze. Lekarz tylko stwierdził że sam nie wie co to moze być, mięśniak czy polip. Denerwuję sie tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość róża2009
Miałam czyszczenie macicy bez żadnej narkozy, tylko po "głupim Jasiu". Bolało jak...........nie chcę pisać tego słowa. Na zapytanie dlaczego nie pod narkozą odpowiedź brzmiała NFOZ nie płaci za narkozę i anastezjologa, a zresztą jest za mało anastezjologów do takich zabiegów. Nasza służba zdrowia cofa się do starożytności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xlussiiaax
nie jest prawdą to co napisalas ze NFZ nie placi za narkoze do czyszczenia macicy. ja taki zabieg mialam 18 marca tego roku i mialam narkoze i swietnych lekarzy. mialam to o tyle skomplikowane ze do torbiela w macicy mialam sret lewego jajnika i prawy znacznie powiekszony. po wyczyszczeniu czulam sie jak "nowa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axam
a ja mam zabieg jutro wieczorem, pod narkozą, martwi mnie to, że nie będę w stanie iść w środę rano do pracy a nie mogę iść na l4, bo utrzymuję już teraz, sama dziecko... jak się wali to wszystko na raz.miałam spiralkę z miedzią prawie przez 5 lat, okresy po 8, 9 dni a ostatni 13, przerwa 3 i znowu...już 4 dzień. Poszłam dziś wywalić wkładkę a tu niespodzianka, lekarz stwierdził, że musimy szybko wysłać próbki do badań i nie będziemy tracić czasu na cytologię i inne pierdoły...Nic więcej nie chciał mi powiedzieć..całkiem przyjemnie.. I tutaj ostrzeżenie dla wszystkich dziewczyn z wkładkami: BADAJCIE SIĘ CO 6 MIESIĘCY!!!!! Ja zaniedbałam się totalnie, bo cytologii nie robiłam 5 lat, mam 29 i 8 letnie dziecko zdane tylko na mnie.Warto o siebie dbać, dam znać jak przyjdą wyniki. Mam nadzieję, że to nic takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te plamienia to na bank od spi
od spirali, co za dziwny gin że tego nei wie co do czyszczenia macicy, strach ma wielkie oczy, po narkozie miałam energetycznego kopa i czułam sie wyspana za wcze czasy samotna Mamo, po co nosiłaś wkładkę skoro jesteś sama ? po co narażać zdrowie, przecież wkładka co ciało obce w macicy, powoduje infekcje, zrosty, plamienia....w ten sposób można nawet zafundować sobie coś gorszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po zabiegu wszystko trwało ok 30 minut nic nie czułam ani w trakcie ponieważ podali mi znieczulenie ogólne ani po ,niewielkie krwawienie ustąpiło po kilku godzinach,co się okazało po rozmowie z lekarzem miałam wyłyżeczkowane dwa polipy o których nie wiedziałam nawet pani doktor robiąc usg nie zdjagnozowała ich taka niespodzianka.STRACH JEST NORMALNY PRZED A PO WSZYSTKIM STWIERDZISZ ŻE NIE WARTO SIĘ AŻ TAK DENERWOWAĆ.SAMYM ZABIEGIEM JESTEM ZADOWOLONA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×