Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mika2010

delbet-chlorek magnezu

Polecane posty

Gość mika2010

kto stosowal i z jakim skutkiem ? prosze wpisujcie swoje posty i opinie ... tu podlinki do ciekawych stron o delbecie i chlorku magnezu , moze ktos ma jeszcze cos ciekawego to prosze wklejac,pisac i dzielic sie opinia, ja dopiero co zaczelam go brac wiec narazie nie moge pisac o jakichkolwiek efektach ale licze na realne wypowiedzi tych co stosowali ten preparat i moga podzielic sie tuitaj swoja cenna opinia poniewaz dobrze jest wiedziec czy jest faktycznie skuteczny czy tylko przereklamowany... http://www.dlazdrowia.abc24.pl/default.asp?kat=21548&pro=466339 http://www.igya.pl/srodki-lecznicze/suplementacja/543-jak-roztwor-delbet-pokonal-moj-bol.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plywak
czesc Max Gdzie kupujesz ten magnez ? Jest to tlenek czy chlorek magnezu ? pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadoma
Witam, wie ktoś może jak samemu zrobić tzw olejek magnezowy, czyli roztwór do smarowania ciała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadoma
Dzięki Max Zander vel Klaun. Właśnie posiadam chlorek magnezu w płatkach 47%, ale nie wiem w jakich proporcjach go rozpuścić. A czy mogę go też dodawać do potraw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadoma
No nie znam się aż tak na tym :) jest napisane chlorek magnezu 47%. 6wodny czy coś takiego. Póki go nie skończe to bede brała po 4g a potem zakupie to co polecasz. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na aukcjach tego sklepu: http://donsol-na-snieg-lod-i-gololedz.na.allegro.pl/ jest wystawiony chlorek magnezu sześciowodny (heksahydrat) farmaceutyczny i spożywczy E 511, m.in. w opakowaniach 300 i 900 gram. Wysyłają pocztą i kurierem. Jak znalazłem: 1 gram sześciowodnego chlorku magnezu zawiera 119,6 mg jonów magnezu Mg2+, czyli sześciowodnego potrzeba w przybliżeniu brać 2 razy więcej (dokładniej 2,13 razy) niż bezwodnego, bo 1 gram (1000 mg) bezwodnego chlorku magnezu zawiera 255,3 mg jonów Mg2+. Czyli niewiele ponad 3 gramy (płaska łyżeczka) sześciowodnego chlorku magnezowego potrzeba na 375 mg jonów magnezu. Trzeba go trzymać szczelnie zamkniętym, żeby się nie zbrylał i nie rozpuszczał, bo chłonie wilgoć zawartą w powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem baaardzo ciekawa
Przeczytałam wszystkie wypowiedzi i powiem że chyba zakupię chlorek magnezu, ale powiem że jestem zielona w tym temacie!!! Proszę o wskazówki na ten temat, a mianowicie: - czy ten chlorek jest dobry? http://allegro.pl/chlorek-magnezu-900g-lyzeczka-3-14g-375mg-286dawki-i2015507187.html?source=oo -jak stosować (ile rozpuścić w jakiej ilości wody i ile pić dziennie) -do kąpieli ile dawać? -jak długo stosować i czy robić jakieś przerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ma kwalifikację spożywczą E 511 i najnowszą europejską farmeceutyczną Ph. Eur. 7. Rozpuszczam co rano płaską łyżeczkę, bo to wychodzi ok. 3-4 gramy w 100 ml wody, mieszam i dodaję soku do smaku, bo jednak gorzki. Ponoć najlepszy z cytryny, ale mi najlepiej pomarańczowy lub bananowy podchodzi. Chlor (800 mg dzienne zapotrzebowanie) i magnez (375 mg) przyswajamy też z jedzeniem, więc nie szalałbym zbytnio póki swoich potrzeb i tolerancji nie poznasz, zakładając że to tanie źródło dobrze przyswajalnego magnezu. A chlor można przedawkować. Tak czy inaczej najlepsza przyswajalność magnezu jest przez skórę. Przeważnie sam ok. 100-200 gram do wanny, choć można spokojnie więcej, nawet kilogram, ale to już wtedy nie kąpiel, a moczenie w wodzie celem przyswojenia (czasem trzeba). Im więcej tym woda bardziej słona, basenowa się robi (w końcu chlorek). A jak ma wystarczyć na dłużej to super przy wszelkich infekcjach czy dla poprawienia nastroju w misce z chlorkiem magnezu nogi wymoczyć. Czy długo to już zależy od dolegliwości i indywidualnego zapotrzebowania na magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem baaardzo ciekawa
Wielkie dzięki PL-Marek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem baaardzo ciekawa
Jeszcze jedno pytanie, do kąpieli też taki, bo to wyjdzie dość drogo, czy można zastosować inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Maxa
Max Zander vel Klaun nie wiesz gdzie mozna kupic cytrynian magnezu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serbinek26
a moczyc nogi w goracej wodzie czy bez roznicy jaka jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ciepłej wodzie najlepiej. Taki najprostszy chlorek magnezu do kąpieli, nacierania, moczenia jest naturalny morski, widziałem gdzieś ostatnio w pojemnikach 9 kg. Cytrynian jest znacznie droższy w produkcji. Chlorek magnezu występuje w przyrodzie, więc jego wytwarzanie, oczyszczanie z naleciałości nie jest tak złożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrynian jest drozszy
ale suplementowany droga pokarmowa jest lepiej przyswajalny i lagodniej tolerowany przez organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serbinek26
ja zakupilem ten szesciowodny, spozywczy ale zauwazylem ze przy wcieraniu ( robie oliwe magnezowa z lyzeczki magnezu i lyzeczki wody) na rekach wyskakuje wysypka- znika po godzinie ale mimo wszystko dziwi mnie to bo wielu twierdzi ze przez skore jest najlepiej wchlaniany i ma najlepsza przyswajalnosc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoha3110
Jesten ciekawa jak na was działa nacieranie chlorkiem magnezu? Zauważyliście poprawe w usupełnieniu niedoborów? Zastanawiam się nad kupnem Delbetu i nacieraniu nim skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoha3110
Na razie wzięłam małą ilość na próbę bo miałam pod nosem w aptece. Jak będzie pomagać to kupię więcej i taniej :) No właśnie - jak to jest ze skutecznością takiej oliwy magnezowej? Stosowałeś no i pomogło Ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serbinek26
ja najczesciej stosuje po weekendzie gdy przesadze z alko:) Na pewno lepiej stosowac chlorek niz magnez pod inna postacia- bralem np Dopelherza Forte - tlenek magnezu reklamowany jako najmocniejszy bo zawierajacy 400ml magnezu ale ..przeczyszczal tylko organizm i zero efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serbinek26
Max-a ja czytalem ze tlenek jest najmniej przyswajalny !Dopel Herc wydal magnez w postaci tlenku 400mg - zalecaja pol tabletki na dzien a mam znajopmego ktory bral 3-4 sztuki i nic nie pomagal- przyswajalnosc 10-15%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdxredox
Chlorek magnezowy, oliwę magnezową i inne tego typu produkty mogą Państwo zakupić w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy na http://www.red-ox.biz.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antysyjonista88
Z tego co czytałem w tym artykule tlenek magnezu jest nieprzyswajalny a tym samym bezużyteczny. Proszę przeczytać ten artykuł: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/09/19/bialy-papier-o-magnezie-i-depresji/ Autor pisze że w zapobieganiu i leczeniu depresji oraz uzupełnianiu niedoborów magnezu są skuteczne jego odmiany biologicznie przyswajalne, cytuję "jak magnesium glycinate, malate, citrate, sulfate, chloride i acetate". Jeżeli masz jakiekolwiek informacje gdzie nabyć te formy magnezu to napisz, najlepiej w jakimś sklepie chemicznym bo w aptece drogo wyjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antysyjonista88
Pytanie jest skierowane do Max Zander vel Klaun Domyslam sie że magnesium chloride to chlorek magnezu a citrate to cytrynian jeżeli się mylę proszę o sprostowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Delbet-uzywacie?
Używaliście preparatu o nazwie Delbet? Bo szukałam danych na temat tego preparatu i postanowiłam Was zapytać. Może możecie coś powiedzieć mi o tym prepearacie? Jest sens go kupować, testowaliście jakieś zamienniki? Tu przeczytałam trochę recencji o Delbet: http://www.listalekow.pl/delbet/ - myślicie, że to rzetelne informacje? Nie w smak mi się przejechać i roztrwonić bezsensownie pieniądze, dlatego pytam Was. Dziękuje z góry za ewentualną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam chwalę sobie balsam przygotowany z chlorku magnezu. Nie ufam trochę "tanim" ofertom. Zawsze kupuję chlorek magnezu najczyściejszy. Polecam sklep chemiczny https://sklep.chemiczny.com.pl/ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co drogie nie znaczy ze dobre,polecam zapper nunczako J.Taratajcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynian jest dobry
Teraz w reklamach biją się który magnez jest najlepszy i mówią, że tlenek ma przyswajalność ok 5-10% a cytrynian magnezu 70-80%. Dla zainteresowanych jedyny cytrynian w proszku znalazłem na www.formeds.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie sama przyswajalnosc jest wazna,dlatego najbardziej przyjaznu jest chlorek magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×