Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosccccc

Jak nawilżyć włosy

Polecane posty

Gość gosccccc

Jak nawilżyć włosy? mam grube ,gęste i długie. raz piszą że olej rycynowy jest dobry dla włosów a potem czytam na innej stronie że je przesusza... ,może jakaś maseczka domowa nawilżajaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytaj blog Anwen chociażby, poczytaj o olejowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokardina
A jakiego szamponu używasz? Stosujesz odżywkę? Być może ten brak nawilżenia spowodowany jest nieodpowiednim doborem kosmetyków. Jeśli masz włosy suche dobierz szampon i odżywkę do włosów suchych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
olejek arganowy!! ja używam i polecam wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja używam Gliss Kur liquid silk, i jestem z niej bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szampony i odżywki do włosów "suchych" ( i każdych innych) to pic na wodę, fotomontaż i reklamowy bełkot. Nie ma znaczenia, co napisze producent na przodzie opakowania, liczy się skład i sposób stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oblepienie włosów silikonami z glis kura czy podobnymi nie ma nic wspólnego z zadbaniem o włosy czy z ich nawilżeniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chunka kuku
mialam tzw botoks na włosy i po miesiącu kretyne dwa zabiegi dzień po dniu i bez szału. Zaraz po wyjsciu od fryzjera plątały się z tyłu,miękkie i błyszczące były do 1 mycia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten cały "botoks" to jest tylko bardzo mocny silikon, silnie obklejający włosy, czyli działanie odżywcze/nawilżające jest żadne. To trochę tak, jakby ktoś zamiast odnowić popękaną ścianę zakleił ją tapetą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hannusia
ważny jest skład kosmetyków- z tym się zgodzę. Jednym włosom służą silikony, innym nie. Ja zawsze wybieram produkty do włosów bez parabenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej użyć jakiegoś dobrego szamponu nawilżającego do włosów suchych (ale nie radzę kupować tych w drogeriach, już lepiej w aptece czy hurtowni fryzjerskiej) a do tego na końce nałożyć olejek arganowy lub macadam. Pozdr,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka788
Bardzo dobrze nawilżają olejki. Ja bardzo lubię kokosowy firmy pure fiji. Nie obciąża włosów i pięknie pachnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tammi
co ma biust do włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z postem powyżej ,żeby wybierać produkty bez parabenów i olejowanie to wspaniała metoda. Sama mam gęste kręcone włosy i obawiałam się olejowania. Myślałam ,że będę oblepiona olejem a tu niespodzianka , włosy po olejku są wspaniałe . Nie kosztują wiele a spróbować warto polecamBAN - Olejek Sesa , tutaj możesz sobie wybrać jaki Ci odpowiada http://www.bio-lifestyle.pl/olejki-c-29_36.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
banda deb1lnych spamerów :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żaden pieprzony olejek-( A olejowałam włosy jak wasze matki jeszcze w pieluchy srały!)nie da mi efektu botoksu do włosów ani żadnych innych trwale i natychmiastowo poprawiających wygląd zabiegów fryzjerskich! Tu chodzi o efekt! Ma być sprężystość i połysk! Niektóre włosy mają taką strukturę, że choćbyście olejowały 100lat, nie odbiją światła, nawet tak, jak porysowane matowe lustro zachlapane ptasią kupą! A przecież chodzi o to by efekt był jak z reklamy i to od razu! Jeśli ktoś robił i nie wyszło tak pięknie, to zawiodła wiedza fachowca po prostu-to wszystko, nic poza tym! Proszę nie opowiadać bajek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ależ oczywiście, tak samo jak żaden sport w ciągu jednego dnia nie da ci efektu jaki w 5 minut dają gacie wyszczuplające. Ale na długą metę wygląda ciała poprawi tylko sport, a włosy odpowiednia pielęgnacja. Elastyczne gacie czy fryzjerskie obklejanie włosów silikonami owszem, da "poprawę" błyskawiczną, ale po zdjęciu gaci albo umyciu włosów tragedia będzie porażać w dwójnasób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z powyższymi opiniami, że najważniejszy jest skład kosmetyku. Te w których dominują silikony, dają tylko pozorny efekt, więc warto zapoznać się z listą składników, które mogą niekorzystnie wpływać na włosy. Dobrym sposobem na nawilżenie włosów jest olejowanie, jest ich duży wybór. Na moich przesuszonych, a jednocześnie szybko przetłuszczających się u nasady, z rozdwajającymi się końcówkami najlepiej sprawdza się olej arganowy. Używam go zazwyczaj 1-2 godziny przed myciem, a konkretnie ten Argan Vital Skin Oil, w internetowej aptece zyj-zdrowo.com w której zawsze zamawiam kosztuje około 32 złotych. Włosy są po jego użyciu bardziej dociążone, miękkie i zdecydowanie lepiej się układają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ojejuniu, jaka "subtelna" reklama... w ogóle nie widać, że spamujesz, ani ciutki! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo to prawda olejki pomagają ale trzeba odróżniać olejek naturalny od tego sprzedawanego w drogerii z dodatkiem alkoholu i silikonów dla przykładu: skuszona reklamą kupiłam drogi eliksir Loreal bo ponoć miał mieć cudowne właściwości, wcierałam go we włosy przy każdym czesaniu bo świetnie rozczesywał włosy, ale im dłużej go używałam stawały się bardziej suche.... poczytałam na temat pielęgnacji włosów i odkryłam czemu się tak działo (silikony i alkohol) gdy zamiast tego eliksiru zaczęłam używać mieszanki oleju awokado, moreli włosy odżyły, stały się gładkie i miękkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi na moje włosy pomógł olejek arganowy. Stosuję już od kilku miesięcy do 2 dni i jestem bardzo zadowolona z efektu. Jednak trzeba trochę cierpliwości, bo pierwsze efekty zauważyłam dopiero po kilku tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o oleje, to podobno najlepszy na suche włosy jest olejek kokosowy. Najlepiej zastanowić się też nad tym, co robimy naszym włosom - jaki stosujemy szampon, jak wycieramy włosy, jaką szczotką je czeszemy, czy suszymy suszarką i prostujemy... Samą odżywką nic nie wskóramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, na suche włosy olej kokosowy nie jest dobry. Takie włosy są porowate, i wnikający olej kokosowy bedzie powodował puszenie. Dużo lepszy będzie z orzechów czy z pestek winogron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o nawilżenie to chyba tylko olejki, lepszego roziwązania nie ma. Ja stosuje ten olejek: http://olejek-sezamowy.pl Nie tylko nawilża włosy, ale też wpływa pozytywnie na ich wzrost i grubosć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOOOrt
Przejrzyj sobie maski i odżywki z oferty Chantal. Nic lepszego nie znajdziesz na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Suszarka z jonizacją się przyda. Nie będzie wysuszać, jonizacja zadba o to by nie były przesuszone i puszące się. Ja mam panasonic i widzę różnicę, kondycja włosów zdecydowanie teraz jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rita90
Dobrym kosmetykiem na nawilżenie włosów jest szampon Emolium dostępny w Aptece Pod Smokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×