Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bez motywacji

Nic mi się nie chce... chroniczne zmęcznie? Depresja?

Polecane posty

Gość Bez motywacji

Cześć, wielu z Was pewnie uzna, że jestem zwykłym leniem. Mój problem polega na tym, że nic mi się w życiu nie chce. Nie lubię chodzić do pracy, nie chce mi się wstawać rano, i za trochę więcej niż najniższa krajowa stresować się dzień w dzień. Nie mam też nigdy motywacji, chęci ani siły, żeby zajmować się pracami domowymi - w moim mieszkaniu wiecznie jest bałagan, nie chce mi się prać, gotować, sprzątać, uważam to za zło konieczne i robię tylko tyle, żeby jakoś funkcjonować. Nie odnajduje też żadnej pasji w życiu, wiele osób mi mówiło znajdź sobie pasje, coś co będzie sprawiać ci przyjemność. Ale nie ma czegoś czemu mogłabym się oddać bez końca. Lubię jeździć na rowerze ale bez przesady, nie sprawia to że nagle jestem szczęśliwsza czy miałabym mieć więcej energii. I nigdy nie umieć się na ten rower wybrać. Lubie podróże, ale stresują mnie okropnie. Zawsze obawiam się samej podróży, transportu, boje się, że zepsuje się auto, boje się, że z noclegiem coś będzie nie tak, nie umiem się cieszyć podróżami. Czasami mam chwile kiedy myślę sobie, że mam tyle planów do zrealizowania, a za parę dni już nic mi się nie chce, i nie umiem się za nic zabrać. Dodam, że jak byłam nastolatką to miałam bardzo silną depresję, nie wychodziłam z łóżka całymi dniami, nie widziałam sensu życia. Ale wyszłam z tego, i teraz niejednokrotnie wracają do mnie takie stany niemocy, to nie to samo co miałam wtedy, ale też uciążliwe. Czuję, że nie mam kontroli nad swoim życiem, że marnuję najlepsze lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zainwestuj w terapeutę. Forum nie pomoże Ci uporać się z tak rozległym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MA IDENTYCZNIE jak Ty. identyufikuję się z każdym jednym zdaniem. Pozdrawiam. Jak sobie radzę? Zmieniłam dietę. lekki sport. ruch, pwoietrze, drobne zainteresowania, wytyczenie chocby małych celów w życiu. Psychoterapia. Powodzenia;-) Rozumiem Cię ze WSZTSTKIm, jesteśmy takie same;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widocznie dojrzewasz i widzisz, że życie nie ma najmniejszego sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coraz wiecej osób boryka się z takim problemem, nie powinnaś tego bagatelizować. Tutaj jest filmik na którym psycholog w bardzo prosty sposób wyjaśnia czym jest depresja: https://www.youtube.com/watch?v=4TTMWPnpIks może Ci pomoże! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za optymistyczne podejście do życia po części odpowiada kwas foliowy, może jakoś suplementacja by Ci pomogła? a na przemęczenie dobry jest magnez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seb59867
nawróc się jak się nie nawróciłaś. Jezus może odmienić Twoje życie, zacznij się o to modlić a wierzę że zaczniesz dostrzegać to co sprawia Ci radość w życiu, może to będzie inna praca, może zainteresowania, pasje może jakiś związek z mężczyzną. Moim zdaniem być może nie spełniasz swojego powołania w życiu i dlatego jesteś nieszczęśliwa. Moim zdaniem powołanie daje człowiekowi w życiu radość tylko nie każdy to powołanie spełnia bo uważa że sam wie lepiej co mu sprawia radość i czego potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może po prostu mało magnezu? Jakiś suplementów. Też tak miewam, czasem aż mi się nie chce z łóżka wyjść... bo chciałabym spać do oporu. Ale dom, dzieci, praca i w koło Macieju :) Mam nadzieję, że to stan przejściowy :) A gdybyś szukał psychologa, to popytaj o http://psycholog-ms.pl Może akurat Ci pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Suplementy to dobre rozwiazanie, uważam ze jak najbardziej warto je wypróbować. Jeśli nie pomoże, warto udać sie do psychoterapeuty, bo może to wydawac się błahe, ale czesto takie chroniczne zmęczenie przeradza się w depresję... lepiej wiec zwalczyc to zawczasu. Polecam ci mojego psychoterapeutę: http://www.psychoterapia-zielonagora.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bieganie, bieganie i jeszcze raz bieganie, a na poprawę humoru, to jeszcze pko bieg charytatywny. pomaganie uszczęśliwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrej firmy zestaw witamin i mineralow i ruch -bedzie super. Ja uzywam produkty Natures Sunshine-ceny dobre a podpwiem jak kupic ok 30 proc taniej,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×