Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Silencium

Przedwczesna menopauza

Polecane posty

Gość Silencium

Witam, mam 37 lat i niestety po 1,5 rocznej walce z brakiem okresu i po wizytach mniej bądż więcej kompetentnych lekarzy usłyszałam że to początek menpoauzy.. Piorunująca diagnoza.., zdaje sobię sprawe że to nie koniec świata, że ludzie zmagają się z poważniejszymi problememi, chorobami itd.., ale doskonale wiem co z tym się wiąże w tym wieku?! Dodam że jestem po operacji usunięcia tarczycy i niestety mój problem jest tego efektem.. Jestem osobą twardo stąpającą po ziemii, ale w tej sytuacji najzwyczajniej nie radzę sobię z tym..," zaczynam być chwiejna emocjonalnie - psychiczne doły".., obseruję "uderzenia gorąca, z efektem czerwonej twarzy" - fizykalne odczucie, mogłabym tak wymieniać dłuuugo, ale nie w tym rzecz. Boję sie terapii hormonalnej.., nie wiem co mi przyniesie? Czy może zostawić to tak jak jest..bez ingerencji leków?! Szukam kogoś, kto jest, bądż był w podobnej sytacji..porady, wsparcia, podzielenia się swoim doświadczeniem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arion
Witaj Silencjum. Usunięcie tarczycy , a więc gruczołu wydzielającego hormony, spowodował to co przechodzisz obecnie. Ty jako osoba bardzo wrażliwa powinnaś jednak stosować leki Szkoda Twego zdrowia i tego co bliscy Twoi będą musili znosić , przez okres tego stanu. To nie jest choroba ,lecz wywołuje różne stany chorobowe np.depresje, lepiej to zminimalizowac. Pozdrawiam CIĘ Arion bioenergoterapeuta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie.ja.
witaj jestem przed podjeciem decyzji o usunieciu tarczycy. czy taka operacja moze spowodowac wczesniejsza menopauze,serio? nikt tzn lekarz mi o tym nie wspominal. mam 27 lat wiec nie ukrywam ze byloby mi to nie na reke.. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arion
Nie wiem czy pytasz mnie ? , ale odpowiem : usunięcie tarczycy ,u każdego będzie miało inny skutek. Tarczyca wytwarza i steruje dystrybucją hormonów które np. odpowiadają za płciowość człowieka,po usunięciu chory dostaje hormony by normalnie funkcjonować,jednak każda opinia od przechodzacych ten stan jest inna. NIE odpowiem jak będzie z Tobą . Spytam tylko czy leki już nic nie pomagają w Twoim przypadku? Moze jeszcze coś spowoduje poprawność funkcjonowania tego gruczołu u Ciebie. Arion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie.ja.
u mnie hormony sa jak najbardziej okej. mam guza. czyli tak zwane wole guzkowe obojetne.jestem pod stala kontrola endo, ktory kieruje mnie bezwglenie na operacje.kilka razy odmowilam.mam sporo watpliowsci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arion
My decyzji za Ciebie nie podejmiemy,a po zabiegu uzupełnianie hormonów będzie konieczne. Znałem ludzi z chorą tarczycą, którzy żyli do naturalnej śmierci , oczywiście stosując leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silencium
Hm.., Jestem znowu z moimi rozterkami i w oczekiwaniu na kogoś kto jest, czy był w podobnej sytacji?! Arion, dzięki za rady widzę że jesteś dobrze zorientowany w temacie. Pisałeś że "..znasz ludzi którzy po usunięciu tarczycy żyli do naturalnej śmierci.." No to nasuwa mi się pytanie, do jakiego wieku dożywali?? Wiem, że może wyda się to banalnym pytaniem, ale skoro mnie to dotyczy bezpośrednio to chciałabym wiedzieć.. Natomiast co do pytania koleżanki o decyzję o operacji to tylko Ty możesz ją podjąć, a jeśli masz wątpliwości to zmień lekarza, a jeśli dalej będziesz miała wątpliwości to aż do skutku.. Lekarz jest człowiekiem i jak najbardziej omylną istotą.., wiem z własnego doświadczenia, uwierz mi kochana.. Natomiast wracając do moich wahań związanych z sytuacją w której się znalazłam.., to mam dwa wyjścia: 1. Zostawić to tak jak jest pozwalając naturze na przebieg wydarzeń, a doskonale wiem jakie to może wywołać spustoszenie w moim organiżmie..... 2. Poddać się terapii hormonalnej, conajmniej do 50-tego roku życia, której skutki uboczne zostawiają wiele do życzenia..... Cóż, sytuacja patowa. Czy ktoś miał, bądz ma podobny dylemat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arion
Silencjum , rozumie Cie bardzo dobrze, twoje obawy i rozterki zwiazane z tym schorzeniem, ale nikt nie podejmie za Ciebie decyzji. Co do pytania o wiek , to ponad 75 lat. Wiesz że moim zawodem jest bioenergoterapia, tzn.niekonwencjonalne metody leczenia , dlatego zagadnienia takie znam dobrze. Pomocy nie proponuję ze względu na zasady w tym zawodzie . Przesyłam przyjacielskie uściski, z życzenim podjęcia właściwej decyzji. Arion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silencium
Arion, Wielkie dzięki za dobre słowo!! Życzliwość to cecha na wagę złota.., tak wiem podjęcie decyzji należy tylko do mnie. Pisząc o tym to może bardziej forma wyrzucenia tego brzemienia z siebie, nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arion
Wiem że sobie poradzisz, miłej zabawy SYLWESTROWEJ, Tylko radosnych dni w NOWYM ROKU z SECA TEGO ŻYCZĘ Arion..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja mam 34 lata i rok temu dopadła mnie menopauza. Był to dla mnie wyrok, szczególnie dlatego, że nie mam dzieci. Na objawy menopauzy stosowałam Menopauzin, i inne lekki (zwłaszcza psychotropowe), które pozwalały mi się uspokoić. Nie wiem jak poradziłabym sobie bez wsparcia rodziny. Czy ktoś miał podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona 43
Ja również mam menopauzę z zaskoczenia. Byłam na embolizacji mięsniaka (owszem istnieje ryzyko wcześniejszej menopauzy, ale z reguły każdy myśli, że ten niewielki procent na pewno nie dotknie mnie) i praktyczne w ciągu miesiąca dostałam menopauzę. Mówię tu o braku okresu oraz o uderzeniach gorąca i co za tym idzie potliwości. Wyniki hormonalne przed zabiegiem były ok FSH 7,85, LH 4,31, Estradiol 97,06 (w 4dc)- nic nie wskazywało na taki obrót sprawy. Niespełna dwa miesiące po zabiegu: FSH 97;LH 50; estradiol<5. Mam 43 lata i nie wiem czy brać HTZ czy wystarczy tylko climea, menopauzin itp. ? Dodatkowo obawiam się zmian w organizmie, który nie przygotował się na meno naturalnie tylko praktycznie z dnia na dzień nastąpiło wygaśnięcie jajników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam 28 lat i stwierdzoną wczesną menopauze. 9 miesięcy temu miałam usunietą torbiel z jajnika. Pierwszy okres po zabiegu miałam terminowy później zaczęło się zmieniać. Miesiączka była raz na dwa lub cztery. Miesiące teraz kiedy już mija 9 miesięcy okres się już nie pojawia. Uderzenia gorąca miałam tak intensywne i z dużą częstotliwością. W nocy budziłam się kilka do kilkunastu razy. Często musiałam zmieniać ubrania bo były przepocone. Osłabienie huśtawki nastroju masakra. Wyniki z krwi świadczą o przebytej menopauzie. Na szczęście zdążyłam urodzić dwójkę dzieci bo inaczej bym się załamała. Dlatego jestem przykładem ze przedwczesna menopauza dotyka kobiet przed trzydziestka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to miałam szczęście, rok temu w wieku 40 lat urodziłam zdrowa córeczkę, a dzisiaj zaczynam menopauzę. Moja mama miała w wieku 36 lat, ja 41 i nie wiem czy brać hormony tym bardziej że nie mam żadnych objawów tylko brak miesiączki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny miesiąc temu dowiedziałam się o tym, że mam menopauzie. Mam 35lat i nie rodziłam dzieci nie wiem co robić. Lekarz zapisał mi terapeutyczne hormonalna, a nie wiem jak to działa. Czy jest jakaś szansa na dziecko. Piszczie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brydzia

Cześć. 

Przeczytałam wasze opowieści i martwię się, bo chyba dostaje przedwczesna menopauze.  Do lekarza mam za dwa tygodnie. Tarczyce miałam badana i wszystko jest ok.  Cykle miałam 27, 28- dniowe. Teraz coraz bardziej się wydłużają( ostatni 38 dni). Ponadto przez trzy miesiące przytyłam 13 kg, nie zwiększając swoich posiłków w diecie i mam mocne uderzenia gorąca. Poce się jakbym siedziała w saunie. Czy takie objawy mogą być spowodowane czymś innym? Dodam, że mam dopiero 25 lat. 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×