Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lola12667

Pytanie o ciśnienie tętnicze

Polecane posty

Gość lola12667

Witam, czy osoba będąca niskociśnieniowcem (cały czas cisnienie ok 80/60, 90/60) może odczuwać skutki nagłych skoków ciśnienia ( 120/90, 125/90,130/95) ? Np, bóle głowy, uderzenia gorąca czy mdłości. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gyyytyyyryyy
No pewnie. Każdy wzrost czy spadek cisnienia powoduje reakcje organizmu. A jak puszczasz wode z kranu i zwiększasz ciśnienie odkręcając mocniej kurek,to nie widzisz,że woda mocniej sie rozbryzguje i więcej zachlapuje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola12667
Zastanawiałam się po prostu, gdyż mówią ze ciśnienie w normie to 120/90 więc nie jest to nadciśnienie, a w internecie nie mogłam znaleźć takiego przypadku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparat007
Takie skoki to jak po kawie, gdyby 110/200 to takie objawy maja miejsce. A ciśnienie jakie opisujesz, to jest normalne jak u zdrowego człowieka. Sam bym chciał mieć takie, a mam 90 na 165 i biorę leki moczopędne, które obniżają ciśnienie na 75/145 gdyż mam kamicę nerkową. Ale nie u każdego jest to samo na wszelki wypadek Aspargin może Ci pomóc. Trzeba zrobić badania morfologi i ustalić podłoże takich zmian ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola12667
Mam dużo stresów. Jednakże ostatnio po drinku miałam takie uderzenie gorąca do głowy i tak nagły skok ciśnienia że aż zasłabłam. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam,oj tam;-)
Jasne. Moja mama leczy sie na nadciśnienie- któregoś dnia miała zawroty głowy i nudności- zmierzyła cukier -w normie,ciśnienie- 115/75 - niby ok,norma,ale ona b.źle sie czuła. Po lekach ma ok 130/80 i do tego organizm sie przyzwyczaił-jak spadło poniżej był to szok. W druga strone też to działa przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola12667
Jak mam 90/60 to czuje się dobrze. Jak zaczyna wzrastac do 120/90 to ból glowy i mdłości. Tak juz mam. Ale zastanawiałam sie skoro skoki są ale nie jest to nadfciśnienie to chyba nawet żadnych leków na to nie dostanę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizabet1947
Nadciśnienie i niedociśnienie też jest niedobre.Polecam Ci b.dobry naturalny suplement wysoka technologia PAX, reguluje ciśnienie.wysokie i niskie. Biologicznie aktywny suplement diety PAX: ma lekkie działanie uspokajające, stymuluje pracę centralnego układu nerwowego, uspokaja, nie obniżając zdolności do pracy, chroni przed nerwicami, poprawia przemianę materii b.dobrze dziala na nerwicę wegetatywną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola12667
Dzięki. A jeszcze mam pytanie czy taki nagły ból w głowie i fala goraca w tym miejscu to też przez te skoki ciśnienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yukki
a menopauza? te uderzenia gorąca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola12667
ale już w wieku 42 lat? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elwira55z
Jakoś w marcu zamawialiśmy do domu ciśnieniomierz Active Control. Mierzy dobrze. To nasz pierwszy taki sprzęt więc w sumie nie wiem za bardzo jak porównywać. Ale jestem zadowolona – szybki, łatwy w obsłudze, z wygodnym mankietem. Zaczęliśmy z mężem więcej ćwiczyć, chodzimy na ściankę, do parku linowego, ogólnie więcej się ruszamy, stąd od czasu do czasu też sobie ciśnienie skontrolujemy czy tam z sercem wszystko oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arianna55
Dużo ostatnimi czasy robię badań ciśnienia w związku z tym że mi się zdrowie pogorszyło. Aparat mam Simple gdzieś od roku i cały czas pracuje tak samo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam zawsze cisnienie 100/70 i wtedy czuje sie najlepiej. Jak mi skoczy do 120/80 to juz mną telepie, czuje sie roztrzęsiona i serce szybciej bije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saradiks
Dobre parametry ma mój Simple, nie czeka się długo na napompowanie, wyświetlacz jest LCD z tych nowszych i bardziej czytelnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podoba mi się model Simple, z jednej strony jest prosty i nieduży ale z drugiej parametry i funkcje ma rozbudowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No hej, ja zainwestowałam w Senior kupowałam bardziej rodzicom ale sama też korzystam, prosta obsługa, wygodny mankiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Easy Med na prezent na dzień babci jak znalazł ;) Jest uproszczony więc zwłaszcza pod kątem osób starszych powinien być dość wygodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy akurat polski automat bo Simple i fajnie się nim mierzy ciśnienie, też odczyt jest łatwy bo ekran ma w miarę duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygodnie mierzy Simple chyba najlepszy ciśnieniomierz jaki do tej pory mieliśmy, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczęłam sobie mierzyć ciśnienie od tego roku i urządzenie kupiłam Easy med – nie mam w sumie porównania z innym sprzętem, ale ten mi się podoba, bardzo ładny duży wyświetlacz przyciski też nie jakieś małe, łatwo jest nałożyć mankiet na rękę, zapiąć itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze nam się spisuje model Senior, długa gwarancja, porządna jakość, fajny jest tutaj zwłaszcza ekran – duży, jasny, bardzo czytelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badam ciśnienie na Easy Med, poręczny ciśnieniomierz z wygodnym sterowaniem, wyświetlacz ma czytelny lcd, nie mam uwag do tego jak pompuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo przydatne zestawy urządzeń oferuje Sanity, sama się dałam namówić mężowi na SmartCardio + pulsooksymetr DuoControl i to był dobry pomysł, zarówno ciśnieniomierz jak i pulsooksymetr się nam faktycznie przydają do lepszej kontroli zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tacie zamawiałem model Senior jest dużo wygodniejszy niż jego stary ciśnieniomierz bo ma większy wyświetlacz i większe guziki do sterowania, także łatwiej mu się ze wszystkim uporać przy samym zakładaniu mankietu i potem odczycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super pomysłem było kupienie kompletu urządzeń SmartCardio + Pulsooksymetr DuoControl od Sanity, mąż korzysta z pomiaru saturacji, ja z kolei muszę mierzyć ciśnienie codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlugą gwarancję mi przybili na model Easy Med bo aż 5 lat, także jest nadzieja że będzie to zakup na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też kupowaliśmy do siebie do domu Easy Med tak bardziej profilaktycznie i od czasu do czasu takie badanie robimy sobie czy to ja czy żona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupowałam ciśnieniomierz Senior, ale dla siebie, a nie dla dziadków. Oni mają jakiś nadgarstkowy i są zadowoleni a ja musiałam kupić do domu, bo niestety coś nam się pogorszyło zdrowie (i mnie i mężowi). Tutaj dobrym rozwiązaniem jest na pewno ta większa pamięć wyników (2x60, także zapamiętuje łącznie aż 120 badań).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi polecało kilka osób niemiecki ciśnieniomierz Easy med i faktycznie działa bezproblemowo, wyświetlacz jest ładny jasny z dobrą prezentacją wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×