Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Userr02x

Taczyca, tsh 3,52 na 26 lat, jakie jeszcze badania zrobic?

Polecane posty

Witam. Chciałbym zapytać o taka rzecz. Chciałbym wykluczyć lub potwierdzić w sobie niedoczynność tarczycy. Ogólnie z objawów fizycznych wszystko by utwierdzało, że takowa niedoczynność występuje. Badanie TSH, 1,5 roku temu było na poziomie 2,5, a w ostatnich dniach na poziomie 3,52. Mam 26 lat i jest to chyba za duży wynik. Nie wiem czy lekarz rodzinny będzie chciał mnie skierować do endokrynologa, więc chciałbym dla potwierdzenia lub nie zrobić jeszcze jakieś badanie odnośnie tarczycy i tego podwyższonego poziomu. Trochę poczytałem w Internecie i chyba jestem głupi ale nie rozumie tego wszystkiego, bo jest dużo tych oznaczeń FT3, FT4, T3, T4. Na wszystkie te oznaczenia by zrobić to mnie nie stać będzie i pewnie wszystkie te badania nie są wskazane. Chciałbym więc zapytać co z tych badań w moim przypadku byłoby zrobić w pierwszej kolejności. Czy to czasem nie będzie zrobienie przede wszystkim badania FT4 i ewentualnie FT3? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napisałam Ci w poprzednim Twoim topiku jakie badania powinieneś zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Userr02x
Chętnie bym odwiedził tego lekarza ale czy rodzinny będzie chciał dać mi do niego skierowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Userr02x
Dziękuje za odpowiedźi. Mój wynik pod kątem TSH to 3,54, a norma wynosi: 0,27-4,20 Za tydzień zamierzam zrobić badania: FT3 i FT4 Później jeszcze pomyślę nad tymi anty-tpo i anty-tg, choć nie wiem jak będzie u mnie z finansami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a antyTPO i anty TG robiłeś? jeśli będziesz robić ft3 i ft4 to musisz też powtórzyć TSH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a antyTPO i anty TG, jeszcze nie robiłem ale zamierzam. Czemu przy FT3 i FT4 muszę powtarzać TSH? Czy przy robieniu antyTPO i anty TG tez trzeba powtarzać? Bo wychodzi na to, że wszystkie te badania trzeba zrobić razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
anty TG i anty TPO robisz raz i albo są przeciwciała albo nie ma ich i więcej juz nie musisz powtarzać a jeśli chodzi o ft3 i ft4 to zawsze należy zrobić razem z TSH, bo poprzednie TSH będzie się miało nijak do wyników obecnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będę robił badania pod kątem niedoczynności tarczycy: TSH, FT3, FT4, antyTPO i anty-TG. Dostałem skierowanie od lekarza na TSH, FT3, FT4 i te badania zrobię w jednym laboratorium, badania antyTPO i anty TG będę musiał zrobić na własną kieszeń i chciałbym je zrobić w innym laboratorium (duża różnica cenowa). Czy te antyTPO i anty TG mogę zrobić oddzielnie, w innym terminie, w innym laboratorium niż te TSH, FT3, FT4,?? Pytam bo słyszałem, że w przypadku badań TSH , FT4 iFT4 ważne jest aby był zrobione z tej samej krwi i w jednym laboratorium, a czy też tak jest z tymi antyTPO i anty TG???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
antyTG i anty TPO możesz robić kiedy chcesz i w innym laboratorium tylko tamte badania (TSH, ft3, ft4) należy zrobić jednorazowo żeby miało to sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I pamiętaj ze brak przeciwciał nie wyklucza hashimoto. Są ludzie którzy nie mają ponad normę i są chorzy. Np ja :). Poza tym ich poziom może się wahać. Nie zapomnij o usg tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobiłem wszystkie badania odnośnie tarczycy: TSH: 4,37 (Norma: 0,27-4,2) FT3: 3,9 (Norma: 2,0-4,4) FT4: 1,31 (Norma: 0,90-1,80) AntyTPO: <5,0 (Norma: <34) AntyTG: 13,5 (Norma: <115) USG tarczycy: OK (Tarczyca jednorodna, monochromatyczna, regularnych zarysach, niepowiększona,płat prawy o wymiarach: 17x15x61 mm, płat lewy o wym. 217x14x57mm, cieśń 53,0mm Naczynia szyjne prawidłowe, patologicznych węzłów szyjnych nie uwidoczniono.Patologicznych zmian w obrębie tarczycy, nie uwidoczniono.) Lekarz rodzinny przypisał mi póki się niedostane do endokrynologa tabletki 1x rano pół /h przed jedzeniem EUTHROX N25. Jak to wszystko wygląda Państwa zdaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TSH i ft4 ewidentnie sugerują niedoczynność poza tym sam fakt, że sukcesywnie TSH rośnie u Ciebie tylko potwierdza ten fakt na razie bierz euthyrox jak polecił rodzinny już dawno mówiłam Ci, że masz niedoczynność tarczycy i należy wdrożyć leczenie mam nadzieję, że wybrałeś dobrego endokrynologa ;) zdrowia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję, na razie jeszcze nie byłem u endokrynologa bo są masakryczne kolejki sięgające od 6 miesięcy do roku. Będę próbować wejść po za kolejnością, ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na NFZ to raczej nie licz na to, że będą Cię prawidłowo leczyć niestety, taka prawda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Zrobiłem ponowne badania pod kątem tarczycy po półtora miesięcznym zażywaniu tabletek (40tab.) Euthyrox N 25. Wyniki przed braniem leków: TSH: 4,37 (Norma: 0,27-4,2) FT3: 3,9 (Norma: 2,0-4,4) FT4: 1,31 (Norma: 0,90-1,80) AntyTPO: mniej niż 5,0 (Norma: mniej niż 34) AntyTG: 13,5 (Norma: mniej niż 115) Wyniki po braniu Euthoryx: TSH: 2,44 (Norma: 0,27-4,2) FT3: 4,27 (Norma: 2,0-4,4) FT4: 1,74 (Norma: 0,90-1,80) Niewątpliwie czuję się dużo lepiej, wiele objawów mineło. Niedługo mam wizytę u specjlaisty ale już teraz się zastanawiam czy powinienem brać dalej te tabletki? Czy może powinienem miec zwiększoną dawkę lub mniejszą? Zastanawia mnie tez wysoki poziom FT3. Ostatnio też piję teraz wodę Ustroniankę z jodem, ok 1 litr dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Zrobiłem ponowne badania pod kątem tarczycy po półtora miesięcznym zażywaniu tabletek (40tab.) Euthyrox N 25. Wyniki przed braniem leków: TSH: 4,37 (Norma: 0,27-4,2) FT3: 3,9 (Norma: 2,0-4,4) FT4: 1,31 (Norma: 0,90-1,80) AntyTPO: mniej niż 5,0 (Norma: mniej niż 34) AntyTG: 13,5 (Norma: mniej niż 115) Wyniki po braniu Euthoryx: TSH: 2,44 (Norma: 0,27-4,2) FT3: 4,27 (Norma: 2,0-4,4) FT4: 1,74 (Norma: 0,90-1,80) Niewątpliwie czuję się dużo lepiej, wiele objawów minęło. Niedługo mam wizytę u specjalisty ale już teraz się zastanawiam czy powinienem brać dalej te tabletki? Czy może powinienem mieć zwiększoną dawkę lub mniejszą? Zastanawia mnie tez wysoki poziom FT3. Ostatnio też piję teraz wodę Ustroniankę z jodem, ok 1 litr dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to chyba dobrze, że czujesz się lepiej ;) niedoczynność tarczycy jest chorobą przewlekłą i leczenie trwa do końca życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz podstawową sprawą jest byś sam ustalił przy jakim wyniku TSH czujesz się DOBRZE, bo normy normami, ale dla każdej osoby prawidłowe TSH to sprawa indywidualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 25 prawie 26 lat wynik tsh 3,587 t3 2,94 norma 2,00-4,40 t4 0,98 norma 0,70-1,55 Lekarz rodzinny powiedział mi, że wyniki są ok. ale od dłuższego czasu mam problemy z wagą. Mimo diety moja waga spadła nieznacznie i dietetyk zasugerował mi udanie się do endokrynologa w celu dokładniejszego zbadania tarczycy. Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia? Czy rzeczywiście jest się czym martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tarczyca zazwyczaj jest to nieprawidłowa reakcja na stres w życiu prywatnym, która została przerzucona na dzieci i teraz powraca. Nadmierna zazdrość, obrażanie się, posiadanie dużych ambicji. Nie akceptowanie traumatycznej sytuacji, nie akceptowanie bólu, rozpad pragnień w związkach Tak dla poczytani, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego w tym i tarczyca, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Trzeba tylko zrozumieć mechanizm działania, a wszystko stanie się prostsze. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×