Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zuzanna19...

wyniki morfologii co to jest to RDW-SD??

Polecane posty

Gość Zuzanna19...

Moje wyniki : Hemoglobina 12,10 g/dl (norma: 12,30-15,30) MCV 82,9 fl (norma: 83,0-103,0) RDW-SD 36,4 (norma 37-54) Pozostałe wyniki elegancko w normie. Dane przepisane z kartki. Badania miałam robione powtórnie by zbdać czy znów nie mam anemii. Anemie stwierdzono mi w maju tego roku. Jak widać efekt niezbyt (a w wakacje moje wyniki były już w normie). Lekarz powiedział, że no nie jest idealnie ale że mam brać tylko jakiś zestaw witamin z żelazem. Nie próbował dopatrzeć się gdzie leży powód anemii :/ Ktoś mógłby moje wyniki zinterpretować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxyyyyy
RDW-SD jest odmianą wskaźnika RDW, który obrazuje rozkład objętości krwinek czerwonych. Jeżeli pozostałe parametry krwinkowe są prawidłowe, niewielki spadek RDW nie ma znaczenia diagnostycznego (to samo dotyczy odchyleń wskaźnika MCHC). W ocenie liczby granulocytów obojętnochłonnych (Neut) bardziej miarodajne jest badanie ich stężenia wyrażone w liczbach bezwzględnych, którego Pani, niestety, nie podała. W badaniu ogólnym moczu uwagę zwraca obecność kryształów szczawianów, oznaczająca zwiększone ryzyko wystąpienia kamicy nerkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekolada_______________
jasnowidz jaki czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wygląda to na anemię a rbc ile wynosi? ponadto, powinnaś udać się do lekarza a nie szukać porady na forum, bo każdy może mieć inne zdanie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna19...
RBC wynosi 4,32 (norma 3,5-5) Bylam u mojego rodzinnego, który mimo kolejnej jasno pokazanej anemii ma to w dupie i nie kazał nic mi z tym nie robić. ewentualnie brać jakiś zestaw witamin i gdybym źle się czuła przyszła robić kolejne badania. a na moje stwierdzenie iż ja coraz gorzej się czuje dlatego przyszłam po skierowanie na badania szybciej niz miałam, odpowiedział że to nic takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serenadda
żadna anemia, taki lekki spadek poniżej normy to żada anemia, zresztą ja mam wyniki z 2 laboratoriów i tu i tu normy hemoglobiny zaczynają sie od 11, więc wg tych norm nie masz w normie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serenadda
* masz w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbc jest w porządku jednak może to być początek anemii, ale bez tragedii, co do norm to w laboratoriach są różne normy, moze być o d 11, 12, 10, ale według tychże norm właśnie mierzą ilosć hemoglobiny i innych wskaźników i to, że w 2 laboratoriach jest norma od 11 nie znaczy, że hemoglobina u Zuzanny jest ok. W laboratorium z normą od 11 miałaby stosunkowo mniejszą hemoglobinę, bo nie 12,10, a przypuśćmy 10 z kawałkiem. Chyba to proste jak drut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćznawca
wy macie banie zryte norma rdw-sd 37.00-54.00 a mchc to 32.0-36.00 jak juz wbc od 4.0-10.0. rbc od 4.00-5.20 hgb od 12.0-16.0 a jak masz niski poziom rdw-sd to zbadaj glukoze norma to 68.48-106.32 czyli (3.80-5.90)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
RDS-SD 36.0 Co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×