Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 9dwa

xanax

Polecane posty

Gość 9dwa

Wczoraj lekarz przepisał mi xanax na moje problemy z bezsennością. Nie mogę w ogóle zasnąć, zazwyczaj przysypiam ok godz 5 rano, a o 6 muszę wstawać. Wczoraj zażyłam 1 tabletkę przed położeniem się do łóżka (ok północy), przysnęłam po 2. po czym co chwilę się przebudzałam i od godziny 5 już nie spałam. Mam pytanie, czy ten lek może być stosowany jako lek nasenny (w ulotce jest napisane, że to lek na stany lękowe)? I czy działa on tak, że powinnam od razu po nim zasypiać, czy może poprawa jest widoczna dopiero po jakimś czasie zażywania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9dwa
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samefa
Z przykrością stwierdzam iż Twój lekarz jak i większość obecnie panujących to wariat.Xanax to jeden z bardziej uzależniających benzodiazepin.Owszem znakomicie się nadaje jako wyposażenie szpitala psychiatrycznego albo chwilowo w leczeniu nerwic.Nawet niewielkie dawki mogą być już uzależniające.Benzodiazepiny mają działanie podobne jak narkotyki i tak samo łatwo je odstawić:).Branie xanaxu na bezsenność można porównać do leczenia zapalenia pęcherza moczowego przez usunięcie nerki.Wywal xanax do kibla i udaj się do normalnego lekarza,Mi przy solidnej nerwicy lekowej i depresji neurolog i psychiatra bali się to przepisać ze względu na szybkie uzależnianie.Nie dawaj sobie przepisywać benzodiazepin albo psychotropów albo antydepresantów na bezsenność.Równie dobrze morfine mogą Ci dać, po niej też będziesz jakoś spala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PsychoAśka
Oj ludzie ludzie... Oczywiście, że benzodiazepiny to środki psychotropowe, "narkotyki" :) Tak samo jak alkohol, kofeina, kodeina, nikotyna i inne substancje, z których psychotropowego działania ludzie nie zdają sobie sprawy - mimo, że spożywają je nagminnie. Tak się składa, że benzodiazepiny to środki psychotropowe o charakterze hamującym - czyli podobnie, jak np. alkohol. Takie leki mogą działac uspokajająco, przeciwlękowo, relaksująco. A uzależniają w stopniu niewielkim do umiarkowanego. I przeciętnie ich czas działania utrzymuje się w granicach jakichś 3-4 godzin. Nie są to żadne straszne leki i nie uzależnisz się od nich, jeśli nie będziesz zażywac ich codziennie przez długi okres czasu. Poza tym lekarz nie po to uczył się przez pół życia, żeby teraz byc niekompetentnym. Lekarz wie co robi i dobrze, że zapisał Ci ten lek, skoro sytuacja jest na tyle poważna, że wpływa poważnie na Twoje życie, które mogłaby nawet zrujnowac. No nie mówiąc o zdrowiu już... Środkami psychotropowymi oraz psychologią i uzależnień interesują się na moich studiach w szczególności i jeśli się stresujesz i chcesz dowiedziec więcej, to mogę podac akademicką literaturę, w której znajdziesz wszystko opisane przystępnym językiem, który każdy zrozumie. Żeby nie trzeba było szukac na forach internetowych, gdzie można się tylko w błąd wprowadzic. Dobrze jest też o tym z lekarzem porozmawiac jeśli się boisz :) Pozdrawiam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PsychoAśka
interesuję*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PsychoAśka
A tak jeszcze jedno: środki ściśle nasenne są już dośc ciężkimi lekami... Jak np. Relanium. Ale jeśli lekarz Ci zapisał lek o działaniu uspokajającym, przeciwlękowym - to oczywiście ułatwia on zasypianie, a krzywdy Ci nie wyrządzi, jeśli będzie rozsądnie zażywany. Nie ma strachu. Właśnie to dobrze, że taki lek dostałaś. Raczej rzadko stosuje się ciężkie, typowe nasenne leki. Najczęściej to starszym ludziom takie leki się zapisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PsychoAśka
A nawet Relanium rozsądnie stosowane przez niezbyt długi okres czasu i w odpowiedniej dawce nie powinno wywołac uzależnienia. :) To ostatecznie diazepam, ta sama rodzinka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na sen ?
9dwa xanax mi lekarz dawał na odwgę , natomiast na sen lek o podobnej nazwie Stilnox. Z przedawkowania m.in. Xanaxu zmarł M.Jacson. Ja po Xanaxie mam chęć do działania i zycia, nigdy po nim nie zasnęłabym. Leki przypisywane sa dla pacjenta indywidualnie ale widać że u ciebie rowniz nassennie nie podziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9dwa
biorę już ten xanax 4 dzień i nadal nie śpię. Cały czas śpię jakoś 3 godz. i nie dłużej. tak mnie zastanawia, czy może nie mam za słabej dawki (0,25)? Ostatnio wzięłam w desperacji 3 tabletki i udało mi się usnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9dwa
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyśka
brałam xanax przez kilka miesięcy, miał złagodzić napady i stany lękowe i pomóc w trudnościach z zasypianiem. nie pomógł na nic,a odstawiało się ciężko. na Twoim miejscu poszukałabym innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzqwerty
Sam xanax nie pomoze. To lek "incydentalny" w konkretnych napadach lęku. Choc biore go profilaktycznie (zapobiegawczo) pół tabletki małej dawki to najlepiej brać przy okazji coś co potencjalnie leczy, nie tylko "blokuje" np. Seroxat, w moim przypadku zdecydowanie najlepszy. Xanax na sen? Jeśli mowilabys temu lekarzowi o lękach miałby podstawę do przepisania go. Jeśli nie to nie rozumiem, czemu nie jakieś tabletki na sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bryant
How many would you like? disable squall tinidazole metronidazole ferocity While the budget cuts that took hold on March 1 do not appear to be hitting government payrolls directly, some economists said they were weighing on private employers and helped explained a sharp slowdown in hiring in the health care and social assistance sector.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Preston
I'd like to open an account estrace 0.01 cream Republicans have recently focused on IRS Chief CounselWilliam Wilkins. His office learned of the screening of TeaParty-related groups fairly early on, but no evidence has beenuncovered linking Wilkins, an Obama appointee, to the activity. (Editing by Kevin Drawbaugh and Phil Berlowitz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heriberto
I'm interested in xalatan drug class And in May, Biden flew down to South Carolina, where he gave the keynote address at a party dinner. He also appeared at a fish fry for Rep. Jim Clyburn, a member of House Democratic leadership, receiving rock-star treatment from an adoring crowd at kicking back beers as Biden riffed on voting rights and the plight of the middle class.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, czy xanax jest dost epny bez recepty? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
xanax jest tylko na recepte. xanax na bezsennosc to kiepski pomysl bo to benzo ktore nie ma dzialania nasennego. lepszy jest lorafen albo relanium na spanie. ewentualnie estazolam(to juz typowo nasenny ! scina z nog wiec w ciagu dnia brac nie wolno) ale sen przy typowo nasennych lekach to "czarna dziura" wiec nie polecam. a do osoby wyzej i innych madrych ktorzy panikuja ze benzo zle itd niech wejda chociaz na jeden dzien w moja skore i zasmakuja co to znaczy nerwica lekowa. jak dostana derealki, duszenia w krtani czy plucach, kolatania serca, omdlewania, zapasci, zaslabniecia czy uczucia umierania i to 5 razy w ciagu dnia to inaczej beda spiewac. antydepresanty sa dobre ale TYLKO na depresje, przy niedoborach serotoniny. przy nerwicy robia miazge z mozgu i wywoluja depresje(u mnie bynajmniej i mojej znajomej). nerwica to straszne gowno i dzieki xanaxowi i relanium ja zyje i pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×