Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Janek

Pytanie o sprawy w Niemczech

Polecane posty

Gość Janek

Jestem w Niemczech, w Magdeburgu. Aktualnie uczęszczam na Deutsche Kurs i zaczynam prace w Mc'donaldzie ( bo znam średnio jezyk niemiecki - bo jestem w trakcie nauczania ). Angielski ogarniam Dobrze, lecz ludzie nie chcą rozmawiać po Angielsku ze mną. Aktualnie mieszkam u Znajomych, ale chciałbym się wyprowadzić ( gdyż nie układa mi się z nimi najlepiej ) . Pracowałem w Polsce 2 lata ale nie widzę tutaj perspektyw i siedzę w Niemczech 10 miesięcy. Mam 25 lat, wykształcenie średnie, nie pobierałem i nie pobieram żadnych zasiłków w De, ani w Pl. Nie mam zielonego pojęcia o Niemieckim prawie. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc ?! Posiadam jeszcze trochę środków finansowych ( ok. 500 Euro - ale muszę opłacić jeszcze mieszkanie z 2 miesięcy i kurs języka, więc zostaje mi naprawdę mało ) Z Mc'donalda bd otrzymywał 8 euro x 4 godziny x 2 dni w tygodniu = 64 Euro w tygodniu x 4 ( ponieważ tyle tygodni w miesiącu ) = 256 Euro miesięcznie ( Około ) Chciałbym się wyprowadzić i planować życie samemu. Czy mogę się starać o jakiś zasiłek ? I jak się o to starać ( oraz gdzie się udać ) ? Proszę o Pomoc ! z góry dziękuje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znasz angielski ? spieprzaj do UK !!! jak najszybciej ! tutaj czeka cię dziadowanie z dnia na dzień ! w UK zarobisz i odłożysz ! nie będziesz musiał dygać za grosze Mc.Plastik ! niemcy są dobre dla rencistów , dorobić do renty i to wszystko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy zasiłek ci się należy. Ale za godzinę pracy powinieneś mieć minimum 8,5 takie prawo. Robisz kurs integracyjne? Ja płaciłam za niego 100 Euro miesięcznie i po udanym egzaminie dostałam polowe kwoty z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8,5 hhahha prawo hahah przyjedź do poznasz to prawo :D jeleni nigdy za mało w tym kraju :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie mam przyjechac? W Niemczech mieszkam juz ladnych pare lat i wiem jak jest. Minimalna stawka 8,50. Chyba ze sprzatasz na czarno u sasiadki, to co innego. Ale kazda legalna praca, a w McDonalds na pewno, minimum 8,50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no może nawet 8.5 to minimalna ale ludzie, może on nie umie liczyć i tak walnoł z DU*Y żeby było łatwiej wam pokazać co i ja :) Koleś pyta co ma zrobić a cebulaki jak zwykle pierdolą o czymś innym :D Ps. Ja nie pomogę bo się nie znam, a chciałem tylko opieprzyć tych na górze :D :) - KOCHANA POLSKO ! Jak żyć ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znasz się to się nie odzywaj. Z tego co chłopak pisze i wylicza wynika ze naprawdę myśli że dostanie 8. Albo się myli, albo ktoś go wykorzystuje. Dlatego ważne jest żeby osoby które są w temacie zwróciły na to uwagę. Tym bardziej że nikt do niego nie pisał złośliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×