Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Umowa na internet na osobę, która się wyprowadziła

Polecane posty

Gość gość

Dobry wieczór, moja sytuacja jest dosyć zawiła. Mieszkaliśmy w domu w UK z moją współlokatorką i na nią podipisaliśmy umowę na internet. Była ona wpisana na umowę domu. Po paru miesiącach wyprowadziła się, a umowa na internet nie została zerwana. Cały czas opłaty były pobierane za pomocą direct debit z konta mojego partnera. Jako że znajoma ma wrócić do Polski poprosiliśmy, żeby umówić się co dalej zrobić z tą umową. Niestety, ona tak po prostu ją zerwała (jesteśmy bardzo skłóceni) Dzisiaj dostaliśmy e-mail, że mamy odesłać router. Nie chcemy mieć zadłużonego adresu. Czy możemy tak po prostu usunąć zlecenie direct debit i nie płacić kolejnych rachunków? Czy takie działanie może wpłynąć na nasze credit score?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak kiedyś musiałem wracać na kilka miesięcy do PL po prostu skasowałem direct debit i zamknąłem konto w banku. Nie poszedłem do virgina zerwać umowy, zresztą zrobili błąd w moim nazwisku. Później po jakimś czasie sprawdziłem w necie co się dzieje z moim kontem virgin. Konto było nieaktywne a net odcięty. Olałem tą sprawe w sumie bo znajomy pytał w salonie virgina co robią w takim przypadku no i koleżka powiedział, że odetną net i tyle, zero konsekwencji. Ale to było w 2012 więc nie wiem jak jest teraz. Rutera nie odesłałem, kto wie może wysłali jakiś list ale mnie nie było już w tym domu co wtedy mieszkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Internet na koleżankę, ale pieniądze idą z konta twojego partnera? a niby jak daliście się tak wrobic? Ja mam internet na siebie, płacę ze swojego konta, i tyle. Przeprowadzam się- przenoszę umowę. Jak można płacić direct debitem za nie swoją umowę? Masakra, współczuję naiwności. Co innego dopłacać swoją część do ręki, a co innego brać nie swoje umowy na siebie... A gwoli porady- odeślijcie router, zamknijcie direct debit, i tyle. Jeśli nawet będziecie im coś zalegać (skoro jak łosie daliście się wrobic), to przyślą Wam list z poleceniem zapłaty. Co do historii credit score, umowa nie była na wasze nazwisko, więc czemu miałoby to na was wpłynąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, ale my dalej mieszkamy w tym domu. Nie chcieliśmy, żeby poniosła karę, ponieważ kiedy wyprowadzała się nie minął jeszcze minimalny okres trwania umowy, a ona nie chciała go zabrać na inne mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×