Odpowiedz na ten temat

Wyrobienie tymczasowego dowodu osobistego w UK

• lulululu 2011.09.26 [14:08]
    Hej,
    Jesteśmy w UK, moj mąż złamał sobie dowód :/ Tzn jest pęknięty na całej długości i ledwo sie trzyma na tych nitkach.
    Czy ktoś wie jak wyglada wyrobienie tymczasowego dowodu by wrocic do PL i tam zlozyc papiery o nowy?
    Ile kosztuje?Ile jest ważny? ile trwa wyrobienie? ( w sensie data np wylotu ile przed trzeba zlozyc by nie dostac za szybko i czas sie nie marnowal, tudzież za póżno)

Z góry dzieki za pomoc!
  • belle de jour 1982 2011.09.26 [18:37]
    wyrobic dowod mozesz tylko w Pl. Czas oczekiwania okolo 4 tygodnie. nie wiem czy da sie szybciej

I loved the child in him, so innocent and sweet. The mischief in his eyes, the blush upon his cheek. The tender way he spoke, that showed me that he cared. The touch of his warm hand, that gently touched my hair. The smiles that we shared, that filled my life with glee. For when I was with him I found the child in me.
  • adolf hitler :-D 2011.09.26 [18:40]
    do poki jetes w uk tasma przezroczysta naokolo i jest git sam taki mam a widzialem ludzi z prawkiem polamanym na 6czesci i poskladanym tzn potasmowanym i git

dopiero jak bedziesz w pl zaczna z tego robic problem jak zreszta z wszystkiego..
  • Coralick 2011.09.26 [18:47]
    a o co ci dowod?
    Diabeł wie wszystko, nie wie tylko gdzie kobiety ostrza swoje noże........
  • prawdazawszeciezaboli_24 2011.09.26 [18:47]
    DO AMbasady w uk sie udaj , kolezanka moja dostala decyzje na przelot do polski tylko po 2 tygodniach a w polsce zdajesz dokumenty i czekasz miesiac

koszt wyrobienia 80 funtow
    Spotkanie kogoś, kogo pokocha się z wzajemnością, jest wspaniałym uczuciem. Ale spotkanie bratniej duszy jest uczuciem chyba jeszcze wspanialszym. Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy tobie zawsze, bez względu na wszystko. Podobno nic nie trwa wiecznie, ale ja mocno wierzę w to, że czasami miłość trwa nawet wtedy, kiedy ukochana osoba odejdzie. http://www.voila.pl/243/zqngi/
  • lulululu 2011.09.26 [20:34]
    Po to dowód,. ze nie ma paszportu.
    Z tym sklejeniem tasma to podobno nie przejdzie zdecydowanie.

Chodzi o tymczasowy dokument pozwalajacy na przelot do PL i tam wyrobienie dowodu ( do 2 tygodni w takich przypadkach to juz sie dowiedzielismy).

• lulululu 2011.09.26 [20:35]
    Ten paszport tymczasowy w ambasadzie od reki- na ile jest ważny?? Ile kosztuje?
  • belle de jour 1982 2011.09.26 [21:39]
    http://www.londynkg.polemb.net/index.php?docu ment=41

takie info ze strony konsulatu
    I loved the child in him, so innocent and sweet. The mischief in his eyes, the blush upon his cheek. The tender way he spoke, that showed me that he cared. The touch of his warm hand, that gently touched my hair. The smiles that we shared, that filled my life with glee. For when I was with him I found the child in me.
  • mi mała z domu 2011.09.26 [22:16]
    akurat mam info aktualne, bo sama ostatnio wracalam na starym paszporcie, a dowod dopiero wyrabiam po zmianie nazwiska (po 3 latach)oczko.gif
    do Polski zostanie ZAWSZE wpuszczony na starym paszporcie albo polamanym dowodzie, jako obywatel panstwa polskiego, ktory wraca do siebie
    ale nie wroci na nim do UK, wiec musi podczas pobytu w PL wyrobic albo dowod, albo poszport, dowod musi odebrac osobiscie
    nie ma innej opcji, chyba ze wyrobi paszport w konsulacie w UK
  • lulululu 2011.09.27 [00:09]
    O! dzieki za info!
  • _osa_ 2011.09.27 [00:15]
    Moja maz przejchal granice na zlamanym paszporcie,sklejonym tylko tasma klejaca. Urzednicy mieli ubaw, ale prosili zeby go zmienic bo wiecej go nie przepuszcza.

http://www.voila.pl/149/dokcf/?1
  • lulululu 2011.09.27 [00:22]
    Z uk jak sie wylatuje to wlasciwie nikt dowodu nie oglada oczko.gif
    Przechodzi sie przez bramki, ogladaja bagaz itp. Potem dopiero przy wejscu na poklad karta pokladowa i pokazuje sie dowod ( nie dajac do reki).

Jak sie wlatuje to przechodzi juz przez bramki gdzie biora dowod i sprawdzaja.
    Tak samo w PL tyle, ze w obie strony w okienku panowie siedza i filtruja na wskros te dowodziki oczko.gif

Wiec mam nadzieje, ze wyleci normalnie a na lotnisku w PL powie odrazu, ze przylecial wymienic i mam nadzieje, ze bedzie ok..

Z tym paszportem tymczasowym to jakies wolne zarty wyrobienie w ambasadzie pechowiec.gif
    Pisnemy powod dlaczego- z policji o zgubieniu, akty zgonu, ze szpitala no cuda na kiju. Plus kasa i do tego 2 tygodnie minimum czekania by kilku dniowy dostac..
    Bzdura
  • W dwa tygodnie nie wyrobisz! 2011.09.27 [17:10]
    Nie wiem, czy wiesz, ale dowody osobiste są produkowane w wytwórni papierów wartościowych i teoretycznie, to oni ci mogą zrobić szybko, ale praktycznie po miesiącu możesz usłyszeć, że dowodu jeszcze nie ma.

Faktycznie, problem jest w momencie wyjazdu z Polaki, na uszkodzony nie przepuszczą.

W tzw. przypadkach losowych ambasada, czy konsulat, daje paszport tymczasowy właściwie od ręki. No chyba, że ambasada w Londynie, tam się przyzwyczaili do polskiego rytmu pracy.
  • lulululu 2011.11.06 [00:18]
    Szwagier był osobiscie sie o to dowiedziec i mowili, ze dwa tygodnie w "naglych przypadkach" wiec nawet zaswiadczenei z roboty wezmie czy cos, ze musi wracac..

No i wylot za tydzien a ja mam nerwa czy przyleci wogole.. Nie potrzebne mi to teraz a nie wiem poprostu nie wiem co zrobie jak go nie przepuszcza!! Czekam tu od 1,5 miesiaca i mamy po dwoch tygodniach razem wrocic do UK..
  • cudownie się załatwiłam eh... 2012.08.30 [04:23]
    Mam ten am problem.Przebywam w UK,nie mam obecnie wyrobionego paszportu,tylko sam dowód osobisty,którego data ważności kończy się 1 grudnia.W pażdzierniku lecę na kilka dni do Polski złożyć wniosek o paszport i z powrotem wracam do UK.Problem w tym,że muszę ten paszport odebrac i złożyć wniosek o nowy dowód.W Listopadzie nie dam rady polecieć,bo nie dostanę wolnego.Dopiero ok 10 grudnia będę mieć urlop i nie wiem czy już kupować bilety i próbować wlecieć na nieważny dowód.Jak myślicie-da radę?
  • ReyMixteperio 2017.01.17 [14:13]
    Miałem jakiś czas temu podobny probem, jakoś pół roku temu. Poradziłem sobie z tym w miarę szybko, bo kolega polecił mi, żebym się skontaktował z firmą fastidcard com. Mają oni kolekcjonerskie dowody osobiste dla różnych państw usmiech.gif
  • gość 2017.01.17 [16:04]
    Dla emigranckich osrusow tylko kolekjonerskie sie nadadza. Prawdziwego nie dostana smiech.gif brexit dziala
  • gość 2017.01.17 [16:06]
    Sami bogacze na pokoiku w tym uk skoro sie pytaja 'ile kosztuje' smiech.gif kogo stac ten o cene nie pyta hahahahaaaaa
  • gość 2017.01.18 [13:25]
    a ciebie ost.gosciu na co stac w pl poza lapidarnym wpisem na kafe na watku sprzed lat ?!
  • gokkkść 2017.01.22 [10:48]
    mam pytanie, czy jak dzieci urodziły sie w anglii i chcemy wrocic do polski, to potrzebuja paszportu, czy wystraczy dowód. ile czasu czeka sie na wyrobienie w anglii
  • gość 2017.01.22 [19:46]
    Jak mają dowod to bez problemu. Jak nie mają to tylko paszport wchodzi w gre,a w polsce wyrobic dowód, tyle że do wyrobienia trza transkrybowac akty urodzen, nadać Pesel przy zameldowaniu, troche roboty jest, no i transkrypcja kosztuje
  • kolessjonah 2017.01.23 [14:01]
    Można wyrabiać tymczasowy dowód... Oczywiście, że można.. Ale po co? usmiech.gif Można równie dobrze kupić kolekcjonerkę dopasowaną do dowodów osobistych w UK z clubcard com pl i wychodzi na to samo oczko.gif
  • gość 2017.02.22 [12:31]
    Dokładnie, lepiej po prostu wejść na stronkę typu fastidcard com i kupić sobie chwilową kolekcjonerkę. A nóż może Ci się spodoba używanie jej i nie będziesz potrzebować normalnego =D
  • gość 2017.03.01 [19:09]
    Dużo chodzisz? Biegasz? Dlaczego nie zacząć za tym zarabiać. Wejdź i sprawdź na http://www.promujruch.pl/
    Zarobiłem już 200 zł <3
  • Nexan2 2017.03.01 [22:00]
    Dzięki za przydatne porady usmiech.gif Z całą pewnością z nich skorzystam bo są naprawdę przydatne smiech.gif
    Dopiero gdy wiesz, że ktoś z łatwością może cię opuścić, doceniasz, gdy zostanie
  • gość 2017.03.07 [21:26]
    Mogę trochę z innej beczki? Ja Wy mieszkający w UK podchodzicie do osób, które tam mieszkają i nie umieją angielskiego? Ja umiem tak średnio, ale wiem że lepiej by mi chyba było, gdybym nauczyła się języka.
    Czytałam kilka wpisów http://enlinado.pl/angielski-w-pracy/praca-za -granica-bez-jezyka-czy-warto/ i oglądałam filmiki, że lepiej traktuje się osoby, które ten język znają. A jakie jest wasze zdanie?
  • coverThemirror 2017.03.30 [12:14]
    Tak jak juz Ci duzo osob pisalo, potwierdzam ich zdanie. Zamow po prostu sobie kolekcjonerski dokument z fastidcard i sie nie martw usmiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...