Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niepewny swego

Intercyza - czy warto?

Polecane posty

Gość niepewny swego

Mam pytanie głownie do osób, które coś takiego spisały. Interesuje mnie ile to (mniej więcej) kosztuje i co jest potrzebne u notariusza (jakieś akty notarialne na nieruchomości, wyciągi z kont bankowych,...?) Czy po ślubie też można spisać intercyzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doprecyzuj
są różne rodzaje intercyzy i po slubie też można zrobić jakąś intercyzę ale intercyza to nie jest to samo co rozdzielność majątkowa majątek posiadany przed ślubem , pozostaje odrębną indywidualną własnością nawet bez intercyzy i braku rozdzielczości majątkowej, jedynie trzeba mieć dowody że tem majątek miało się przed ślubem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewny swego
właśnie o coś takiego mi chodzi jak piszesz- jakie to powinny być dowody? chodzi mi o nieruchomości i pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość człowieku
masz akty własności na te nieruchomości, są na Ciebie data ślubu będzie datą od kiedy ewentualnie majątek pozyskiwać będziecie wspólnie to co nabyłeś, kupiłeś wcześniej jest Twoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intercyzę możesz zawsze podpisać natomiast rozdzielność majątku tylko przy separacji lub rozwodzie. intercyzę ustala się między sobą np. może być tak że to co Ty zarobisz jest wspólne, a to co zarobi twoja żona jest jej, to jest kwestia ustalenia. I pamiętaj o jednej rzeczy jeśli miałeś coś przed ślubem, np. dom, kredyt to jest to twoje, a jeśli nie masz intercyzy to wszystko co kupicie po ślubie jest wspólne. a osobiście myślę, że warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewny swego
z nieruchomościami to faktycznie nie ma problemu, ale jak udowodnić np. ile się miało oszczędności (gotówka, papiery wartościowe) przed ślubem? bo intercyza to faktycznie trochę inny instrument prawny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
gotówkę, papiery wartościowe - ma się na koncie, można bez problemu udowodnić stan posiadania przed ślubem. Majątek przedślubny pozostaje odrębny, nawet jeśli za te środki kupiło się coś innego (warto tylko zaznaczyć to w umowie) rozdzielność majątkową można załatwić w każdym momencie małżeństwa - też u notariusza, niekoniecznie w sądzie. Minusem jest to, że nie można się wspólnie rozliczać podatkowo, i w przypadku kredytu nie bierze się pod uwagę dochodów współmalżonka, więc czasem ogranicza to zdolność kredytową. http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/intercyza_co_to_takiego-a_504.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewny swego
fajny artykuł - dzięki za link :) teraz widzę, że nie chodzi mi o intercyzę ale raczej o udokumentowanie stanu sprzed ślubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tobie po co intercyza
chcesz się rozwodzić? to po co ci ślub?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewny swego
nie o to chodzi -zresztą nikt takich założeń nie robi (o rozwodzie) ale przezorny zawsze ubezpieczony, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teeeee niepewny
nie o to chodzi -zresztą nikt takich założeń nie robi (o rozwodzie) ale przezorny zawsze ubezpieczony, nie? --------------------------------------------------- Znaczy- robisz takie założenie. O rozwodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wartopanna moze sie zmienic
okaze sie,ze nie kocha....ale uczciwie zaplac za to co ci da. zA SEKS,TOWARZYSTWO, KUCHARZENIE ITD. tO TAKI SAM UKLAD JAK P. TAKA PRAWDA!!!! NIE BADZCIE HIPO!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewny swego
uczciwe zapłać? a jeśli to facet kucharzy, seksu nie ma a towarzystwo drugiej osoby to udręka? ;) różnie to bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość intercyza a rozdzielność
Zacznijmy od rozdzielności - aktem notarialnym można ustanowić rozdzielność majątkowa w dowolnym momencie. Intercyza - to potoczna nazwa - małżeńskiej umowy majątkowej, która odmiennie niż ustawa określa stosunki majątkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mąż chce intercyzy. Na zasadzie że jego dochody są wspólne a moje - tylko moje. Można tak? Założył działalność gosp. jeszcze przed ślubem. Nie wyszło mu. Ma potężne długi. Zanim wzięliśmy ślub - auta itp. zapisywaliśmy na mnie. Ale co teraz? On powoli spłaca skarbówkę ale i tak ma komornika.Nie chcę żeby zabrał nam to co kupiliśmy wspólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli tak: - jak kupował samochody - to chciałaś żeby były twoje - jak narobił długów, bo kupował samochody - to chcesz żeby te długi były nie twoje A ,jak myślisz - czego chcą ci których twój mąż OKRADŁ? Tak! Twój mąż okrada ludzi, a ty kombinujesz jak tym ludziom nie oddać tego co twój mąż im ukradł. Wychodzi na to że jesteście DOBRANYM małżeństwem. Dobraliście się jak w korcu maku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dzisiejszych czasach to najpiej takie rzeczy robic przed ślubem, chociaz po slubie wiem ze chyba tez można. My z mezem zroblismy to przed slubem. Wszysko co było nam potrzebne i niezbedne okreslil nam notariusz http://www.tarkowski.pl/ i to on zajął się tą cala procedura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także zastanawiam się nad intercyzą. Jakie macie wrazenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam intercyzę (rozdzielczość majątkową)... Wrażenia... Spokój ducha bo wiesz, że twój towarzysz życia nie wyleje ci zimnego kubła na głowę. Nie w dzisiejszych czasach nie wyobrażam sobie innego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także uważam, że jeśli dwie strony małżeństwa dysponują sporym majątkiem to intercyza jest bardzo dobrym pomysłem. Ja z mężem intercyzę podpisałam i zdecydowanie tego nie żałuję. Ale mając w planach cos takiego, koniecznie trzeba poszukać dobrego notariusza. My skorzystaliśmy z http://www.notariuszantkowiakirena.pl/ z Poznania. Spotkaliśmy tam notariusza ze sporą wiedzą i ogromnym doświadczeniem. Wszystko zostało załatwione bardzo sprawnie. A my mogliśmy cieszyć się przygotowaniami do ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaaaasne, ludziska z całej Polski będą walić do Poznania, tylko po to, żeby spisać 3 strony aktu, który jest tak prosty, że nie sposób go spieprzyć. Trudno o bardziej standardowy dokument. I można to zrobić w dowolnym miejscu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wstretne czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*baby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×