Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość yumi

nie płaci alimentów

Polecane posty

Gość yumi

dlaczego skasowali temat? chciasłam sie dowiedzieć gdzie mogę zgłosić że były mąż nie płaci alimentów. może ktoś był w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yumi
jest wyrok. tylko jak udowodnić, wyciągi z konta jako dowód ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niczego nie musisz udowadniać. Bierzesz prawomocny wyrok i idziesz do komornika, podajesz mu kiedy i ile zapłacił, a kiedy nie płacił i już. Podasz komornikowi gdzie mieszka, gdzie pracuje i resztę robi komornik. Żadnych wyciągów z konta nie musisz pokazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli alimenciarz płaci to po co komornik? Oczywiście, że komornik nie zajmuje się płacącymi alimenciarzami, a brak wpłat na konto niczego nie dowodzi, nie ma znaczenia, bo to nie jest jedyna możliwość na przekazywanie alimentów. Można je przesyłać np przekazem pocztowym. Alimenty są płacone, a na wyciągach tego nie widać. Jak pokazać komornikowi, że nie masz przekazów pocztowych? wywrócić puste kieszenie ma wierzch? :D Alimenciarz może tylko w jeden sposób \"podważyć tezę nie płaci\" - pokazać dowody wpłat. melni111 -- po co komornikowi akt urodzenia dziecka? Jest wyrok alimentacyjny i komornikowi nie potrzeba dodatkowo udowadniać, że dziecko istnieje, bo sąd przed wydaniem wyroku już to sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emiiiiiiiiiiiiiii
melni bardzo sie mylisz w przypadku alimentow mozesz isc do komornika nawet jezeli placi duzo kobiet tak robi ze od razu z wyrokiem idzie do komornika nie czekajac czy "tatus" zaplaci. wiem bo ja tak robilam. ojciec mojego dziecka raz placil raz nie albo sie opoznial z placeniem. przez komornika mam zawsze regularnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emiiiiiiiiiiiiiii
aa i jak skladalam papiery u komornika to zadnego aktu urodzenia nie chcial. przeciaz sad wszystkie taki dokumenty sprawdzal na rozprawie a komornik potrzebuje tylko wyroku sadu. nie wiem na jakiego ty komornika trafilas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×