Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Podział majątku: przez sąd przy rozwodzie, czy przez notariusza?

Polecane posty

Gość gość

Pomóżcie, bo nie za bardzo łapię te wszystkie opłaty. Jestem przez złożeniem pozwu rozwodowego, ale już załatwiona rozdzielność u notariusza. Jest do podzielenia mieszkanie (jesteśmy dogadani) i notariusz za to policzył 2700zł (bo taksa i opłaty sądowe). Przez sąd jest stała opłata 1000zł, ale jak jesteśmy dogadani to tylko 300zł i bez względu na wartość mieszkania. 300zł a 2700 to jest różnica. Tylko czy te 300zł to jedyna opłata? Nigdzie nie doczytałem o innych opłatach. A przeniesienie własności? Jest w cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale własność przenosisz na podstawie dokumentów z sądu (wyroku potwierdzajacego zawartą ugodę), w księgach wieczystych. Najlepiej zadzwonić właśnie do sądu hipotecznego i spytać jakich dokumentów wymagają, żeby odnotować zmianę w KW, bo lepiej dopilnować, żeby w wyroku sądowym znalazły się wszystkie potrzebne szczegóły. Podobna sytuacja: http://mediacje.wpia.uw.edu.pl/czy-po-zawarciu-w-wyniku-mediacji-ugody-ktora-zawiera-rozporzadzenia-dotyczace-nieruchomosci-wystarczy-zlozyc-w-sadzie-wniosek-o-jej-zatwierdzenie-czy-konieczne-jest-nadanie-ugodzie-formy-aktu-nota/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trochę ciężko to zrozumieć, artykuł napisany ciężkim językiem. czyli po prostu zadzwonić i dopytać.. a może ktoś wie ile to kosztuje itp. U notariusza prócz taksy notarialnej, ponoszę wszystkie koszta sądowe. W sądzie jeśli nie ma taksy, ale są te same opłaty sądowe - to wtedy nie ma dużej różnicy cenowej i warto zrobić przez notariusza. tylko jak to jest z opłatami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziwne troche te roznice w cenie...moze po prostu poszukaj innego notariusza? ja niedawno swoje sprawy zalatwialem w kancelarii na ogrodowej w warszawie, maja bardzo przystepne ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opłaty sądowe pobierane przez notariusza: założenie księgi wieczystej – 60 zł, wpis własności, użytkowania wieczystego lub ograniczonego prawa rzeczowego – 200 zł, to możesz zrobić samodzielnie bez notariusza. W sądzie nie ponosisz żadnych innych opłat - idziesz z potwierdzoną ugodą do INNEGO SĄDU (wydzialu ksiąg wieczystych) i sam to załatwiasz. Sąd rozwodowy tych opłat nie nalicza, bo nie będzie załatwiać za ciebie papierów w KW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sądzie płacisz opłatę za coś innego niż u notariusza, choć nazwa podobna. Sąd cię kasuje za zatwierdzenie ugody (czyli za czas poświęcony na twoją rozprawę), notariusz opłatę sądową nalicza za załatwienie nowego wpisu w KW, który możesz zrobić sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teresaoros
Ja bym zrobiła podział u notariusza, jeśli jesteście zgodni. Koszt uzależniony jest od wartości dzielonego majątku. Podpytaj w kancelarii notarialnej, sprawdzonej. Ja ze swojej strony podsyłam cennik jednej z lepszych kancelarii notarialnych http://www.notariusz.bielsko.pl/cennik/ - i te ceny wszędzie bywają podobne. O szczegóły musisz dopytać, także niezbędne dokumenty i tyle. Reszta zajmuje się notariusz i masz mniej biegania - on zadba, by odpis aktu trafił tam, gdzie trzeba i były naniesione wszelkie zmiany, np. w księdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, on dopilnuje - i skasuje za to ciężką kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie jestem po rozprawie o podział majątku.Muszę spłacić byłego męża połowę wartości domu tylko dlatego że kupiliśmy go po zawarciu małżeństwa do majątku wspólnego mimo że były mąż nic w nim nie robił,nic nie kupił a zarobione pieniądze wydawał na alkohol i własne potrzeby.Teraz muszę mu spłacić 90 tysięcy i jestem załamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To przepisz dom na dzieci i nie będziesz musiała mężowi nic spłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzdura.Jest wyrok więc musi go spłacić pozatym były mąż jest współwłaścicielem nieruchomości więc jakim cudem może przepisać na dzieci jego udział ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieznajomość prawa szkodzi. Nie wiedziałaś co oznacza wspólnota majątkowa? Trzeba było wnieść o ustalenie nierównych udziałów, ze względu na to,że mąż nie przyczyniał się do powstania majątku wspólnego i go trwonił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Było nie było.Jest wyrok więc trza bulić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od tego, ile możesz czekać - jeśli trudno się Państwu dogadać, to lepiej przeprowadzić to przed sądem, ale proszę pamiętać, że najpierw potrzebna Państwu rozdzielność majątkowa - dopiero wtedy można dokonać podziału majątku. Pragnę też podkreślić, że nie ma obowiązku dzielenia majątku - jest to Państwa prawo. Sąd może orzec pewien sposób podziału majątku, ale to zwykle zabiera sporo czasu - i niekoniecznie musi być zgodne z tym, co Państwo ustalą we dwoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym podzielil przed, zawsze to mniej czasu w sadzie spedzonego bezsensownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej chyba iść i się zapytać bezpośrednio u notariusza (np. http://notariusz-pedracki.pl/), bo szukanie takich info na forum może się skończyć większą dezorientacją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozwód nic miłego bo sama to przechodziłam ….a nawet nie sądziałam, że mi się to kiedyś przytrafi. My mieliśmy dużo do podziału dwa domu jedno mieszkanie auto i działkę. W tych sprawach wspólnie i bez awantur dogadaliśmy sę że najlepiej wziąć rzeczonawce majątkowego i to wszystko wycenić.Polecam Pana www.taksator.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem ze stolicy, tez niedawno potrzebny mi był notariusz w warszawie - znalazłam http://notariuszursynow.waw.pl/ - miałam dość zbliżona sprawę, sprawnie poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno lepiej wam będzie się dogadać. I na pewno taniej. Ale warto też uzgodnić takie coś wcześniej ze swoim prawnikiem. Jak ktoś szuka jakiś kancelarii prawnych, notarialnych itp to w https://www.pkt.pl/ jest ogromna baza z różnych miejscowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×