Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fate2

Zrzeczenie sie praw do dziecka- czy ojciec moze tak zrobic?

Polecane posty

Gość Fate2

Jesli np. matka oddaje dziecko do domu dziecka, to zrzeka sie do niego praw i nie placi zadnych alimentow. Czy ojciec moze zrobic tak samo? Zrzec sie dobrowolnie praw i nie ponosic zadnej odpowiedzialnosci finansowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda na Was
Tak jeżeli następuje zrzeczenie się praw rodzicielskich .Tak to działa .Dziecko albo w bidulu zostanie ,albo zaadoptują go .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla kilku stówek gotów własne dziecko sprzedać do domu dziecka! O tempora! O Mores! No proszę, jaki oszczędny i pomysłowy pojeb- dzieciorób się znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fate2
Chyba nie zrozumialyscie. Chodzi o sytuacje kiedy dziecko jest z matka i chce od ojca dziecka alimenty. Czy facet moze zrzec sie praw do dziecka, aby nie musiec ich placic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie takkkk
może zrzec się praw ale obowiązek alimentacyjny nadal jest, czyli dalej płaci alimenty, z tego obowiązku nie jest zwolniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę
To nie takie proste, ludzie się rozchodzą i nie wżne czyja była wina. Matka może być najgorszą szmatą, ale śądy zwyczajowo przyznbają jej opiekę nad dzieckiem. Ojciec musi łożyć na bierzące potrzeby dziecka. Nie jest ważne, że nie wychowuje. Nie jest ważne że nie ma praw rodzicielskich.. Musi płacić do puki dzieckonie założy własnej rodziny lub nie ukończy 25 roku życia.. Jest tylko jedna możliwość, kiedy nowy ojciec przysposobi dziecko w całości. To jednak bajka bo byłe dla paru stów tego nie zrobią.. Ale to ich problem, który czkawką im będzie sie odbijał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Za dobrze by bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Za dobrze by bylo
Mnie zastanawia dlaczego nie chce placic na wlasne dziecko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę
Jeśli dziecko trafi do bidula to oboje rodzice mają obowiązek łożyć na jego utrzymanie. Jeśli zostanie adoptowane to zależy od wyroku sądu. Nowi rodzice mogą się odciąć od byłych i nic nie chcieć od nich. Są jednak ludzie, którzy traktują wychownie nie swoich dzieci jako zarobek, oni będą chcieli alimentów na utrzymanie dziecka. W sądzie płakac będą, że im mało i ich nie stać ale strasznie kochają te nie swoje dzieci. Co zrobić, tacy ludzie, dla paru groszy potrafią z siebie zrobić szmatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę
"Za dobrze by bylo " - autor tego postu nie napisał wcale, że nie chce płacić. Da ł jasno do zrozumienia, że coś jest nie tak z wychowaniem dziecka, którym matka się zajmuje. Dziecku grozi oddzanie pod opiekę do ośrodka wychowawczego. Ojciec jak sądzę nie ma możliwości wychowywać dziecka bo z nim nie mieszka. Są po rozwodzie i opiekę sprawuje matka, na niej ciąży cały obowiązek wychowczy bo to ona 24 godziny na dobę jest z nimi. Nie na ojcu. Zwalanie odpowiedzialności na kogoś kogo nie ma to jest kurestwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co ty bredzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co ty bredzisz.
Gdzie dal jasno do zrozumienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autor jasno dał do zrozumienia
nie chce placic na dziecko .I o to mu tylko chodzi . Tak zrzeknij się praw do dziecka .Może znajdzie inną Rodzinę ,która pokoch nieiechciane i nie będzie pytała o kase .:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę
Nie rozumiem. Prawo jasno określa kto powinien łożyć na utrazymanie dziecka. Jeśli trafi do bidula to oboje rodzice muszą płacić. Nie ważne czy matka, czy też ojciec byli winni. Dziecko jest dzieckiem, jeśli sąd orzeknie taki wyrok, to oboje rodzice muszą łożyć na utrzymanie dziecka. Zrzeczenie się praw zwalnia jedynie od odpowiedzialności za czyny popełnione przez małoletnie dziecko. Za błędy wychowawcze matki itp. Nie zwalnia od obowiązku alimentacyjnego. Zwalnia jedynie w przypadku gdy ojczym chciałby przysposobić dzieci w całości z całym dobrodziejstwem inwentarza.To znaczy chciałby dać swoje nazwisko, itd. Obowiązek alimentacyjny przechodzi wtedy na ojczyma. Nie znam jednak rozwodki, która by pozbyła się alimentów, nie ważne jak małe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ja czegos nie kumam
...... autor tego postu nie napisał wcale, że nie chce płacić. Da ł jasno do zrozumienia, że coś jest nie tak z wychowaniem dziecka, którym matka się zajmuje. Dziecku grozi oddzanie pod opiekę do ośrodka wychowawczego. (...) gdzie tak napisala? mi sie wydaje raczej ze jest to kolejna next ktorej dziecko przeszkadza i chce aby jej maz nie placil na swoje dziecko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle ze to znowu
Pani pod nickiem F próbuje dowiedzieć się jak uniknąć odpowiedzialności .Ponieważ ostatnio została za to zjechana :)to pewnie pisze pod innym nickiem . Radzę jej ,niech partner zrzecze się praw rodzicielskich . Dla dziecka tak będzie lepiej . Wy nie nadajacie się nawet na zastępczą Rodzine . Współczuje tylko temu dziecku ,które Wam sie urodzi :( Tacy Rodzice to błąd natury .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr to ty
żałujesz na dziecko 3 stowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To Fraydis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziękuje za przypomnienie
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę
To jest właśnie kobiece podejście do życia, dobra dziecka i jego wychowania. Trzy stówy są ważniejsze od tego jak dziecko będzie się prowadzić, co robić, jak się zachowywać. Bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też jeszcze myślę....
i tak mi się wydaje, że dla dobra dziecka może takie wyjście byłoby lepsze... Jeżeli pod tym nickiem kryje się Fraydis i jej mąż a może nie mąż, lub ktoś podobny im... chyba lepiej byłoby zerwać wszystkie więzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojojojo
alimenty to nie prawo a obowiązek. zrzeczenie się praw to nie zrzeczenie się obowiązków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko to nie zabawka
fiucie, jak miałeś jaja, żeby je zrobić, to ręce zakasaj i do roboty. Możesz zrzec się praw oczywiście masz do tego prawo, na szczęście obowiązek alimentacyjny nie ustaje, aż dziecko, nie skończy szkoły, czyli mam nadzieje, że Twoje dziecko pójdzie na studia, więc długo, długo będziesz musiał na nie płacić. A kto niby miałby je utrzymywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstyd wstyd
Ojciec moze zostac pozbawiony praw do dziecka, ale oznacza to ze nie bedzie mogl decydowac o jego losie, a alimenty i tak będzie musiał płacić na dom dziecka wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak. Oczywiscie ze facet moze
zrzec sie praw do dziecka - to znaczy nie odwiedzac go, nie widywac. Natomiast nie moze sie zrzec obowiazkow - czyli placic musi. Zreszta tylko naprawde zly i podly czlowiek zrobilby tak jak Ty pytasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samaEwusia-lat44
DO MYŚLE-ty nie wmawiaj nam co sądy myślą zwyczajowo,ja zwyczajowo myślę,że powinieneś słownik ortograficzny kupićpóki jeszcze czas.i nie sprowadzaj kobiet do roli szmat,bo szmata to wycieraczka,więc nijak sie to ma do kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myśle ty naprawde nie mysll
Myslenie cie boli .Zbyt duży wysiłek dla ciebie :) Napisz intuicyjnie wyczuwam .miałem sen ?Tylko nie myśl.to cie kiedyś wykonczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebeck
Jak zrzeke się praw rodzicielskich to sąd przestanie mnie obarczać kosztami sądowymi za pijaństwo ex z którą mam dziecko i będę mógł przestać co miesiąc jeździć po sądach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie! Bedziesz musial dziecko wziac do siebie, wychowywac i wtedy nie bedziesz musial placic zadnych alimentow - po prostu bedziesz utrzymywal dziecko normalnie a o alimenty wystapisz do jego matki - proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×