Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czy może...

Ksiądz

Polecane posty

Nie mogę w to uwierzyć. Moi przyjaciele mają niepełnosprawne dziecko i co za tym idzie przeżywają wielką tragedię. A tu zjawia się ksiądz po kolędzie (rzecz dzieje się w dużym mieście). Rozmowa była o inności tego dziecka i a propos tej \"inności\" księżulo zaczyna opowiadać o swojej inności bo kupił właśnie rzadki rodzaj samochodu amerykańskiego na który wszscy zwracają uwagę. Facet podobno przez kwadrans nawijał o swojej pasji motoryzacyjnej, a ci biedni rodzice czekajacy na slwa pociechy słuchali jego wynurzeń bezwstydnych. I jeszcze okazało się że nie poświęcił im mieszkania bo nie miał czym a oni nie mieli wody święconej i kropidła, za to odnotował wizytę i wziął kopertę. Kurcze nie mogę w to uwierzyć, że można być tak bezdusznym. To moi bliscy przyjaciele, znam ich sytuację, dlatego się wściekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no przykre... ale tak na marginesie jak sie spodziewamy koledy to w domu zawsze musi byc wczesniej przygotowany lichtarzyk ze swieczkami i w pojemniczku woda swięcona która ksiądz kropi mieszkanie.Moze ci znajomi nie wiedzieli ze kolęda będzie? przeciez w kościele mówia kiedy i gdzie zaczynają koledę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciocia Jola
i dlatego z tych i innych powodow ja nie przyjmuje ksiedza po koledzie,mimo,ze jestem wierzaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filomenka, ich życie wygląda tak, że mąż ciężko pracuje całymi dniami a żona na krok nie odchodzi od chorego dziecka. Ja też miałam ksiądza po kolędzie i nie miałam wody, ale mój książulo był przygotowany i miał ze sobą wodę i kropidło. Moim zdaniem ksiądz powinien byc przygotowany bo chodzi po domach gdzie są też ludzie starsi, chorzy, albo młodzi i zabiegani, nie każdy ma możliwość zorganizować wodę swięconą i kropidło. Dla mnie jest to dowód na to, że kościół ma w nosie wiernych (sama jestem wierząca), ich potrzeby i sytuację a wizyta sprowadza się do brania koperty i notowania w kartotece informacji o rodzinie. Księdzu nie przyszło do głowy, żeby może zrezygnować z koperty jeśli nawet nie poświęcił mieszkania. Zatem moi przyjaciele powiedzieli, że księdza nie przyjmą natępnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjąłem
glocka i celnie umiejscowiłem w twarzy księdza dwie kule potem odjechałem jego amerykańskim rzadkim samochodem... przedtem kopertę zwróciłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem jeszcze, że każdego może spotkać taki los jak tych rodziców. Dzisiaj w modzie jest piękno, bogactwo i powodzenie, a rodzice tego dziecka nie przypuszczali nigdy że ich dziecko to spotka. Ja jestem chrzestną tego dzieciaka, dlatego mnie to boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woda święcona??? O czym wy mówicie??? Osobiście byłam świadkiem, jak ksiądż przed pogrzebem nabierał wodę z kałuży do kropidła. Pewnie tak samo jest podczas kolędowania. Kropidło jest małe, a mieszkań dużo. Czy ktoś z was widział żeby ksiądz lub towzrzyszący mu ministranci mieli wodę w butelce na \"zapas\" ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak se
Yyyy.. może to był "przebieraniec"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam wodę święconą w kranie, widziałem jak \"Zorro\" nabierał do kropidła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie.............
Nie musi miec wody bo....moze kazda poswiecic !!!!jak nie macie o tym pojecia to sie nie wypowiadajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szlogko
pEWNEGO DNIA DO DRZWI MOJEGO LOKALU MIEszkalnego przy ulicy Fabrycznej 7 (nr lokalu z oczywistych względów nie podam) zapukał ministrant z pytaniem czy przyjmę ksiedza. Odpowiedziałem ze oczywiście jak najbardziej, przyjmę. Niecałe 45 minut później ksiądz Marian poświęcił moje nowe DVD... a wy tak nalatujecie na ksiezy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że może poświęcić każdą wodę. Ale tej z kałuży jakoś nie poświęcił, tylko \"poświęcił\" nią grób. Mówię co widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko nalewka
Tylko ksiądz tak potrafi,na kazaniach klepią o miłości do bliżniego o tym,że trzeba się dzielić a sami co łapy wyciągają i się nie przejmują że ludzie nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak se
Kuźwa, to po jakiego gwinta dajecie im pieniądze?! Ja tam w życiu żadnej kopert z zawartością na kolędzie nie wręczyłam i nie mam też o co mieć do księży żalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×