Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość makataaa

Czym sie rózni oliwa od oleju roslinnego??

Polecane posty

Gość oj chyba nie
jest w sklepach olej roslinny..z rzepaku, olej (nie oliwa) słonecznikowy, sojowy itp. Jest takze oliwa z oliwek, tak jak piszesz, ale nie tylko...bo jest tez np. oliwa z pestek winogron i inne . wiec to chyba nie tak jak piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wrażenie ( zresztą gdzieś czytałam w jakimś peridyku kulinarnym-), że jest tak jak pisze ULOTNA CHWILA. Oliwa jest tylko z oliwek , a wszelkie inne (arachidowy,nasza poczciwa rzepaczanka, sezamowy, kokosowy, słonecznikowy, z winogron) to oleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj chyba nie
a co jest zdrowsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do farmerka63
jak to? nic nie napisałas co zdrosze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majja
Każdy może być zdrowy, kwestia jakości. Różnia sie tym, ze np. nie każdy nadaje się do smażenia, np. na słonecznikowym smazyć się nie powinno, na oleju z pestek winogron smazyc nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toż piszę, że olej nie tylko rzepakowy :) Dla mnie the best jest oliwa z oliwek, najlepiej tłoczona na zimno - tzw. EXTRA VERGINE . Pozostałych uszeregować niestety nie potrafię... :( Trza by pogmerać w goooglach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przychylam sie do odpowiedzi, ze oliwa jest tylko z oliwek ;) Co do tego, ktora jest zdrowsza, to zdecydowana przewaga oliwy nad olejem, poniewaz zawiera \"dobry\" cholesterol, ktory ma korzystny wplyw na nasz organizm :) Nawet kardiolodzy mowia, ze oliwka mozna obficie np. skrapiac surowki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwa olej
A czym podparta informacja, że tylko oliwa ma dobry cholesterol a olej nie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze sprawiedliwa
zawsze sprawiedliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podparta
badaniami oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to znaczy
że oliwa to też olej coś jak masło maślane :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwa jest potocznym, choć z lekka już staropolskim określeniem dowolnego oleju. W przepisach często spotykamy okrślenie \"szklanka oliwy\" i nie zawsze chodzi o tę z oliwek! Dlatego ta z oliwek zawsze ma drugi człon nazwy >>> \"z oliwek\". Czy ktoś widział oliwę z oliwek podpisaną na etykiecie \"oliwa\", tylko oliwa? Nie, zawsze jest to oliwa z oliwek. Poza tym uważam że chodzi też tutaj o etiologię nazwy>>>> oliwa bo z oliwek, czyli nazwa oliwa wg mnie pochodzi od produktu z którego jest wytwarzana. A może ktoś ma lepsze uzasadnienie? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×