Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość początkująca

jak kisicie ogóreczki na szybkie zużycie

Polecane posty

Gość początkująca

proszę o bardzo szczegółową odpowiedż ,dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fema - le
Małosolne: 1 kg małych ogórków gruntowych, umyj i ułóż w słoju ok. 2 litrowym lub garnku, wsyp dużą łyżkę soli ,wrzuć 2 duże ząbki czosnku - pożesz pokropić w plasterki i kilka gałązek koperku - zalej letnią wodą- - 3 dni i można jeśc rada: sól najlepiej rozpuścić w wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, robie tak samo, dodaje tylko lodyzke chrzanu, lisc debowy i lisc czarnej porzeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , ja robie tak : 1,5 kg ogorków myję dokładnie, obcinam z obu stron końce - te \"dupki\" ( aby się szybciej kisiły ) i wrzucam do miski z lodowatą wodą na jakąś godzinę . w tym czasie gotuję wodę z 2 łyzkami soli + szczyptą cukru i obieram pół głowki czosnku. ząbki kroję na pół - każdy. ogórki układam w słoju na przemian przesypując gotową , suszoną mieszanką do kwaszenia , rzucając na każdą 2 połowki ząbka czosnku. gotowe zalewam zagotowaną wodą z solą i cukrem. słój zakręcam i czekamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smakoszka
na wiadro wody należy dodać szklankę kwasu siarkowego stężonego - wtedy bardzo szybko się kiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm a ja
na 5 litrowy słój cały czosnek, nie siekane ząbki, solanka z 5 łyżek soli z gorącą wodą - do zalania ułożonych ogóreczków. Na kolejne warstwy ogóreczkow - specjalny koperek za 3 dni pycha Smakoszka, zrób sobie ogóreczki z kwasem i życzymy smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na dwa duże słoiki kilo ogórków :). Myjesz, upychasz w słoje i wsypujesz po półtorej (na opakowaniu pisze jedna) łyzki gotowej przyprawy do ogórków kiszonych (np. firmy prymat, ale jest kilku producentow, sklad taki sam). Do litra ugotowanej goracej wody wsypujesz łyzkę soli , mieszasz, zalewasz, zakręcasz słoiki. Ja jem już na drugi dzień, bo uwielbiam takie jednodniowe. Kiedys bawiłam się w obieranie czosnku, chrzanu , kopru, itp, tymczasem te z gotowa przyprwa smakują równie dobrze, a o ile mniej zachodu. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może tak
tu ma być nr przepisu 3353

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×