Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak zrobić mniej kaloryczne wypieki?

Polecane posty

Gość gość

Jak zrobić mniej kaloryczne wypieki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1612
Zmniejsz ilość mąki dodawanej do ciasta, wsyp trochę mniej cukru. Masło zamień na lżejszy tłuszcz. Robiąc sernik, tłusty twaróg zastąp chudym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamiast wysokocukrowych dżemów użyj świeżych owoców lub marmolady. Lukier zastąp roztopioną czekoladą bezcukrową. Unikaj kalorycznej bitej śmietany, orzechów, pralinek. Pełne kalorii sa też masy śmietanowe, orzechowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od cukru i miodu mniej kaloryczny jest syrop klonowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko nie wszędzie zastąpisz cukier np syropem klonowym- rz, że smak inny, dwa, że czasem trzeba "suchego" cukru, bo zastąpienie go czymś mokrym spowoduje zakalca. Ja mam inną radę: Mniejsze kawałki jeść;) A tak poważnie, to czasem da się zrobić lżejsze wersje, jak np sernik z chudego sera- ale ja nie lubię trocin, a delikatność sernikowi nadaje właśnie tłusty ser. A jak nie, to i tak musisz dodać śmietanę, masło, itd. Odchudzić można np drożdżówkę- lżejsza nawet lepsza niż taka pełna masła, biszkopt- masa owocowa zamiast bitej śmietany czy mas maślanych, albo grysikowo-orzechowa bez tłuszczu; półkruche zamiast kruchego; ale w większości szkoda kombinować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
krewetki na gniazdkach bazylii 1. Do miski wlać oliwę i wymieszać z masłem. 2. Dodać musztardę, bazylię i czosnek, wcisnąć sok z cytryny, doprawić solą i pieprzem. 3. Dodać krewetki i wymieszać. 4. Przykryć i wstawić na godzinę do lodówki. 5. Rozgrzać grill do wysokiej temperatury. 6. Wyjąć krewetki z marynaty i ponabijać na patyczki. 7. Ruszt grilla lekko posmarować oliwą i ułożyć na nim szaszłyki z krewetkami. 8. Piec po 2 minuty na każdej stronie Krewetki są niskokaloryczne. Pyszne zdrowe danie. Polecam ciekawe przepisy z Frisco https://www.frisco.pl/dziennikkulinarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie myślałam o owocach morza :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lubię przepisy ze strony qchenne inspiracje, które są w wersji fit. Warto tam zerkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×