Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomocy!.

Naturalne sposoby na komary- przy 2 miesiecznym dziecku.

Polecane posty

Gość pomocy!.

Wszelkie brisy i brosy odpadają ze względu na chemie . Czy ma ktoś jakiś pomysł sprawdzony? W tym roku jest ich mega wysyp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W oknie możesz mieć też cytronellę taki kwiatek, komary nie lubią tego zapachu. Do wózka i do okna siatki lub moskitiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocy!.
Pomimo moskitiery w oknie i na łóżeczku , dokupiliśmy moskitiery na łózka. Jednak rozmiary oczek są za rzadkie na moskitierach łóżkowych.( chinczycy maja komary mutanty?) W nocy udaje sie nam upolowac około 10 - 20 komarów. Nie ma nic piękniejszego niż 4 rano i komar koło ucha.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej, jestem mamą 4 dzieci
Wanilia spożywcza (olejek, taki do ciast) wtarta w odsłoniętą skórę albo moskitiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej, jestem mamą 4 dzieci
Dobre są też moskitiery na okna. Są firmy które robią je na wymiar do okien plastikowych lub drewnianych. Po sezonie zdejmuj się je samodzielnie, myje, suszy i odkłada na kolejny sezon. Zatrzymują wszystkie większe owady (w tym komary) za wyjątkiem tych naprawdę mini zielonych muszek, które lecą do tv albo monitorów i przechodzą przez oczka moskitiery, ale nie gryzą ludzi. Ogólnie rzecz godna polecenia i zainstalowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olejek miętowy
taki do aromaterapii, ale ma dwie wady: trochę może palić, a już absolutnie unikać kontaktu z ustami, oczami i okolicą, poza tym co jakiś czas trzeba smarować, bo wietrzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta wawa
nie lubia tez cebuli wiec mozesz tez posmaroweac malego cebula, takze na ugryzienia smarowanie pomaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po kilku nieprzespanych nocach
kupiłam dzisiaj wtyczkę rajd Wiem chemia .. ale synek cały pogryziony (nogi,ręce) ma aż czerwone plamy chyba reakcja alergiczna :/ Starałam się wybijać komary przed snem ale one i tak się pojawiają. Budzą mnie w nocy,później zasnąć nie mogę ..gryzą brzęczą. Już nie wyrabiałam a dzisiaj nerw mnie chwycił i koniec. Mieszkam w domku i calą noc lubię mieć otwarte w sypialni i u syna drzwi balkonowe na taras. Jak je zamykam to robi się duchota,nie lubię tak spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moskitiery na okna ,nie ma lepszego sposobu,zero komarow u mnie i jak nie jest goraco to wszystkie okna mamy pootwierane a tu gdzie mieszkam to jak sie wyjdzie komary sie do oczu wdzieraja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaniny81
Też polecam moskitiery. Mam we wszystkich oknach i do balkonu taką otwieraną też. Bez tego to nie tylko komary miała bym a co gorsza muchy i polne pająki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam moskitiery lub gąbkę namoczoną w occie pozostawiamy za oknem. Ocet odstraszy komary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam moskitiery lub gąbkę namoczoną w occie pozostawiamy za oknem. Ocet odstrasza komary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podoba mi się jak działa mój pistolecik Zap It kupiony przez stronę www.zap-it.pl. To już jest urządzenie do działania po fakcie, czyli po ukąszeniu. Wysyła sygnał elektryczny i rozbija toksyny, przez co swędzenie znika w tri miga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup pończochy , przybij rozciągnięte na oknie lub zbuduj z 4 listewek ramę dopasowaną do okna i do niej przybij pończochę. Koniec problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ukąszenia komarów smaruj przeciętą na pół cebulą - praktycznie znika swędzenie a bąbel się zmniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na komary świetny jest też spożywczy olejek WANILIOWY do ciast - problem z nim taki , że ma intensywny zapach , ale komar nie podleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam wtyczkę do kontaktu z chicco specjalnie dla dzieci ale nie daje nic. Komary jak byly tak są i nic im nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co prawda ja nie miałam tego urządzenia do kontaktu, ale stosuje od dawna spray i roll on z Chicco przeciwko komarom i u nas sprawdza się świetnie, do tego czasami jak zapomnę synka posmarować albo psiknąć i już go coś dziabnie to jest taki łagodzący sztyft po ukąszeniu i dzięki nim synek się nie drapie. Ja jestem bardzo zadowolona, jest dozwolony dla dzieci od 3 miesiąca życia i testując inne specyfiki tylko ten spełnił moje oczekiwania. Więc polecam bardzo :) zwłaszcza jak sezon komarowy w pełni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×