Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ola M.

Prosze o przepis na dobre kotlety mielone

Polecane posty

Gość Ola M.

i już nie chodzi mi o proporcje ,lecz o składniki HELP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poważna kucharka
najwazniejszy skąłdnik- to mięso mielone. Moim zdaniem najlepsze jest wlasnoręcznie zmielone (np kawałek karkówki). Jesli takowego mieć nie możesz- to trzeba kupić gotowe, tylko zwrócić uwage, by ni ebyło zbyt tłuste. Do tego bułka tarta, cebulka, jajko, sól, pieprz. Bułka tarta regulujesz "lepkość" kotletów. cebulke drobno pokroj, wszystko wymieszaj, wygnieć rękoma. Formułuj kotlety, obtocz w bułce i usmaż. jesli chcesz wersję bogatszą- możesz dodac pieczarki do środka (wczesniej podsmazone z cebulka). Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helcia
Moje kotlety podobno sa najlepsze ,tak sadzi cala rodzina.Tak na pol kilo mieska najlepiej z lopatki samemu przekrecic w maszynce wtedy wiesz co jesz, mozna dodac tez kawaleczek wolowinki ale nie za duzo do tego 2 jajka , bulka namoczona wczesniej w mleku i odcisnieta, mala cebulka pokrojona w kostke i lekko podsmazona mozna tez do cebulki dodac 2 pieczarki pokrojone w kosteczke i razem podsmazyc ,sol ,pieprz i jak bedzie za rzadkie to z lyzke bulki tartej wyrobic dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola M.
Bardzo wam kobity dziękuję .Niestety nie mam maszy nki i musze kupować gotowe mięsko mielone i zaiste nie wiem co tak naprawdę zjadam.A kotlety robię podobnie jak Wy.Myślałam ,ze moze jeszcze coś dodajecie .Tak ,czy siak wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem, mozesz dodac duzo przypraw ziolowych oraz przecisniety przez praske albo b. drobno posiekany czosnek. Idealnie nadaje sie majeranek i czaber jesli masz taki bardziej tluste miesko, jak jak chudsze (np. indyk, cielecina) to bazylie, oregano, tymianek. Zreszta z ziolami to mozna szalec po swojemu :) Ja z reguly robie kotlety mielone z wolowiny + przysmazona na oliwie cebulka + przyprawy. Jeszcze jedna rada - unikaj wegety i wszelkich \"orzypraw\" z glutamianem sodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja proponuję do kotletów dodać pęczek szczypiorku i natki pietruszki, jedno jajo gdzies na pół (może nieco mniej) kilo mięsa(mieszanka woła z wieprzem) i odrobine bułki tartej(garść), paprykę czerwoną słodką i ostrą, sól (ewentualnie odrobine wegety), pieprz i majeranek. wymieszać i smażyć bez jakiegos obtaczania w czymkolwiek na niewielikiej ilości oleju a jak ma sie patelnię z teflonem to bez dodawania tłuszczu. sa pychaaaa!!! na prawde polecam wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bratek
Jak nie masz maszynki to nie problem,kupuj w takich sklepach gdzie maja maszynki ,wybieresz sobie kawalek mieska i zmiela .Mnie osobiscie mielone kotlety nie smakuja z gotowego miesa mielonego a jeszcze jak sie dowiedzialam co tam jest mielone ,to obrzydzenie .Tak samo parowki te tanie podobno mielone sa wymiona krow.fuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie kucharz
Do autorki – a próbowałaś zrobić kotleciki z białej kiełbasy? ;)......... rozpruć ja, uformować itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tratwa
baba w miesnym powiedziala mi juz z rok temu, ze przepisy nie pozwalaja im mielic miesa na miejscu... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola M.
No proszę i już wiem jak robić kotlety !Zaintrygowała mnie ta biała kiełbasa.....:) w sobote chyba takie zrobię :) .Wszystkim raz jeszcze wielkie dzięki! MIłego ,pięknego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobre kotlety mielone sa z dodatkiem utartej (lub zmielonej) cebuli i czosnku w ilosci -zalezy co kto lubi, oczywiscie jajko i namoczona buleczka. To podstawa. Usmaz pokrojone w kostke pieczrki, cebule i papryke, wystudź i wymieszaj z podstawa. Tak przygotowane mieso wyrobic , uformowac np male kuleczki, obtoczyc w bulce tartej i smazyc. A jak lubisz sie pobawic - kup udka, natnij je i wyciagnij kosc. W mieso naloz farsz wg przepisu j/w , poprzyczepiaj wykalaczkami, uloz ciasno w brytwannie i piecz. PYCHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobnie
podobnie robię jak fasolka i są pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do fasolki
a jak wyciagnac kosc- nie potrafie,czy to trudno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez Jola
A powiedzcie, dlazcego sie dodajedo kotletow bułke namoczoną, albo tarta? Co daje namoczona bułka a co tarta? bo niektorzy daja do kotletow namoczonna, a inni tartą, a jeszcze i nni i jedną i drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta buleczka tarta trzyma wszystko w kupie, a poza tym obietosc sie zwieksza bez wplywu na cene potrawy :) A ja robie mielone z ............ metki cebulowej! Dodaje tylko jajeczka, wspomniana juz bulke tarta, bez przypraw. Jest pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Ale mi slinka pociekła. Kocham kotlety mielone i moge je jeśc 3 razy dziennie, 7 dni w tygodniu...Kartofelki zresztą też. Ja robie tak: Mięsko mielone ( faktycznie najlepiej zmielic samemu - wiadomo co tam pakujemy ) Namoczona wczesniej czerstwa buła ;) Jajko Przyprawy ( w zaleznośći od nastroju ) Czasami pieczarki Koperek, natka z pietruchy ;) Moja teściowa czasami wkłada do środka kawałek marchewki i ogóra kiszonego. Mniam. Rany ale mi się jeść chce. Siedze jeszcze w pracy do 9 rano i chyba padnę z głodu. Takiego mi smaka zrobiłyście :( Ja chce kotleta. Buuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej a cebulka gdzie?? O ja wredna... Cebulka podsmażona, czasami czosnek jak wiem że się nie będę całowac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia12
dam wam dwa nowe przepisy : jesli lubicie pulpeciki to proponuję zrobić podstawę mięsną tak jak podajecie i uformować maleńkie kuleczki takie na pół gryzka to bardzo ważne bo lepiej smakują, obtoczyć w mące i smażyć na oleju przełożyć do rondla,podlać gorącą wodą tak aby całość była zkryta posypać trochę wegetką i dusić ok15min, następnie najlepiej mięsko wyjąć ,zrobić na tym wywarze sos ze śmietany i mąki, sos musi być wyrażnie śmietanowy ale trzeba uważać bo za dużo tego nabiału psuje smak i posypać dużą ilością świeżego siekanego kooperku, pulpety z powrotem do sosu ,pomieszać wszystko i odstawić zeby się trochę smaki przegryzły. podrabiane de voaille - jak zwykle podstawa mięsna, do środka co kto ma i lubi, koniecznie żółty ser, ja daję plaster szynki niezbyt drogiej często plaster kiszonego ogóra, można przesmażone pieczarki czy kawałeczek papryczki, najwygodniej jest jak robię małą kulkę z ktorej formuję płaski placuszek jak do hamburgerów, na to kładę te wszystkie bajery i drugą taką kulką-placuszkiem zakrywam nadzienie lepię mięso na brzegach obtaczam w bułce tartej i na tłuszczyk z obu stron po parę minut można wstawić pózniej na chwilę do piekarnika żeby doszło. tanio i pysznie. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×