Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaja123

SAŁATKA ŚLEDZIOWA

Polecane posty

Gość kaja123

Naprawdę dobra sałatka sledziowa . Bardzo proszę o przepis. Chcę zrobić na święa dla odmiany bo nigdy nie robiłam ale niestety nie wiem jak. I z jakich śledzi lepsza, marynowanych czy solonych? Proszę pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja robie sałatkę tzw Shreki to ze śledzi solonych zielonych Kupuje zielone sledzie solone i najpietw płukam je aby nie były za słone potem ktoje je na plasterki tak do 3 cm i do wiaderka lub jakiegoś zamykanego pojemnika daję warstwami cebule ( od niej zaczynam) sledzie ocet ( parę kropek) znowu cebula i tak do samej góry potem wszystko zalewam oliwa z oliwek lub zwykłym olejem lub troche tego i tego tak aby były wszystkie zalane i zamykam pudełko i wstawiam do lodówki z 3 dni musza stac aby sie przegryzły i mozna jeść smacznego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja123
Dzięki za przepis. Napewno wypróbuję. A może ma ktoś taki pzrepis z majonezem i jakimiś warzywami. Zastanawiam się nad taką koncepcją: śledź solony lub marynowany ziemniaki ogórek konserwowy papryka konserwowa groszek majonez musztarda dużo pieprzu Co wy na to? Wymyśliłam sobie takie składniki. Może mi dobra wyjdzie? Ale nie wiem nadal z jakich to się robi śledzi, bo marynowane w połączeniu z ogórkiem i papryką mogą być za kwaśne.Doradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollka
Pyszne sa sledzie z czosnkiem i majonezem :) Wyciskasz czosnek, dodajesz sól, pieprz i majonez, a potem to mieszasz z kawalkami pokrojonego sledzika. wstawiasz na conajmniej 12 godzin do lodówki i tyle. Jest to po prost boskie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollka
Ale jakie pyszne ;) Kalorie mozna na wiele przyjemnych sposobów po takiej kolacji zrzucic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ollki
a jakie maja byc sledzie? solone czy marynowane lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollka
Wydaje mi sie ze lepsze solone, przynajmniej ja robie z takich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śledzik...bardzo lubię...
A oto przepis na "śledzia pod pierzynką": śledź solony (matyjas) ogórki konserwowe jaka ugotowane na twardo cebula groszek konserwowy majonez śledzia,ogórki,jajka, cebulę, kroisz w kostkę (cebulę potem morzysz), i dalej, najlepiej w miskę szklaną, pzesypujesz składniki warstwami, doprawiając do smaku solą i pieprzem: śledzie, cebula,ogórki,jajka, nmajonez,grosze...i aż do górnej warstwy, którą konczysz majonezem i dekorujesz groszkiem prosta i pyszna. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepisy na sledzie
Podaje ich kilka.Sprobujcie, bo sa bardzo dobre. Sledz w jarzynach. ! kg swiezych sledzi,sol,olej , maka,2 marchewki,1 pietruszka,1 malutki seler,3 cebule,1 puszka koncentratu pomidorowego,liscie laurowe,ziele angielskie,cukier, , 1 lyzeczka ostrej papryki w proszku. Sledzie oczyscic,umyc,posolic.Warzywao\ obrac,pokroic w paseczki ,przesmazyc na oleju,dodac przxecier pomidorowy,pozostale przyprawy,dusic razem kilka minut az sie zeszkla. Sledzie lekko posolic,posypwac pieprzem. Oproszyc maka,usmazyc.Ulozyc na polmisku,oblozyc warzywami. Sledz w occie. 50 dkg sledzi matyjasow,5 marynowanych grzybkow,2 korniszony,1 mala marchewka,1 cebula,1 jajko, 3 lyzki oleju. Sledz pokroic , marchew,jajko ugotowac,posiekac w kostke.Cebule , grzybki.korniszony posiekac.Wszystko wymieszac.Ulozyc wokol sledzi.skrpoic olejem. Sledz w majonezie. 50 dkg sledzi,1 kiszony ogorek,olej,koncentrat pomidorowy,majonez, smietana,szczypiorek lub cebulka,sol,pieprz, pomidor,cytryna. Czesc oleju wymieszac z koncentratem i przyprawami.Filety sledzia posmarowac olejem z koncentratem zwinac w ruloniki,spiac wykalaczkami , odstawic w chlodne miejsce. Ogorki pokroic, wymieszac z majonezem,smietana,szczypiorkiem lub pokrojona drobno cebulka.przyprawic. Na sosie polozyc plastry pomidora,na nie ruloniki sledzi. Sledz w oleju. 4 sledzie,pol szklanki oleju,po 3/4 szkl. wody i octu.mielony pieprz,2 liscie laurowe,2 cebule. Ocet zagotowac z woda,po ostudzeniu zalac sledzie i odstawic w chlodne miejsce na dobe..Cebule pokroic,sparzyc na sicie wrzatkiem.Sledzie wyjac z zalewy,ulozyc w sloju przesypujac pieprzem i cebilka,pokruszonymi lisci laurowymi,zalac olejem..Pozostawic w chlodnym m iejscu na kilka dni.Ulozyc sledzie na polmisku,oblozyc swiezo pokrojona ceulka,skropiona octem i olejem. Podaje jeszcze kilka przepisow na sosy do sledzi.Bardzo dobre. Mozna je sporzadzic i podawac z pokrojonymi lekko wymoczonymi matiasami. Sos: 1 szklanka kwasnej smietany,3 ogorki kiszone,1 kwasne jablko,1 cebula,przyprawic pieprzem, sola. Sos musztardowy. 4 lyzki musztardy,2 lyzki majonezu,2 lyzki smietany.kilka ziarenek gorczycy,rozprowadzic bialym wytrawnym winem lub octem winnym. Sos smietanowy. do 6 lyzek gestej smietany dodac 2 drobno posiekane czerwone cebulki,3 lyzki drobno posiekanego szczypiorku. Sos majonezowy. Polaczyc 4 lyzki majonezu,2 lyzki smietany,1 starte jablko,1 lyzke natki pietruszki. Sos pomidorowy. 3 lyzki koncentratu pomidorowego zmieszac z polowa szklanki bulionu,dodac 1 przesmazona cebulke. Sos jarzynowy. Dowolne warzywa rozdrobnic zagotowac z mala iloscia bulionu,udusic. Dodac pokrojony drobno krazek ananasa,zagescic maka ziemniaczana,przyprawic pieprzem. Jeszcze podaje przepisy na : Sledzie po cygansku/bardzo prosty przepis/ Sledzie matyjasy pokroic w dzwonka.Smietane kwasna wymieszac z marynowanymi grzybkami,ogorkami kiszonymi,cebulka.Wszystko pokroic w mala kosteczke. Sledz po japonsku. Ugotowac jajka na twardo.Ogorek konserwowy pokroic w slupki,cebulke w piorka, Wszystko to zawijac w filet sledzia.Polac sosem pomidorowo majonezowym. /wystarczy zmieszac majonez z koncentratem rozprowadzajac lekko smietanka,by sos nuie byl za gesty/ Sledz po finsku. Filety sledziowe wymoczone 6-8 sztuk. Sos; 1 lyzka ostrej musztardy 1 i pol lyzki cukru pudru,zielony groszek /3/4 puszki/, sok z cytryny ,3/4 szkl. kwasnej ,gestej smietany,drobno pokrojona zielenina/natka lub koperek/ 1 cebulka lub drobno pokrojony szczypiorek. To wszystko wymieszac z pokrojonym sledziem. SMACZNEGO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moją ulubioną sałatką śledziową jest Śledzik w barwach Polski. Lubią ją nawet osoby, które na co dzień nienawidzą śledzi :) Składniki: - paczuszka matiasów - 2 jajka - czerwona papryka - majonez - ketchup Jak przyrządzić? 1) Śledziki kroimy w kostkę i układamy płasko na dnie przezroczystej salaterki. 2) Jajka gotujemy na twardo i siekamy w kosteczke... no i na śledzika równiutko. 3) Paprykę ucieramy na tartce na grubych oczkach... i na jajeczka. 4) Papryczkę smarujemy majonezem. 5) Na majonezie ketchupem tworzymy eski floreski, paski lub własną wizję artystyczną, byle tylko pokryć majonez. I gotowe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja robie takie. ok 1 kg sledzi solonych 1-2 opakowan kwasnej smiwtany 18% ocet ziele angielskie,lisc laurowy,cukier sledzie mocze w zimniej wodzie.odsaczam,kroje na kawalki ok 2cm.polewam ok 2-3 lyzkami octu odstawiam.mieszam smietane z 3 lyzkami octu i odrobina cukru (trzeba wyczuc smak).do sledzi wrzucam 2-3 liscie laurowe i kilka ziarem ziela.zalewam smietana.mieszam i przykrywam.odstawiam do lodowki najlepiej na cala noc lub dluzej.gotowe.pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAŁATKA ŚLEDZIOWA PO HAWAJSKU 2 puszki ananasa (odsączonego, pokrojonego w kosteczkę) 2 puszki kukurydzy (odsączonej) 10 dag rodzynek namoczonych w ciepłej wodzie, odsączonych 50 dag płatów śledziowych marynowanych pokrojonych w kosteczkę i majonez połączyć, schłodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16:00 Andrzej24 (goosebumbs@vp.pl) Mam ciekawy przepis. Potrawa jest łatwa do przygotowaniai naprawdę smaczna. Składniki: • 4 wymoczone filety śledzia • 5 łyżek musztardy rosyjskiej i/lub chrzanowej (np. musztarda kielecka) • 1 łyżka cukru • 1 łyżka oleju • 1 łyżka majonezu • 1 łyżka wody • Pieprz Sposób przyrządzenia: Filety śledzia kroimy w nieduże paski. Mieszamy cukier z musztardą. Dolewamy do nich olej, dokładnie mieszając. Dokładamy resztę składników i wszystko razem mieszamy. Gotową sałatkę odkładamy na noc do lodówki , lepiej smakuje następnego dnia! Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyszna salatka sledziowa filety sledziowe pokrojone w kawalki jablko pokrojone w kostke duza cebula pokrojona w kostke 2 jajka na twardo pokrojone w kostke 2 ogorki konserwowe tez pokrojone w kostke ew gotowany ziemniak pokrojony w kostke pieprz majonez wszystkie skladniki wymieszac z majonezem i doprawic do smaku pieprzem. nie polecam solic bo sledzie sa slone ah sie nakroilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
02:00 też przyszła - już obecna mama (ewcians@tlen.pl) Ja Ci mogę polecić przepis na hitowe śledzie mojego Teścia: Matiasy najpierw moczysz w mleku przez noc - jeśli mniej słone przez kilka godzin. Kroisz cebulę - dużo cebuli na piórka, wsadzasz do miski lub gara, dodajesz: potłuczone zielę angielskie i pieprz, ugniatasz pięścią tak by cebulka puściła sok, wsadzasz do tego pokrojone w cząstki matiasy, dodajesz trochę oliwy z oliwek , mieszaszi odstawiasz aż cebulka puści dużo soku. Śledzie te znikają z półmiska w mgnieniu oka, każdy kto ich spróbował szaleje za nimi Smacznego! Ewa, lat 32, Nowy Sącz, synek: Kacperek, córeczka: Zuzia. ur.10.11.2006 Moje dwa ukochane Szkrabiki - wcześniaczki. Moje Dzieci: http://img44.imageshack.us/gal.php?g=dsc0072 3iii.jpg 08:52 diet_coke Salatka sledziowa mojej mamy 1/2 kilo matiasow 1-2 cebule 2-3 jajka ugotowane na twardo 1 duze jablko 2-3 ogorki kiszone pieprz ulubiony majonez Matiasy wymoczyc w wodzie zeby nie byly zbyt slone, pokroic w gruba kostke ok 2x2 lub 3x3 cm. Pozostale skladniki pokroic w drobna kosteczke, polaczyc ze sledziami, wymieszac z majonezem i doprawic do smaku. pieprzem. Radze nie dodawac soli bo salatka bedzie slona od matjasow. Salatke odstawic na pare godzin, lub idealnie na noc, zeby smaki sie przegryzly i sol z matjasow przeniknela do salatki. Proporcje mozna oczywiscie modyfikowac wedlug uznania ja np wrzucam duzo cebuli bo ja lubie a mama wkraja czestwo wiecej jablek. U nas ta salatka znika jeszcze zanim sie przegryzie Do tej salatki mozna rowniez uzyc sledzi w zalewie octowej ze sloika, co czesto robie bo nie zawsze moge kupic matjasy. widzialam sporo przepisow gdzie ludzie poza powyzszymi skladnikami dodaja jeszcze gotowane ziemniaki, marchewke, kukurydze, groszek itp ale jak dla mnie to wtedy wychodzi salatka warzywna ze sledziami polecam i zycze smacznego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa21
Ja robię śledzia pod pierzynką tak: śledzie w oleju lisner lub inne w słoiku, ilość dowolna kroje je w ukośne cząstki mieszam majonez tylko wyniary 2:1 z śmietaną ścieram jabłka na grubej tarce dobrze przyprawiam białym piepszem i solą mieszam z jabłkami sos i wylewam na ułożone na półmisku śledzie można lekko potrzasnąć tacką żeby sos wszedł miedzy śledzia. jadłam go na wigili firmowej kiedyś i od tez pory sama go podaję na kazdych urodzinach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam do Was prosbe proszę podajcie mi jakich sledzi mogę uzyc do sałatek śledziowych bo mnie ogarnia frustacja. Matiasy odpadają bo ich nie cierpie. Robilam z roznych przepisów i za każdym razem sa tak slone, ze nie da się tego zjeść, nawet jak moczyłam cala dobe. Zwykle sledzie tez odpadają bo maja dużo osci. Jak kupuje gotowe to nie sa slone i niemaja osci. Ale chciałabym robic swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×