Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość magda28w

SOCZEWICA..

Polecane posty

Gość magda28w

Czy ktoś wie co mozna zrobić z soczewicy oprócz kotletów i zupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna ja podawac jako dodatek do mies, mozna nadziewac nia pierogi, mozna robic salatki z soczewica, mozna podawac w podobnie jak fasolke po bretonsku, mozna ja ugotowac po prostu na bulionie i zjesc sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz tez dodac do sosu pomidorowego do makaronu zamiast miesa mielonego. tylko wtedy duzo czosnku i ziol, zeby nie bylo \"cienkie\" w smaku ;) jako warzywo samo w sobie dobrze soczewica sama w sobie jest nieco bez smaku, takze dobrze jest najpierw podsmazyc cebule z czosnkiem i przyprawami, a potem dodac szoczewice i wode lub bulion, w ktorym bedziesz ja gotowac. jezeli nie zalezy ci na tym, by bylo to danie bezmiesne, mozna okrasic dla smaku odrobina boczku lub jakiejs wedzonki. do gotowania rowniez listek laurowy ... najlepiej szukaj gotowch przepisow. soczewica jest bogata w bialko, takze czesto wystepuje w przepisach wegetarianskich, gdzie masz przyklady jak ja dobrze przyprawic i ciekawie podac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki za to zagmatwanie odnosnie \"soczewicy samej w sobie\" - zapomnialam wyciac pierwszego fragmentu zdania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majja
ale jaka soczewica? zielona, czerwona, brązowa? rózne sa róznie smakuja do różnych rzeczy się uzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozne kolory soczewicy nie roznia sie zbytnio smakiemi mozna ich uzywac zamiennie, aczkolwiek w przepisach z reguly jest napisane jaka sprawdzi sie najlepiej. malutka ciemnozielona socewica francuska jest najbardziej polecana jesli chodzi o walory smakowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda28w
zrobiłam w końcu kotlety z soczewicy były przepyszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale Ci pojechala
salatke robie czasem...pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×