Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kajak Karol i Na

Znacie jakieś przepisy z wykorzystaiem zalewy z zielonych oliwek?

Polecane posty

Gość Kajak Karol i Na

Uwielbiam zielone oliwki, pochłaniam je kilogramami;) Już dawno przestałam kupować małe opakowania, tylko sięgam po duże, ok. litrowe słoiki. Gdy się kończy taki słoik, aż żali wylewać pół litra zalewy... A i pić szklankami jakoś nie bardzo;) Może ktoś ma jakiś przepis na wykorzystanie zalewy do innych potraw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to po prostu
zalewa jest jak sama nazwa wskazuje do zalewania, w tym wypadku oliwek. Kiedy nie ma czego zalewać, zalewę się wylewa. Tak się zastanawiam, czy jak gotujesz ziemniaki, to wodę z gotowania też do czegoś zużywasz? (podobno można)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierrrniczek
Wody z ziemniaków nie używam, ale już na przykład woda z kiszonych ogórków (najlepiej pól na pół z wodą mineralną) to lek-cud na kaca. A myślałam o zalewie np. jako dodatku do sosu winegret lub czegoś w tym stylu... Nie rozumiem skąd Twoje zdziwienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierrrniczek
Acha, przepraszam, nie zauważyłam że włączył mi się inny nick :p niedługo zrobi się stały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierrrniczek
No co, nikt nie ma pomysłu ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka ziemniaczana z oliwkami: Składniki: - 1 słoiczek zielonych oliwek (mogą być z papryką), - 1 kg ziemniaków ugotowanych w mundurkach, - 1 duża cebula, - majonez wymieszany z jogurtem lub śmietaną. Jak przyrządzić? Cebulę drobno pokroić, zalać zalewą z oliwek i wstawić na 1-2 godziny do lodówki. Ziemniaki obrać i pokroić w dość dużą kostkę, oliwki wzdłuż na paseczki. Połączyć i dodać cebulę z odrobiną zalewy oraz sos majonezowy, ewentualnie sól i pieprz. Wiecej przepisow z zalewą z oliwek raczej nie ma :) tylko to było w googlach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierrrniczek
Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
wiesz zalewa to sama sol i kilka przypraw - ale jezeli juz sie uparlas to w tej zalewie mozesz np ugotowac makaron - bo na przyklad w wodzie ktora wypluwaja swieze ostrygi gotuje sie tez makaron - z tym ze swieze ostrygi to takie ktore maja kilka lub kilkanascie godzin od wyjecia ich z basenu czy z morza. zreszta makaron mozna gotowac z wieloma przyprawami - tak jak do ziemniakow , ktore gotujesz mozna dodac tymianku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierrrniczek
Trzeba spróbować, np. przy pichceniu spaghetti... Co do ostryg, to mam tylko jedne pytanie... Chybaniemieszkasz w Galway, co;)? Mam tam kumpla, który pracuje przy wyłowie i też mi takie rzeczy o tych ostrygach opowiadał. A - rzeczto dziwna - jeszcze nie miałam okazji ich spróbować:) Moze ktoś jakiś przepis na ostrygi rzuci, co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O ile wiem
to oliwki maja duzo kalorii, ja uwielbiam czarne oliwki :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierrrniczek
Chyba dużo:) czytałam gdzieś, że jedna świeża oliwka ma ok. 3-4 kcal, ale w moim przypadku na jednej oliwc nigdy się ie skończyło;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
ostrygi raczej zywe i z cytryna - sa zapiekane ale to naprawde marnowanie luksusu - nie nie mieszkam tam gdzie pracuje twoj kolega ale ten tu kraj jest tak dwarazy wiekszy niz PL i do tego posiada wybrzeza otoczone : srodziemnym morzem, oceanem, kanalem la manche ostrygi najprzedniejsze to te srednie z bretanii i z buzigues, jeziora thau http://www.bouzigues.fr/ podaje ci link zobacz Oliwki : jest bardzo duzo gatunkow , na swiecie jest okolo 400 gatunkow i kazdy jakby inny smak w zwiazku z tym co wies i fabryka to inny przepis - sa oliwki wczesne, pozne, drobne, srednie, duze - ciemne, fioletowe, male zielone i kazda z nich ma troche inny smak - lubie wszystkie i te w ziolach i te czarne tluste i te czarne drobne echhh - plantacje oliwek np w Languedoc -Roussillon (to sa pireneje orientalne) zaczeto w VI wieku pnJC rozpoczeta kulture przez grekow kontynuowali rzymianie Oliwki czarne to jest chyba najstarsza odmiana LUCQUES - zielona zbiera sie we wrzesniu albo w koncu listopada kiedy jest czarna i osiagnela pelna dojrzalosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIerrrniczek
Bożeszty mój, prawdziwa znawczyni z Ciebie :) :) :) Dzięki za link, na pewno przejrzę i trovhę się podszkolę (nie wystarczy tylko jeść :p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
no wiesz , kiedy cos lubie to szukam informacji - lubie dobra kuchnie - nie znosze pseudo restauracji i pseudo kucharzy z pseudo personelem obslugujacym - lubie perfekcje za moje pieniadze :)) no sama sie mecze zeby je zarobic , wiec chce je dobrze wydac - jak do tego momentu tekstu to banalna wypowiedz - ale wydac pieniadze nie jest latwo w moim przypadku : nie znosze braku profesjonalizmu, oszukanstwa, chciwosci a ze lubie jesc czasami gdzie indziej niz moja kuchnia to mam wielki problem ze znalezieniem dobrych restauracji... koncze bo to temat obszerny i jak z kolorami i gustem - co dla mnie bedzie kiczem dla innej osoby bedzie najladniejsza rzecza na swiecie - kwestia kata spojrzenia i duzej dozy dobrgo samopoczucia - a to z kolei : jezeli dobrze jesz to i milo patrzysz na swiat :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×