Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MalinowaDamma

Apelacja do wyroku o alimenty.....?

Polecane posty

Gość MalinowaDamma

Witam, chciałabym jako matka, i kobieta,zapytać o możliwości które mogą zaistnieć w Sądzie II instancji. Mam dwoje dzieci, ale sprawa dotyczy tylko jednego, rozstałam się z mężczyzną który nadużywa % i staje się po nich agresywny( to tak dla wyjaśnienia, dlaczego się rozeszliśmy) wystąpiłam do Sądu o alimenty w wysokości 1000 zł. Ex pracuje za granicą i zarabia ok 10 tys/mc, na pit 2016 miał 15 tys/mc. Wynajęłam większe M, z kawalerki na 2 pokoje, plany były co do tego wspólne,ale mimo,że się z Nim rozstałam, chcę żeby dzieci miały dobre warunki bytowe. Czynsz to 1250 zł. Sąd Rodzinny zasądził 600zł , mimo iż Ex przyznał że przepala 500zł, że nie lata samolotem bo mu niewygodnie itp. Ja z wyroku jestem zadowolona, nie jestem pazerna. Spłacił parę m-c wstecz, jest teraz na bieżąco,ale okazało się że Ex wraz ze swoim prawnikiem napisali apelację, że nie chce płacić 600 tyko 400 zł, bo wynajęłam za drogie mieszkanie, bądź też że w ogóle wynajęłam mając swoje 1-pokojowe. Piszę odpowiedź na apelację,ale chciałabym wiedzieć, kto z Was drodzy czytający miał podobny problem, i czy jest szansa że Sąd w apelacji zasądzi też te 600zł ? Dodam,ze nie mogę liczyć w wychowaniu dziecka ani na Ex ani na jego rodzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oddaj dziecko do rodziny zastępczej/adopcji jak ci jest ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinowaDamma
Nigdzie nie napisałam ,że jest mi ciężko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byla zona placi mi alimenty na 1 dziecko w wysokosci 400zl.chce podwyższyc alimenty do ok 100tys/mc bo kupilem jacht duzy i tam zamieszkalismy z synem.załoga sporo kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinowaDamma
To już gruba przesada, nie wynajęłam apartamentu tylko standardowe mieszkanie w bloku, z centralnym ogrzewaniem :) Poza tym, może nie wiesz,ale dziecko ma prawo żyć na podobnej stropie życiowej co jego rodzice. Takie komenty to wsadź sobie w buciki kolego/koleżanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinowaDamma
Poza tym, nie podwyższam nikomu alimentów, to pierwszy wyrok na 600 zł, dziecko nie ma jeszcze roku, to On chce obniżki, i nie zgadza się z wyrokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
600zl to i tak sporo.dodac twoje 600 to dziecko ma 1200zl/mc a jak dostaniesz jeszcze 500+ to dzieciak ma place minimalna a nie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko ale osly na tej kafe, wklad matki w wychowanie dzieciaka jest duzo wiekszy niz ojca, a on tak samo liczy sie jakby dokladala do dziecka. jest cos takiego barany jak podzial procentowy np 80% do 20 % na rzecz matki, dziecko same sie soba nie zajmie,nie opierze,i nie nakarami.a ojciec ma wolna reke, na to zeby pracowac, i na życie prywatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:46 i dlatego istnieje cos takiego jak okienko życia.zostawiasz tam dziecko i nie musisz 80% wkładu dawac w wychowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak kobieta ma prawo żądać podwyżki tak samo facet ma prawo żądać obniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matka może wynając opiekunke i sama pojsc do pracy za 10tys/mc i wtedy podzial jest 50%/50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co więcej, może sama oddać dzieci ojcu na wychowanie, iść do roboty, zarabiać i płacić kafla miesięcznie alimentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinowaDamma
No widzę nic nowego na Kafe, sami znawcy. Może ktoś był w podobnej sytuacji? czy tylko wypowiadają się Ci co są przeciw wszystkiemu? Nawet gdybym również pracowała, to mimo wszystko po pracy, ja zajmuję się dzieckiem, więc podział 50% na 50% jest bezpodstawny... Druga sprawa to taka,że pracowałam, ale sytuacja w firmach i pracowników kobiet jest ciężka, wiec do pracy wrócę,ale PO Macierzyńskim,które należy się mnie i dziecku ( jeszcze karmie).... wiec nierobem nie jestem Trzy, dlaczego Wasze komenatrze sprowadzają się do oddania dziecka do jakiego okna życia? przecież dziecko ma rodziców, a poza tym gdybym wybrała okno życia to byście marudzili,ze utrzymywane jest z Waszym podatków.... Cztery, to standardowa sprawa jakich wiele, alimenty, rozwody itp, wiec nie wiem skad w Was tyle jadu. I ostatnie, jeśli ktoś nie ma nic mądrzejszego do napisania, to proszę sobie darować, bo żal to czytać.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumie po co zachodzilas w ciąże?tabletki antykoncepcyjne sie skonczyly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumie gdy oboje marzyliscie o dziecku i sie o nie staraliscie.w takim przypadku potępiam ojca ktory zostawil was po urodzeniu dzieciaka.ale jak sie nie staraliscie o ciąze to potępiam ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinowaDamma
W d***e mam Wasze potępienie, nie tego tyczy się temat. Tak marzyłam o córce, i o pełnej rodzinie, niestety ojciec nie spełnił podstawowych oczekiwań życiowych, i mimo wielkiego uczucia czasem trzeba się rozstać niż męczyć i wysłuchiwać kolejnych obietnic bez pokrycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojciec też marzył o córce?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podczas tego seksu gdy poczęta zostala corka-powiedzial cos w stylu-chcialbym zeby teraz zostalo poczete nasze dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinowaDamma
Tak, ojciec marzył o córce, no i? Chodził ze mną na badania, i był przy porodzie. ( Już nie byliśmy razem, jak po alko uderzył mnie w 7 mscu) Ostatnio powiedział,ze oddałby jej połowę serca :) ale apelację złożył. Więc są jakieś odpowiedzi do TEMATU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiec chodzi mu o to,ze on chce byc z wami.dlatego to robi.jak chcesz dobra dla corki to wroc do niego.jak nie wrocisz to dostaniesz 400zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwazaj bo jak on w międzyczasie zrobi kolejne dzieciaki to twoje alimenty zaczną maleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×