Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ekler

kiedy powinno pojawic sie krwawienie z odstawienia tabletek anty

Polecane posty

Gość ekler

Witam. Od dwóch miesiecy zarzywam tabletki antykoncepcyjne microgynon 21 . Po 1 skonczonym blistrze dostałam krwawienie z odstawienia w 2 dniu. W tym miesiacu dzisiaj mija 4 dzien od odstawienia tabletek i krwawienia nadal nie ma. Dodam że zrobiłam 2 testy ciazowe i oba wyszly negatywnie. Czy jest taka możliwość że krwawienie się w ogóle nie pojawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja się tez wypowiem
a moze przeczytaj jeszcze raz ulotke co? jesli w ogole czytalas....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna księżniczka
nie martw się,na pewno to nie z powodu ciąży nie masz krwawienia... ja zażywam tabletki już od 3 lat,i różnie jest-przeważnie po 3-4 dniach,ale bywa i do tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekler
czytałam ulotke ze moze pojawic sie w ciagu tych 7 dni. zrozumcie mnie ze sie denerwuje bo nigdy wczesniej nie stosowalam tabletek i nigdy nie wspolzylam do konca ze swoim chłopakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna księżniczka
tak jest na początku,potem już będziesz wszystko na czas pozdrawiam i nie martw się na zapas,tabletki są naprawdę bardzo skuteczne i jest małe ryzyko zajścia w ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja się tez wypowiem
no to chyba czytalas, ale bez zrozumienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekler
"i ja sie tez wypowiem " odrobine wiecej zrozumienia! dziekuje za odpowiedzi uspokoiłam sie troche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja się tez wypowiem
jestem bardzo wyrozumiała...ale osoby które zadają takie pytania pokazują ze nie wiedza nic kompletnie o takiej antykoncepcji...śmiech na sali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekler
no ja nie wiem dlatego pytam. tabletki dostalam jako antykoncepcje doraźną do tabletek antytradzikowych wiec nie miałam szans zapytać sie ginekologa co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawienie z odstawienia
moze sie rownie dobrze nie pojawic wcale i to tez jest normalne. W ulotce tez jest takowa uwaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawienie z odstawienia
krawienie z odstawienia nie jest dowodem na brak ciazy, jak zwykly okres, gdy zluszcza sie sluzowka macicy. Jesli przyjmujesz pigulki regularnie, nie masz wymiotow, ani biegunek, jestes zabezpieczona. Sa rozne rodzaje pigulek. Wiekszosc zatrzymuje jajeczkowanie, wiec mozliwosc zajscia w ciaze jest zerowa. Nie znam Twoich, skoro sa glownie na cere, moga zawierac tylko jeden hormon. Takie zmieniaja sluz na nieprzepuszczalny dla plemnikow i nie pozwalaja sie zagniezdzic jajeczku. Ale wszystko to znajdziesz w ulotce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawienie z odstawienia
nie bardzo rozumiem, ze nie mialas szans na rozmowe z ginekologiem..? To kto wypisal recepte na piguly? A wiesz, ze do antykoncepcji tego rodzaju sa tez przeciwskazania? Czy ktos choc przeprowadzil wywiad lekarski z Toba? Zapytal o choroby w rodzinie, zakrzepice, ewentualne klopoty z uk.krwionosnym, migrenami, o palenie papierosow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerek21
nikt sie mnie o nic nie pytał. dermatolog przepisał mi pigułki microgynon 21 jako antykoncepcja do tabletek na tradzik - izotek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerek21
i nie wymiotowałam nie miałam biegunki i przyjmowałam tabletki regularnie o żadnej nie zapomnialam . po prostu denerwuje sie bo tabletki przyjmuje od krótkiego czasu i nikt mi nie wytłumaczył na jakiej zasadzie działają . z ulotki sie niestety wszystkiego co chcialam wiedziec nie dowiedziałam ,....dlatego pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawienie z odstawienia
aaaa, wiec mam rozumiec, ze jestes mloda osoba i pigulki mialy byc nie tyle antykoncepcja, co lekiem na tradzik... To tzw.mini-pigulka z jednym hormonem, czy z dwoma? Najlepiej gdybys przed jej stosowaniem poszla jednak do ginekologa i dala sie przebadac oraz pobrac wymaz na cyto. Ale coz... Dermatolog nie pomyslal o tym ;) zabezpieczona jestes, o ile bylo tak, jak napisalas. Przy hormonach krwawienie z odstawienia u niektorych kobiet sie nie pojawia i jest to zupelnie normalne. Nie ma sie czym martwic. Dlugo masz przyjmowac hormony? Pytam, bo po ich odstawieniu normalny cykl nie musi wrocic od razu. Moze sie okazac, ze zanim dostaniesz okres mina dwa, trzy miesiace. Z tego powodu trudno ustalic tez czas owulacji. Dlatego, jesli bedziesz wspolzyc w tym czasie koniecznie sie zabezpiecz! Kalendarzyk i metoda objawowa moze byc w tym czasie bardzo zawodna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerek21
źle się wyraziłam wiec źle mnie zrozumiałaś:) wiec tak na tradzik przyjmuje tabletki izotek! ale przy tych tabletkach jest wymagane stosowanie pigułek antykoncepcyjnych bo maja one działanie teratogenne dla płodu wiec lekarz jako zabezpieczenie przepisal mi tabletki anty o nazwie microgynon :P mam nadzieje ze rozwiałam wszystkie watpliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerek21
hormony mam przyjmowac tyle co leki na tradzik czyli 9 miesiecy..ale zastanawiam sie nad przedluzeniem brania tabletek anty gdyz lepsze to niz korzystanie z prezerwatyw :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawienie z odstawienia
owszem, to metoda nieporownywalnie mniej stresujaca :-D ale skoro chcesz stosowac antykoncepcje hormonalna, radze jednak pojsc do ginekologa na kontrole i koniecznie zrobic cytologie. Zdrowiem nie wolno ryzykowac. Wspolczesne piguly sa bezpieczne, ale nie sa to przeciez cukierki...nie trzeba juz wykonywac prob watrobowych, jednak kilka innych kwesti trzeba sprawdzic. Tak dla swietego spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerek21
pójde w najblizszym wolnym czasie. zastanawiam sie wogóle czy lekarz dermatolog dobrze mi dobrał te tabletki. słyszałam ze maja one bardzo duża wręcz końską dawke hormonów:( a moja babcia miała raka piersi i boje sie zeby mi komórki rakowe sie po nich nie uaktywniły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawienie z odstawienia
nieeeeeee :) obecnie w pigulach jest bardzo malo hormonow, to nie te same leki, co w latach 60-tych... Ale badac sie trzeba, chocby ze wzgledu na choroby w rodzinie. Wiadomo, ze tendencje mamy w genach. Ale nie komorki rakowe;) do tego daleka droga:) jednak o wszystkim powiedz ginekologowi. wystarczy jak raz na jakis czas wykonasz usg piersi. Mnie moj ginekolog wyslal juz raz:) a z tym zwiekszeniem ryzyka raka to jest tak, ze jeden rodzaj po pigulach o kilka procent wzrasta, ale innego znow mocno spada :) decyzje o rodzaju antykoncepcji podejmij razem z lekarzem. Na pewno doradzi, co Ci wolno, a na co masz uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerek21
dzieki wielkie za rade :P wkoncu jest ktos kto umiał rozjaśnić mi wszelkie wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawienie z odstawienia
spada, o ile dobrze pamietam, ryzyko zachorowania na raka jajnika i endometrium... Wzrasta raka sutka chyba. Ale to wszystko kwestie kilku procent zaledwie. Plus stosowania antykoncepcji hormonalnej jest taki, ze kobieta musi pojsc po recepte, a przy okazji - bada sie regularnie:) dlatego wszelkie nieprawidlowosci szybko zostaja wychwycone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawienie z odstawienia
prosze bardzo :) milego popoludnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerek21
dzieki i nawzajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklerek21
noi okres przyszedł 5 dnia po odstawieniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×