Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bezradna1558

chciałabym dziecko ale nie wychodzii POMOCY

Polecane posty

witam mam 20 lat i postanowiłam z moim chłopakiem isc o krok dalej czyli dziecko .nie sądziłam ze to bedzie taki wielki problem ..sstaram sie z chłoapakiem od lutego i nic nie wiem czy to moze byc przez to ze byc moze ktorys z nas nie moze miec dzieci czy poporostu zle do tego podchodzimy . zaczynam schizowac byłamu gina i on mi powiedział ze o dziecko stara sie pół roku a potem dopiero badania zrobi .usg ciagle tylko dopochwowe jeszcze ani razu mi nie robiła przez brzuch robiłam dzis rano test ijedna kreska , tak bardzo chcemy miec dzidzie :C dlatego juz tak zdesperowana jestem i napisałam tu moze ktoras z was miała podobnie doradzi mi cos nw czy to przez cos innego ale onjawy mam z tego co wyczytałam ksiązkowe ,słabo mi mam nudnosci czesto wyskoczyło mi duzo wyprysków na twarzy . senna jestem . juz nie wiem co mam o tym myslec ,POMOCY BO OSZALEJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ginekolog dobrze Ci mówi i jeśli nie masz problemów z nieregularnym miesiączkowaniem, to na razie po prostu wyluzujcie i cieszcie się seksem i bierz kwas foliowy, a dziecko przyjdzie, albo wtedy jak nie przyjdzie to będziesz robić za kilka miesięcy badania. Jak będziesz się tak spinać, to psychika i stres jest większą przeszkodą i utrudnieniem w zajściu w ciążę niż myślisz. Uwierz mi, a no i starania od lutego, to nie jest naprawdę dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam, że z pierwszym dzieckiem wyszło nam od razu, a z drugim, z którym jestem obecnie w ciąży zajęło nam 6 miesięcy i to jest normalne, bo a to byłam zestresowana, a to przeziębiona itd. Nie ma reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie nie wspomniałąm ze mam nieregularne miesiaczki czasami mam w twerminie a czasami spoznia mi sie nawet 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jesteś pewna, ze to czas na dziecko? Macie gdzie mieszkać? Pracujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba to nie nam oceniać czy autorka jest gotowa, bo nie o to pyta. Ja miałam 21 lat i byłam gotowa. Jeśli miesiączki są nieregularne, to trochę inna sprawa, bo teoretycznie powinno się zbadać hormony, ale myślę, że jak dasz sobie 2/3 miesiące i podejdziesz do tego na razie na spokojnie, to mimo wszystko możesz spokojnie zajść ( ja mam nieregularne miesiączki, a jednak dwa razy zaszłam w ciąże i pierwsza była bezproblemowa, a i druga, odpukać jak na razie taka jest ). Jeśli jednak się nie uda, to lekarz zleci CI badanie progesteronu, prolaktyny, testosteronu, hormonów tarczycy itd. Jeśli chcesz możesz też pójść na te badania sama, bez skierowania, do laboratorium na pobranie krwi, ale oczywiście wtedy będziesz musiała za to zapłacić. Tak czy siak, ja bym radziła Ci po prostu troszkę się uspokoić i poczekać z 3 miesiące i po prostu cieszyć się bliskością :) czas pokaże co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo własnie sie zdziwiłam ze ginegolog nie zrobił mi zadnych badan krwi nic jak jej powiedziałam o tym ze staram sie o dziecko z chłopakiem a ona ze mam przyjsc do niej za pol roku . moze to i prawda zeby nie myslec o tym wyjechac gdzies na 3 dni i odpoczac eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy Twój ginekolog wie, że masz nieregularne miesiączki w ogóle? a z tym myśleniem to jak najbardziej prawda :) albo gdzieś pojedzcie i znajdzcie sobie dużo rozrywek albo znajdź sobie jakieś dodatkowe zajęcie, bo psychika naprawdę odgrywa dużą rolę. Wiem co mówię, bo też trochę fiksowałam przy staraniach o drugie dziecko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezradna1558
Oczywiscie ze sie powiedziala mi ze jak nie biore zadnych tabletek to to jet normalne ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy nie zmie ic ginekologa . A jakie byly wasze objawy ciazy? Piersze i kiedy sie dowiedzialyscie ze jestescie w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej to normalne nie jest. w pierwszej ciąży chyba nie miałam żadnych na samym początku, zrobiłam już test dzień przed spodziewaną miesiączką i wyszedł pozytywny, okres nie przyszedł, a pierwsze objawy były ok. 7/8 tygodnia. w drugiej ciąży byłam bardzo zmęczona i było mi ciągle zimno, ale nie zwróciłam na to na początku uwagi, potem test no i znowu mdłości itp dopiero ok 7 tygodnia ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"ciagle tylko dopochwowe jeszcze ani razu mi nie robiła przez brzuch" bo takie usg jest dokładniejsze jeśli chodzi o początek ciązy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8ja wlasnie slyszalam ze nie ze dopochwowe moze wykryc dopiero 7-8tyhodniaowa ciaze i wgl jak sprzet jest mowy a nie jakis stary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ile cykli jeden dwa? Bez przesady wyluzuj bo tak to nigdy nie wyjdzie a ginekolog dobrze powiedzialnjedyne co na tym etapie można to brać kwas foliowy. Do tego obserwować śluz mierzyć temperaturę itp. Co ty myślisz że miesiąc i już bedziesz w ciąży na zamówienie niema dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkchch
nie masz powodów do zmarwień moim zdaniem. jesteś bardzo młoda i dużo czasu przed Tobą. Tobie lekarz powiedział , że badania po pół roku, ja kilka miesięcy temu powiedziałal mojej gin , że od pół roku się staram i nic, a ona, że dopiero po 2 latach starania podejrzewa się niepłodność. ja po roku się poddałam i stwierdzilam ze coś jest nie tak, totalnie przestałam o tym myśleć bo nabrałam pewności że coś ze mną nie tak. przestałam wypatrywać symptomów ciąży. i dokładnie wtedy udało się :) myślę że takie nakręcanie się na ciąże i jej symptomy mogą być ogromną przeszkodą, więc postaraj się wyluzować. masz tę przewagę że jesteś naprawdę młoda i mnóstwo czasu na starania przed Tobą. powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malvinka_
Spróbuj może stosować taki suplement http://www.inofem.pl/ . On jest polecany właśnie na etapie starań, żeby ułatwić zajście w ciążę. Pobudza owulację, poprawia jakość komórek jajowych, do tego zawiera kwas foliowy, który koniecznie trzeba brać, starając się o ciążę. Zapytaj ginekologa na najbliższej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw czlowiek sie zeni a potem robi dziecko.nastepna bedzie potem pisac ze dziecko rosnie ale partner unika slubu.wpieprzacie sie w durne zwiazki pod dyktando glupiej prasy a potem placz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Boże...Ale jestem stara.W moich czasach "pójść z chłopakiem o krok dalej" oznaczało zaręczyny, a nie -"teraz zrobimy sobie dzidziusia", a ślub to ZA POWAŻNA sprawa.:) Dziecko moim zdaniem to jeszcze poważniejsza.:) Ale nie moja sprawa w sumie.Nieregularne cykle, same w sobie, nie są przeszkodą w zajściu w ciążę.Sama mam cykle o znacznej rozpiętości-od 28 do nawet 89 dni-a w ciążę zachodziłam trzy razy bez większych problemów.Po 3-4 cyklach.Warto tylko wiedzieć, kiedy występuje owulacja, bo 3 dni przed i 3 dni po niej w każdym cyklu macie największe szanse na dziecko.Najprościej możesz to sprawdzać mikroskopem owulacyjnym na ślinę.Dzięki temu będziesz też wiedziała, czy jesteś normalnie płodna (tzn.masz owulację).W przypadku ludzi młodych wskazaniem do leczenia jest dopiero 12 miesięcy starań bez powodzenia-przy współżyciu w czasie płodnym.To tylko propaganda producentów środków anty, że dzieci rozsiewają się tak łatwo jak dmuchawce:) W rzeczywistości w jednym cyklu szansa na to wynosi tylko ok.7%.Tak więc daj sobie. na luz.Stres wpływa hamująco na płodność.Tak kobiet, jak i mężczyzn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a możesz polecić jakiś konkretny model tego mikroskopu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Używałam różnych modeli-Donna,Afrodyta-ale najbardziej podobał mi się FERTILCONTROL.Działa przez 3 lata-tamte pozostałe dwa-i nie wymaga baterii.Dziewczyny na forum piszą, że bardzo dobry jest też niemiecki GERATHERM OVUCONTROL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×