Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość riaaba

ciąża po antykoncepcji hormonalnej

Polecane posty

Gość riaaba

Mam pytanie do kobiet które brały tabletki, czy po ich odstawieniu nie było problemów z zajściem w ciążę?? Sama biore tabletki, ale czasami niektórzy maja jakieś poglądy że po odtswieniu tabletek czasami jest cięzko?? Jak było z Wami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spiska tematowka
wiesz rozmawialam o tym ze swoja ginekolog i ona powiedziala mi ze te opowiadania o tym ze po tabletkach nie mozna zajsc w ciaze to wielka sciema!!! prawda jest taka, ze po tabletkach latwiej zajsc w cize (gdy sie je rzuci oczywicie :P ) gdyz tabletki zwiekszaja owulacje czy jakos tak :) jesli ktos ma problem z miesiaczkami ( sa nieregularne, zbyt czeste lub zbyt rzadkie) to najczecsiej przepisuje sie tabsy anty zeby to naprawic :) a kobiety ktore twierdza ze po tabletkach nie moga zajsc w ciaze poprostu zrzucaja wine na nie, nie wiedzac ze wczesniej mialy problemy z nieplodnoscia... poprostu nie wiedzialy ze cos jest nie tak wiec i nie leczyly sie... pozniej zaczely brac tabletki anty... z biegeim czasu przestaly je brac... i zaczely sie problemy...Tylko ze to nie przez tabsy. Nie wiem czy tak jest na pewno ale skoro tak mowila dobra pani ginekolog to chyba prawda...ja jej zaufalam :) Owszem nie mowie znow ze tabletki to same zalety itp. bo wiadomo to hormony i chemia wiec dluzsze zazywanie moze nie byc za dobre min dla watroby ale jesli chodzi o zajscie w ciaze to powiedziala ze nie bedzie zadnych problemow ztym...jedynie zysk :D Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia nowak
To jest tak,że tabletki anty zwiększają poziom prolaktyny , chroniąc w ten sposób przed ciążą gdy się je odstawi najlepiej sprawdzić poziom tego hormonu. Ja przez 8 lat brałam tabletki a gdy je odstawiłam, nie mogłam zajść więc gin wysłał mnie na badania prolaktyny i okazało się że była podwyższona, przez co nie mogłam zajść w ciążę.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ni tak
kasiu nowak, a czytałaś może kiedyś ulotkę od jakichkolwiek tabletek anty? szczególnie dział na temat mechanizmu działania tabletek ? Żadne tabletki anty nie zwiększają poziomu prolaktyny, gdzie przeczytałaś taką informację ? a miałaś badanie poziomu prolaktyny PRZED braniem tabletek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaffunka
no wlasnie to tak jest ze przed rozpoczeciem brania tabletek kobiety nie robia badan, potem przestaja brac i okazuje sie ze jest cos nie tak, a rownie dobrze jakies problemy z hormonami mogly byc wczesniej, ale najlatwiej wine zrzucic nia tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest różnie, bo każda kobieta reaguje inaczej.Mogą się pojawić problemy, bo po tabletkach jeszcze przez jakiś czas może nie być owulacji, albo może być zwiększona, stąd mówi się o ryzyku ciąży mnogiej.Dlatego zaleca się po odstawieniu tabletek odczekać minimum 3 miesiące zanim zacznie się starania o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie tez ginekolozka
mnie tez ginekolozka powiedziala ze po tabletkach antykoncepcyjnych latwiej zajsc w ciaze pozniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałm 3 lata tabletki zaszłam w ciaże w pierwszym cyklu po odstwieniu :) i wiele moich koleżanek zaszło bez problemu i maja po 1 dziecku to też bzdura ciazy mnogiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Ja nie miałam problemu z zajściem w ciążę po tabletkach. Odczekałam pól roku, tak jak radziła ginekolog i zaczęliśmy próby ale wiem, że sa kobiety, które zachodzą od razu po odstawieniu tabletek. Warto jednak odczekac, by hormony sie ustabilizowały i organizm doszedł do równowagi, antykoncepcja hormonalna wypłukuje niektóre witaminy. Dlatego warto stosowac osłone do antykoncepcji Harmonella, bo ona uzupełnia niedobory witamin, jest specjalnie pod tym kontem skonstruowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×