Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy mogło dojść do zapłodnienia??

Polecane posty

Gość gość

Witam. 9 miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne. Zdecydowałam się na ich odstawienie. Dnia 30 lipca wzięłam ostatnią tabletkę, krwawienie z odstawienia wystąpiło 4 sierpnia- wtedy rozpoczął się mój cykl. Dnia 7sierpnia-podczas końcówki krwawienia, 4 dni cyklu uprawiałam seks z moim chłopakiem, stosunek przerwany. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę??? i Jak duże??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Normalnie, 4 dnia miesiączki ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe (chyba, że kobiecie zdarzają się cykle 25-dniowe lub krótsze).W cyklach popigułkowych jednakże przyjmuje się, że jajeczkowanie może (choć nie musi!) wystąpić natychmiast po odstawieniu pigułek i dlatego nie można traktować krwawienia jako "bezpiecznej" fazy cyklu.Ja jednak sądzę, że skoro normalnie kobieta jest chroniona podczas 7-dniowej przerwy, to i pani nie ma się czym martwić.Jeżeli jednak nie chce pani na razie zachodzić w ciążę, proszę od 7 dnia cyklu zacząć używać prezerwatyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ja jednak sądzę, że skoro normalnie kobieta jest chroniona podczas 7-dniowej przerwy, to i pani nie ma się czym martwić." Jest chroniona ale tylko i wyłącznie w sytuacji kiedy po przerwie przyjmuje kolejne tabletki.W sytuacji autorki nie ma tej ochrony zachowanej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×